Hillary Clintonová se postavila za ženy s poněkud širší dírkou v koblížku. Byla nominována na Nobelovu cenu kobližmíru
Autor: Tisková agentura Fejk ňůs | Publikováno: 14.06.2019 | Rubrika: Humor
Ilustrace
Donuts, (fň!) - Dvojnásobná skoroprezidentka USA Hillary Clintonová se v minulosti statečně postavila za práva mnoha utiskovaných a vysmívaných menšin. Ostatně také proto se pyšní titulem dvojnásobné skoroprezidentky. Tentokrát svým lidským gestem dojala i zatvrzelé cyniky. V rámci kampaně „Na dírce v koblížku nezáleží“, kterou samozřejmě nefinancuje Georg Soros, se paní Hillary vydala bojovat za ženy s poněkud širší dírkou v koblížku.

Donuts, (fň!) - Dvojnásobná skoroprezidentka USA Hillary Clintonová se v minulosti statečně postavila za práva mnoha utiskovaných a vysmívaných menšin. Ostatně také proto se pyšní titulem dvojnásobné skoroprezidentky. Tentokrát svým lidským gestem dojala i zatvrzelé cyniky. V rámci kampaně „Na dírce v koblížku nezáleží“, kterou samozřejmě nefinancuje Georg Soros, se paní Hillary vydala bojovat za ženy s poněkud širší dírkou v koblížku. „Ten její vzkaz s koblihami je úžasný. Ženy s tímto hendikepem doposud žily na okraji společnosti, ale nyní se do ní díky Hillary symbolicky vracejí,“ napsala na Facebooku předsedkyně neparlamentního Strany žen se širší dírkou v koblížku (SŽSŠDVK) Magda Loupáková.

„Kdo nepodporuje ženy s poněkud širší dírkou v koblížku, skončí v pekle,“ okomentovala svým klasickým způsobem někdejší oběť vilnosti France Josefa Madelaine Albrightová, která o svých strastiplných zkušenostech vypověděla v kampani MeToo. Lidé po celém světě si na své facebookové profily dávají koblihu s poněkud širší dírkou uprostřed a Hillary Clintonová je coby hlavní tvář kampaně nominována na Nobelovu cenu koblížmíru. „Takové ocenění by bylo symbolickým vyústěním mé celoživotní práce v oblasti boje za práva žen se širší dírkou v koblížku. Pokud uspěji, ocenění bude patřit nám všem....tedy.... těm, kterých se to týká. Mě se to rozhodně netýká a manželovy údajné zálety s tím nemají nic společného.“

Na celosvětovou kampaň reaguje také česká nevládní nezisková organizace Člověk v širší koblížkové dírce, která se dlouhodobě věnuje boji proti stereotypům v této úzké definované oblasti. „ Budeme apelovat na vládu, aby věnovala větší úsilí v boji proti ponižování těchto žen. Na sociálních sítích se denně objevují stovky výsměšných až nenávistných komentářů. Hlavně ministr vnitra Hamáček by měl začít konat. Požadujeme vyhlášení stavu koblížko-široko-dírkovité nouze. Pokud nebudeme vyslyšeny, půjdeme si lehnout na Úřad vlády a ukážeme tam v celé své nahotě naše koblížky se širší dírkou uprostřed,“ sdělila tiskové agentuře Fejk ňůs šéfa organizace Olga Široká-Koláčková.