Starosta Čižinský vyhlásil na Praze 7 stav klimatické nouze. Budou se řezat výfuky i ruce, omezí se souložení a Greta dostane pomník
Autor: Tisková agentura Fejk ňůs | Publikováno: 24.05.2019 | Rubrika: Humor
Ilustrace
Praha 7 se díky pokrokové iniciativě starosty Jana Čižinského stala nejpokrokovější městsku části České republiky a předstihla tak i velmi pokrokové Brno. „Vyhlašuji dnes stav klimatické nouze,“ pravil na tiskové konferenci starosta Čižinský v recyklovaném obleku, okoupaný v recyklované moči a v ruce držící papírový šálek s bio eko fair trade kávou, která byla vyrobena z recyklovaného potu transsexuální mořské krávy se třetím pohlavím.

Praha 7 se díky pokrokové iniciativě starosty Jana Čižinského stala nejpokrokovější městsku části České republiky a předstihla tak i velmi pokrokové Brno. „Vyhlašuji dnes stav klimatické nouze,“ pravil na tiskové konferenci starosta Čižinský v recyklovaném obleku, okoupaný v recyklované moči a v ruce držící papírový šálek s bio eko fair trade kávou, která byla vyrobena z recyklovaného potu transsexuální mořské krávy se třetím pohlavím. Obyvatele Prahy 7 nyní čekají převratné změny. Bude se bourat, zatýkat, převychovávat, zakazovat souložení a stavět sochy Grety Thunbergové.

V prvé řadě Čižinský přikázal uřezat všem automobilům výuky a řidičům ruce. „Auta jsou největší škůdci klimatu. Bez výfuku však naši planetu ničit nebudou. Pro jistotu ale kromě výfuků uřežeme ruce všem řidičům. Někteří by ještě byli schopni si nechat výfuky přidělat a dál řídit. Řezání rukou proběhne klasickou ruční pilou. Slibuji a přísahám na svéprávnost Grety Thunbergové, že nepoužijeme žádnou motorovou pilu,“ slibuje a přísahá Jan Čižinský, který chce také nechat odpojit všechny domácnosti od elektřiny.

Omezit by měli lidé podle Čižinského také souložení. „Moc se přitom dýchá a vypouští oxid uhličitý. A když to praskne, tak je z toho děcko. Už nyní je planeta přelidněná,“ pronesl starosta s tím, že zároveň zřizuje Klimatické oddíly (KO), kterou budou dohlížet na dodržování nových pravidel. „Řídím se starým dobrým heslem důvěřuj, ale prověřuj. Členové KO budou moci volně pronikat do bytů našich občanů. Za netřídění do 156 košů, příliš časté souložení a plýtvání vodou bude následovat zatýkání. Polní soud, protože jsme ve válečném stavu s klimatoškůdci, pak rozhodne o jejich osudu. V úvahu připadá trest smrti nebo převýchovné tábory,“

Čižinský se zároveň rozhodl nechat zbořit fotbalový stadion Sparty Praha na Letné a na náklady bohatých továrníků, kteří ničí klima, postavit na jeho místě obří artefakt ve tvaru mozku Grety Thunbergové. „To je minimum, jak se můžeme té dívce odvděčit. Její mozek je už dnes cennější historické dědictví než mozek Einsteina. Rádi bychom ji s Jakubem Patočkou adoptovali. Byli bychom na ni tuze hodní a brzy by jí přibyla sestřička,“ pýří se lehce těhotný Čižinský, který údajně kdysi udržoval intimní vztah s Barborou Škrlovou a jejím těžce těhotným jezevčíkem.