V pondělí se bude na pobočkách Raiffeisenbank veřejně kadit. Kadící maminky k tomu i s jejich ratolestmi vyzvala Kadící gerila
Autor: Tisková agentura Fejk ňůs | Publikováno: 14.04.2019 | Rubrika: Humor
Ilustrace
Skupinka aktivistek z hnutí Kadíci gerila chce hájit čest jedné maminky, které zlá ošklivá ochranka pobočky Raiffeisenbank v Paláci znemožnila kadit na stole v recepci. „Ochranka se zachovala ostudně a chudáka maminku i s jejím dítětem velmi ponížilo.

Skupinka aktivistek z hnutí Kadíci gerila chce hájit čest jedné maminky, které zlá ošklivá ochranka pobočky Raiffeisenbank v Paláci znemožnila kadit na stole v recepci. „Ochranka se zachovala ostudně a chudáka maminku i s jejím dítětem velmi ponížilo. Svolali jsme proto všechny slušné maminky i s jejich dětmi a za trest společně zakadíme na všech pobočkách Raiffeisenbank,“ slibuje mluvčí iniciativy Kadicí gerila Karolína Volivová, podle které je kadění na veřejnosti zcela přirozené. „Vadit to může jen zap.děným Čecháčkům, kteří nechtějí přijímat migranty a volí Zemana,“

Ke Kadící gerile se přidávají stále další a další osobnosti. Nově ji podporuje také europoslankyně Šojdrová, která chce syrským sirotkům umožnit po příchodu do Čech kadit kdekoli na veřejnosti. „Kadění vnímám jako přirozenou věc a chtěla bych ji v naší zemi dopřát všem syrským sirotkům,“ napsala paní Šojdrová na svém Facebooku. Kadíci gerilu podpořili také Piráti. Předseda Ivan Bartoš jako důkaz solidarity „položil“ svůj exkrement uprostřed jednání přímo ve Sněmovně. „Bylo to symbolické gesto,“ okomentoval své dílo, když si natáhl kalhoty.

 

„Budeme kadit na moři, ve vzduchu i na souši,“ vyzval také ve svém projevu vůdce ODS Petr Fiala, který si na vylučování čehokoli a kohokoli náramně potrpí. Evropský parlament mezitím odhlasoval rezoluci 456/FJDK!344-3, podle které je v Evropské unii kadění na veřejnosti považováno za lidské právo. „Jsem ráda, že se nám podařilo odhlasovat to navzdory ruské propagandě. Sama jsem několikrát na veřejnosti společně s dětmi kadila a přišlo mi to osvobozující. Evropské hodnoty opět jednou zvítězily nad omezeností ruského mužika,“ tetelila se blahem eurokomisařka Jourová.

Náš reportér Jakub Unda se chystá o Kadíci gerile natočit celovečerní film. Filmová kritička Mirka Spáčilová má o výsledek jeho snažení obavy. „Je to velmi ambiciózní snímek, na který naše kinematografie čeká od filmu Nikdo se nebude s.át. Mám ale obavy, aby ten Jandův počin nakonec nebyl o ho.ně. Doufám, že se mýlím a tento snímek bude aspirovat na Oscara,“ uvedla Spáčilová pro tiskovou agenturu Fejk ňůs. Iniciativa Miliony chvilek pro demokracii pak na úterý připravila happening "Kaděním na Hradě proti Zemanovi". "Jsme hlasem slušné a tolerantní části společnosti. Vykouříme...tedy....vykadíme Zemana z Hradu," píše se v tiskové zprávě iniciativy.