reklama
Podpořte nás v boji proti propagandě mediálního a politického mainstreamu!
Budeme vám vděční za pravidelné příspěvky v jakékoli výši. Můžete se spolehnout, že ani jedna koruna z darované sumy nepřijde nazmar. Předem děkujeme. Společně zvítězíme!

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 002
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Prezidentem by měl být Miloš Zeman. Je to osobnost, která sjednocuje

Zeman

Českým prezidentem by tedy měl být Miloš Zeman, třebaže je v některých ohledech příliš liberální, například pokud jde o vztah k homosexuálům a jejich „právům“, i navzdory tomu, že by v případě jeho zvolení zavlála na Pražském hradě modrá vlajka Unie. Bohužel se totiž žádný vůdce, jenž by ztělesňoval národně konzervativní hodnoty, zatím neobjevil.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 10.1.2013 | Zamyšlení | 6241 čtenářů

Nad pařížskou čtvrtí Saint-Denis svítí arabský půlměsíc. Skončí tak celá Evropa?

Islam want to dominate

Před několika dny jsem v rámci pobytu v Paříži navštívil i Saint-Denis. Příliš jsem toho o této čtvrti, jež je dnes součástí francouzské metropole, nevěděl; snad jen, že se zde nachází slavná gotická bazilika a že se díky konfliktům s přistěhovalci těší nepříliš dobré pověsti. Realita ovšem byla horší, než jsem myslel.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 22.9.2011 | Zamyšlení | 8960 čtenářů

Je nacionalismus skutečně škodlivý?

Radiace

Nejen v souvislosti s „kauzou Bátora“ se opět vynořila otázka vlastenectví a nacionalismu (národovectví). Zatímco nepřekvapuje, že sociálním demokratům a komunistům je tato otázka či vlastně cit – neboť vlastenectví je niternou láskou k vlasti a národu – vzdálený, u představitelů takzvaně konzervativní TOP 09 jistě výroky o nebezpečnosti národovectví musejí překvapit. Podívejme se nyní na pojetí nacionalismu u vybraných význačných českých konzervativců a pokusme se na závěr odpovědět na otázku: Je pro naši společnost nacionalismus skutečně škodlivý?

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 4.9.2011 | Zamyšlení | 4694 čtenářů
Rodinný příběh

Bátoriáda

stop

Dění okolo osoby Ladislava Bátory začíná připomínat tragikomedii. Zpočátku šlo o „pouze“ o nové dějství vícedílné hry (snad tragédie), jejímž leitmotivem byl boj mezi pravdoláskaři a jejich odpůrci. Aby nedošlo k nedorozumění, stručně přiblížím, koho těmi pravdoláskaři míním; jde o příznivce idejí Václava Havla a okruhu kolem něj, které jsou podobně konstruktivistické jako tzv. vědecký socialismus, pouze mu dávají „lidskou“ tvář.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 30.8.2011 | Zamyšlení | 4757 čtenářů

Levice sílí, pravice upadá

Nečas Petr

Nedávno proběhnuvší průzkumy voličských preferencí potvrdily nepříjemný fakt – levice v České republice sílí, zatímco strany považované za pravicové nadále ztrácejí. Je sice běžné, že obliba vládnoucích stran klesá na úkor opozice, nyní se však nacházíme v situaci poněkud odlišné. Proč? A lze tento trend zvrátit? Na tyto otázky se v článku pokusím odpovědět.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 13.8.2011 | Zamyšlení | 5935 čtenářů
ePortál hledá nové spolupracovníky

Nepokoje ve Velké Británii: S barbary žádné slitování!

Vlajka - Velká Británie

Již několik dní jsme svědky bezprecedentního útoku na demokracii. Řeč je o Británii, kde se smrt jednoho člověka černé barvy pleti, jehož smrt je politováníhodnou nehodou, již je třeba dle platných zákonů vyšetřit a viníka potrestat, stala záminkou k rozpoutání anarchie. Pokojná demonstrace, která požadovala trest pro policistu, jenž měl muže zastřelit, se zásluhou části demonstrujících změnila ve vandalismus a vládu bezpráví a nespravedlnosti.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 11.8.2011 | Kulturní válka | 5852 čtenářů

Materiální a duchovní hodnoty mohou být v souladu. Klaus měl pravdu.

Klaus

Inspirací k napsání tohoto článku se stal text nynějšího prezidenta V. Klause nazvaný „Materiální vs. duchovní hodnoty“ (uveřejněn 3. 3. 1992). Zabývá se v něm zdánlivým rozporem mezi materiálními a duchovními hodnotami v reakci na tehdejší diskusi o podobě československého školského systému.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 5.8.2011 | Zamyšlení | 4888 čtenářů

Norská tragédie: Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat

Vlajka - Norsko

Podtitulkem tohoto článku – jednoho z mnoha, které již byly o Noru Breivikovi a jeho teroristickém činu napsány – jsem zvolil citát nizozemského filosofa B. Spinozy. Neučinil jsem tak náhodou či snad proto, abych čtenářům dokázal své znalosti z oboru. Vedlo mne k tomu přesvědčení, že přístup k Breivikově činu bývá jednostranný a naprosto nedostatečný, a právě proto škodlivý. Drtivá většina komentářů se totiž omezuje na prostý odsudek, případně konstatování o Norově šílenství.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 2.8.2011 | Zamyšlení | 6032 čtenářů

8 článků (1 stránka)
Čtěte také

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostProdej kovů ze státních hmotných rezerv je naším bezpečnostním ohrožením.Environmentalismus, genderismus, multikulturalismus, alarmismus... Hromada -ismů, které mají jedno společné: Ještě před dvaceti lety zněla jak z cizí planety, dneska hrozí ovládnout a překopat náš svět...Pavlové Novotní by se před třiceti a více lety pravděpodobně naváželi do Reagana a Thatcherové a s rozzářeným úsměvem by přijímali státní vyznamenání od Gustáva Husáka nebo Milouše JakešeAbsolutní nevkus České televize

euPortal.cz

Karel IV. se hrdě hlásil ke svému českému původu, k českému národu, české řeči a navíc si uvědomoval hrozbu islámu, který zde mít nechtěl. Budoval silný suverénní český státNezakryté dílo Antikrista. To, že Vatikán klesl do ďábelských hlubin, že se hierarchie oddává bujarým oslavám kolem novodobého zlatého telete, je jasným důkazem apostaze naší doby

Eurabia.cz

České soudy pomáhají úmyslně pronikat islámským zákonům o českých školNATO označilo masovou migraci za bezpečnostní hrozbu!

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávyTa nejhrubší protiruská propaganda v České televizi... Aneb právo Krymu na odtržení od Ukrajiny

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

ČT nemá nárok na peníze daňových poplatníků a samu existenci, pokud... Ladislav Jakl z RRTV účtuje s FridrichovouNěkdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění