reklama
Podpořte nás v boji proti propagandě mediálního a politického mainstreamu!
Budeme vám vděční za pravidelné příspěvky v jakékoli výši. Můžete se spolehnout, že ani jedna koruna z darované sumy nepřijde nazmar. Předem děkujeme. Společně zvítězíme!

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 002
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Prezidentem by měl být Miloš Zeman. Je to osobnost, která sjednocuje

Zeman

Českým prezidentem by tedy měl být Miloš Zeman, třebaže je v některých ohledech příliš liberální, například pokud jde o vztah k homosexuálům a jejich „právům“, i navzdory tomu, že by v případě jeho zvolení zavlála na Pražském hradě modrá vlajka Unie. Bohužel se totiž žádný vůdce, jenž by ztělesňoval národně konzervativní hodnoty, zatím neobjevil.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 10.1.2013 | Zamyšlení | 6557 čtenářů

Nad pařížskou čtvrtí Saint-Denis svítí arabský půlměsíc. Skončí tak celá Evropa?

Islam want to dominate

Před několika dny jsem v rámci pobytu v Paříži navštívil i Saint-Denis. Příliš jsem toho o této čtvrti, jež je dnes součástí francouzské metropole, nevěděl; snad jen, že se zde nachází slavná gotická bazilika a že se díky konfliktům s přistěhovalci těší nepříliš dobré pověsti. Realita ovšem byla horší, než jsem myslel.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 22.9.2011 | Zamyšlení | 9247 čtenářů

Je nacionalismus skutečně škodlivý?

Radiace

Nejen v souvislosti s „kauzou Bátora“ se opět vynořila otázka vlastenectví a nacionalismu (národovectví). Zatímco nepřekvapuje, že sociálním demokratům a komunistům je tato otázka či vlastně cit – neboť vlastenectví je niternou láskou k vlasti a národu – vzdálený, u představitelů takzvaně konzervativní TOP 09 jistě výroky o nebezpečnosti národovectví musejí překvapit. Podívejme se nyní na pojetí nacionalismu u vybraných význačných českých konzervativců a pokusme se na závěr odpovědět na otázku: Je pro naši společnost nacionalismus skutečně škodlivý?

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 4.9.2011 | Zamyšlení | 4936 čtenářů
Rodinný příběh

Bátoriáda

stop

Dění okolo osoby Ladislava Bátory začíná připomínat tragikomedii. Zpočátku šlo o „pouze“ o nové dějství vícedílné hry (snad tragédie), jejímž leitmotivem byl boj mezi pravdoláskaři a jejich odpůrci. Aby nedošlo k nedorozumění, stručně přiblížím, koho těmi pravdoláskaři míním; jde o příznivce idejí Václava Havla a okruhu kolem něj, které jsou podobně konstruktivistické jako tzv. vědecký socialismus, pouze mu dávají „lidskou“ tvář.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 30.8.2011 | Zamyšlení | 5016 čtenářů

Levice sílí, pravice upadá

Nečas Petr

Nedávno proběhnuvší průzkumy voličských preferencí potvrdily nepříjemný fakt – levice v České republice sílí, zatímco strany považované za pravicové nadále ztrácejí. Je sice běžné, že obliba vládnoucích stran klesá na úkor opozice, nyní se však nacházíme v situaci poněkud odlišné. Proč? A lze tento trend zvrátit? Na tyto otázky se v článku pokusím odpovědět.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 13.8.2011 | Zamyšlení | 6207 čtenářů
ePortál hledá nové spolupracovníky

Nepokoje ve Velké Británii: S barbary žádné slitování!

Vlajka - Velká Británie

Již několik dní jsme svědky bezprecedentního útoku na demokracii. Řeč je o Británii, kde se smrt jednoho člověka černé barvy pleti, jehož smrt je politováníhodnou nehodou, již je třeba dle platných zákonů vyšetřit a viníka potrestat, stala záminkou k rozpoutání anarchie. Pokojná demonstrace, která požadovala trest pro policistu, jenž měl muže zastřelit, se zásluhou části demonstrujících změnila ve vandalismus a vládu bezpráví a nespravedlnosti.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 11.8.2011 | Kulturní válka | 6244 čtenářů

Materiální a duchovní hodnoty mohou být v souladu. Klaus měl pravdu.

Klaus

Inspirací k napsání tohoto článku se stal text nynějšího prezidenta V. Klause nazvaný „Materiální vs. duchovní hodnoty“ (uveřejněn 3. 3. 1992). Zabývá se v něm zdánlivým rozporem mezi materiálními a duchovními hodnotami v reakci na tehdejší diskusi o podobě československého školského systému.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 5.8.2011 | Zamyšlení | 5141 čtenářů

Norská tragédie: Lidské činy nemáme odsuzovat ani zesměšňovat

Vlajka - Norsko

Podtitulkem tohoto článku – jednoho z mnoha, které již byly o Noru Breivikovi a jeho teroristickém činu napsány – jsem zvolil citát nizozemského filosofa B. Spinozy. Neučinil jsem tak náhodou či snad proto, abych čtenářům dokázal své znalosti z oboru. Vedlo mne k tomu přesvědčení, že přístup k Breivikově činu bývá jednostranný a naprosto nedostatečný, a právě proto škodlivý. Drtivá většina komentářů se totiž omezuje na prostý odsudek, případně konstatování o Norově šílenství.

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 2.8.2011 | Zamyšlení | 6319 čtenářů

8 článků (1 stránka)
Čtěte také

ePortal.cz

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneZrušte WHOZelený a dluhový údělVažme si vlastní měnyTenhle pseudohumanismus je naivně nebezpečný. Evropa nebo USA budou tak dlouho humanistické, až budou moct svou armádu a policii úplně zrušit...

euPortal.cz

Václav Klaus ml. řekl, že by bylo dětinské vystupovat z Evropské unie a že podle něj lze EU reformovat...Řecká vláda zakazuje 22 pro-migračních neziskovek za nesplnění nového zákona

Eurabia.cz

Rakouský politik se připravuje na setkání s Antifou - s kvéremNikdy nedovolím experimenty s (homo)sexualizací dětí: Prezident

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Patrušev, Putin a PandemieMožná s těmi pomníky zbourají i naši civilizaci. Pokrokáři s naší evropskou civilizací hodlají zatočit stejně jako tenkrát Lenin

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Útoky z 11. září: Někdo v USA podivně kšeftoval, říká Jan Schneider. Vážná podezřeníCože? Chápete to? Babiš se díval na Moravce a dnes vydal prohlášení. Zásadní
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění