reklama
Podpořte nás v boji proti propagandě mediálního a politického mainstreamu!
Budeme vám vděční za pravidelné příspěvky v jakékoli výši. Můžete se spolehnout, že ani jedna koruna z darované sumy nepřijde nazmar. Předem děkujeme. Společně zvítězíme!

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 002
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Příčiny a důsledky naší společenské krize – III., demokratická perestrojka totalitního komunismu

commies

Za legálního komunismu byli lidé ovládáni strachem, i když už se nebylo čeho bát, a fungovalo to. Za postkomunismu jsou lidé ovládáni pocitem vše obklopující špíny a marnosti, a také to zatím funguje. V polovině devadesátých let jsem ve sněmovně řekl: „Nevyčistili jsme Augiášův chlév, vpustili jsme do chléva řeku a nechali zavřít vrata. Hnůj jsme naředili, ta sračka nám sahá až k ústům. Utopíme se v té špíně…“

Autor: Čestmír Hofhanzl | Publikováno: 15.4.2007 | Politika | 4371 čtenářů

Příčiny a důsledky naší společenské krize – II., demokratická perestrojka totalitního komunismu

commies

„Demokratický“ parlament se v době, kdy měl projednávat a kodifikovat základní normy zajišťující demokratický vývoj a odloučení se od totalitní minulosti, zabýval malichernostmi a hovadinami. A to od rána do hluboké noci. Dva měsíce jsme na podzim 1990 ve výborech projednávali „Listinu práv a svobod“. Ne proto, aby do budoucna byla tato práva zajištěna, ale proto, aby byla odvedena pozornost od zásadních věcí a kroků, které měl v ten čas zákonodárný orgán dělat. Největší tvůrci a obhájci této listiny byli komunisté, současní i ti dřívější.

Autor: Čestmír Hofhanzl | Publikováno: 13.4.2007 | Politika | 4274 čtenářů

Vrtění Čunkem, aneb Kdo je vrtěn?

Jiří Čunek

Bylo by jen směšné, kdyby podobný článek a výzvu, aby se pánové Topolánek, Bursík i pan Čunek podrobili a nechali proběhnout standardní právní proces vyšetření obvinění, napsal cizinec neznalý „standardního“ fungování postkomunistického práva. Napíše-li text právník a bývalý politik, který systém pomáhal zakládat a přesně ví o čem píše, je to nezřízené padoušství.

Autor: Čestmír Hofhanzl | Publikováno: 29.3.2007 | Politika | 5186 čtenářů
Rodinný příběh

Příčiny a důsledky naší společenské krize I.

Stop - Gevara

Odrazem podivné schizofrenie, kterou procházela „normalizující se“, to je pustnoucí a rozkládající se společnost, bylo společenství vytvářejícího se „disentu“. Jeho většinový základ tvořili lidé, kteří vyšli z lůna rodné strany a jejího předvoje pracující třídy. Lidé, kteří si s nemravným systémem a ideologií zadali. Prohráli v mocenské rvačce a vypadli z kasty vyvolených. V předlistopadovém disentu bylo velmi málo osobností, které se komunistickému systému a jeho způsobu vládnutí i hodnot postavili proto, že to byl systém ze samé své podstaty nemravný.

Autor: Čestmír Hofhanzl | Publikováno: 12.2.2007 | Zamyšlení | 3906 čtenářů

Tržní podnikání a nezávislá, svobodná publicistika v českém lese po r. 89

Lev

Do médií se od počátku té „tržní“ šarády neměl šanci dostat text a popis, který by principy a zásady „podnikatelství“ na lesním majetku státu pojmenoval. Za šest let své existence „hudební country reforma“ hospodaření se státním lesem stála stát mnoho desítek miliard korun. Devastovala morálku tisíců lesníků. Ze „svobodných, nezávislých“ novinářů spolupráce na krytí té „černé díry“ udělala špinavé paznehty. Citlivé, útlocitné duše mi prominou. Mohl bych doložit konkrétní reakce a výplody některých „poctivců“ žurnalistického pera. Skupina kriminalistů, která měla vyšetřovat „hospodaření“ v Lesích ČR, byla rozehnána.

Autor: Čestmír Hofhanzl | Publikováno: 21.1.2007 | Zamyšlení | 3694 čtenářů
ePortál hledá nové spolupracovníky

Dokud se nezbavíme komunistické kultury, nebudeme právním státem

Antikom

Je příznačné pro komunistickou kulturu Poslanecké sněmovny a celé naší země, že při mém projevu bylo ve Sněmovně mrtvolně ticho a stejně tak když jsem skončil. Zatleskal mi jediný poslanec – Jiří Karas. O hloubce kořenů komunistické kultury v nás svědčí to, že tento bývalý poslanec byl před pár dny novinářem Bobem Flidrem označen jako „politický exot“, když ohlásil svou kandidaturu na předsedu lidové stany.

Autor: Čestmír Hofhanzl | Publikováno: 14.12.2006 | Politika | 4316 čtenářů

Malicherné problémy naší blaženosti

KSČM

Sametová revoluce byla procesem modernizace a přeměny „předvoje proletariátu“ v nový „předvoj kapitalistů a podnikatelů“. Vnitřně se ti paraziti a bandité v žádném případě nezměnili. Prokázal to celý průběh sametové omlazovací kůry a metody, kterými se kapitalizovali. Trestuhodná mravní nedostatečnost, historická nevzdělanost a přijetí lži jako hlavního hybatele společenských procesů, byly vlastnosti, kterými nás naše mravně rozvrácená doba v různé míře poznamenala všechny. Tyto „hodnoty“ umožnily hladký přechod z totalitního komunismu do formálně pluralitních, demokratických poměrů.

Autor: Čestmír Hofhanzl | Publikováno: 27.11.2006 | Zamyšlení | 3818 čtenářů

7 článků (1 stránka)
Čtěte také

ePortal.cz

Kdo se bojí květáku? Skutečná míra inflace je vyšší než vykazuje Český statistický úřadV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní válkyKoronáč to rozsekl: Zaplaťpámbu za českou korunuVáclav Klaus: Naštěstí je pořád spousta silných myšlenek – výpisky č. 13 (polovina 90. let)

euPortal.cz

Už to začíná! Trumpova vyhláška skoncuje s protiústavní cenzurou technických mamutůNová pokroková ředitelka norského muzea prohlašuje, že kolekce už „nebudou tak bílé a maskulinní

Eurabia.cz

Německá vláda pomáhá s návratem stovkám islámských vrahů z Islámského státuKanáry zaznamenaly 700%ní nárůst ilegálů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Nechá si Hamáček líbit všechno? Potopená ČSSD, zazněloTo by byl zločin na Češích! Docent Ševčík tvrdě k otázce, zda máme platit dluhy jihu EU. Mají raději šetřit a opustit euro, říká
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění