reklama

Budoucnost evropské integrace

EU - totalita

To, že se konference zabývala i otázkami vstupu České a Slovenské republiky do Schengenského prostoru, ocenil i prezident republiky ve své zdravici: "Už Margaret Thatcherová se obávala, že volný pohyb osob bez hraničních kontrol může vést k tomu, že Evropská unie bude požadovat další pravomoci v oblasti imigrační politiky a politiky vnitřní bezpečnosti." Panelisté vesměs zdůraznili, že vedle bezúhonných občanů se v Schengenském prostoru mohou pohybovat i zločinci a teroristé a proto EU bude od členských států požadovat další pravomoci v otázkách vnitřní bezpečnosti a imigrační politiky.

Autor: Ivana Haslingerová | Publikováno: 10.6.2007 | Politika | 5031 čtenářů

Nesmrtelný Politik Ronald Reagan

Reagan

Před třemi lety nás tato živoucí legenda sice fyzicky opustila, ale jeho duševní odkaz bude žít po mnoho generací. Goethe kdysi řekl, že by si přál stát se nesmrtelným a pak umřít. Toto se stalo Ronaldu Reaganovi a nezbývá než dodat: "Pane presidente děkujeme Vám, děkujeme Vám za všechny občany této planety, kteří se díky Vám dostali z komunistické nesvobody a mohou žít své obyčejné avšak svobodné životy! Pane Reagane děkujeme Vám!"

Autor: Ivana Haslingerová | Publikováno: 9.6.2007 | Historie | 5756 čtenářů

Po roce 1948 se u nás odehrávala občanská válka

Ne KSČM

Komunismus nastolil po roce 1948 tisíce podob represí. Po osvobození se vynořily členky KSČ a chtěly ovlivnit pozice žen, které se proslavily za první republiky a vracely se z koncentráků domů. Nastalo jejich zatýkání, které se pro mnohé rovnalo likvidaci. KSČ chtěla nepřátele zlikvidovat.A o tomto období se nestyděli komunisté hovořit jako o zářných zítřkách. V rámci vězení byly politické vězeňkyně izolované ve zvláštních celách, které překřtily na Hrad.

Autor: Ivana Haslingerová | Publikováno: 7.4.2007 | Historie | 9576 čtenářů
Rodinný příběh

Report ze shromáždění "Ne bolševizaci ČR"

commies

Poslanec Marek Benda na něm zdůraznil, že nejde omluvit členství v KSČ tím, že za to přeci mohl režim a já byl jen "malej kariérista". Právě tito lidé přece ten zločinný režim budovali touto svojí spoluúčastí. Takže jsou za všechna jeho zvěrstva spolu zodpovědní a politici, kteří je omlouvají a kryjí nemají v politice co dělat.

Autor: Ivana Haslingerová | Publikováno: 3.3.2007 | Politika | 5410 čtenářů

Václav Klaus: 'Smiřme se každý se svou vlastní minulostí'

Vlajka - Německo

Nedávno uplynulo deset let od uzavření mimořádně významného aktu mezi naší a Německou spolkovou republikou, tzv. "Česko-německé deklarace". Mimořádného proto, že s žádnou jinou zemí Německo podobnou deklaraci nepodepsalo a že tím byla učiněna výrazná a jasná čára za minulostí. Naše média tomuto důležitému dokumentu nevěnovala prakticky žádnou pozornost a spíše řešila banální dohady, kde má sedět pan Melčák, kdy z něj raní Jiřího Paroubka už konečně mrtvice či zda pan Čunek opravdu sexuálně haraší nebo neharaší. Snad jedinou vzpomínkou na tento akt byl tedy seminář "Česko-německá deklarace - deset let poté", který uspořádalo Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP).

Autor: Ivana Haslingerová | Publikováno: 6.2.2007 | Politika | 5490 čtenářů
ePortál hledá nové spolupracovníky

Prezident uctil v Rockefellerově kapli v Chicagu památku Miltona Friedmanna

Ekonomie

V Miltnu Friedmanovi odešel velký ekonom a především milovník svobody. Podle prezidenta republiky Václava Klause byl Milton Friedman nejsilnějším hlasem obhajujícím svobodu, trh, kapitalismus proti socialismu, státnímu intervencionismu a paternalismu.

Autor: Ivana Haslingerová | Publikováno: 3.2.2007 | Politika | 3479 čtenářů

Gerald Ford započal pád železné opony

USA

Za Fordova prezidentství se Američané například definitivně stáhli z Vietnamu, když ve dnech 29. dubna a 30. dubna 1975 evakuovali svou ambasádu v Saigonu. Ford musel v květnu 1975 rovněž čelit vážné zahraničněpolitické krizi. Poté, co se v Kambodži dostali k moci Rudí Khmérové, podařilo se jim v mezinárodních vodách zajmout americkou obchodní loď Mayaguez.

Autor: Ivana Haslingerová | Publikováno: 19.1.2007 | Politika | 4587 čtenářů

7 článků (1 stránka)
Čtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Největší nadnárodní korporace světa chtějí, aby EU legalizovala pančování potravinZintenzívňuje sa tlak na katolícku Cirkev, aby zmenila učenie, že homosexualita je „vnútorne nezriadená“

Eurabia.cz

Výročí vítězství nad Německem a přenos vojenské přehlídky v MoskvěMuslimský primátor Londýna zvolen na další období

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Cílem vykonstruované Kroupovy kauzy bylo shození vlády!“ Expremiér Paroubek ohromil. V pozadí vystupuje jméno známého advokátaIvan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění