reklama

Pravda o situaci s koronavirem v Rusku. Jsou na tom ve skutečnosti líp jak v České republice

Vlajka - Rusko

Už zase v našich médiích mohutně posuzují údajně nezvladatelnou situaci s covidem v Rusku. Aby měl člověk srovnání s Českem, může si srovnat počet obyvatel Ruska a Česka. V Rusku je 14x více obyvatel, než v Česku. Když se čísla nakažených přepočtou na milion obyvatel, vypadá srovnání Česka a Ruska v grafech takto (první graf nakažení, druhý zemřelí). Ale problém v Rusku samozřejmě je. Dost to souvisí s tím, že zatím Rusko epidemii velmi dobře zvládalo a lidé měli pocit, že je to humbuk. Asi potřebují jako impuls pár mrtvých ze svého bezprostředního okolí, aby se nechali očkovat. Dosud očkovací centra zela prázdnotou, teď tam lidi ve frontách stojí i několik hodin a přitom se hádají.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 3.11.2021 | Kulturní válka | 826 čtenářů

Tak dlouho Ukrajinci bojkotovali Rusko až jim Rusko nehodlá dodávat plyn a ropu. Zachrání je EU?

Vlajka - Ukrajina

Ukrajinský prezident Zelenský prohlásil, že Ukrajina ruší energetickou blokádu Ruska a Běloruska a bude v nastalé energetické krizi znovu odebírat elektřinu a uhlí z Ruska a Běloruska. A Rusko a Bělorusko odpověděly, že nebude. 

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 2.11.2021 | Politika | 1786 čtenářů

Totální krize na krajině. Prozápadní vláda tam nechá lidi umrznout a záměrně udržuje vysoké ceny plynu

Vlajka - Ukrajina

Drsná reportáž TV z energetické krize na Ukrajině. Je to tam teď asi nejhorší v celé Evropě. Ukrajina má vlastní zásoby a plyn těží, ale má ho nedostatek a cca třetinu potřebuje dovážet. Plyn na ukrajinské burze se prodává za 2000 USD za kcm. Ukrajina nakupuje plyn na evropských burzách. Ukrajina nadále odmítá dovážet plyn z Ruska. A to i za cenu 175 USD/kcm, kterou domluvil před časem poslanec Medvedčuk z "Opoziční platformy pro život". Medvedčuka prohlásila vláda Zelenského a prokuratura veřejným nepřítelem, stíhá jej pro vlastizradu a válečné zločiny, nyní je Medvedčuk v domácím vězení pod dozorem policie.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 23.10.2021 | Ekonomika | 1947 čtenářů
Rodinný příběh

Stabilizace Afghánistánu začíná?

Vlajka - Rusko

Rusko vytváří pracovní skupinu "Moskevský formát pro Afghánistán". Ve skupině se účastní kromě Ruska všechny sousedící země Afghánistánu i trochu vzdálenější sousedi - Čína. Pákistán, Irán, Indie a všechny středoasijské státy (Tádžikistán, Turkmenistán, Uzbekistán, Kazachstán a Kirgizie). 

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 16.10.2021 | HotNews | 1113 čtenářů

Rusko je připraveno dodávat do Evropy více plynu, ale vše teď blokuje EU

Vlajka - Rusko

Autoritativní vládce je od slova autorita. Takový názorný grafík autority Vladimíra Putina. Vladimír Putin se při jednání s ministry a úředníky energetické sféry předevčírem vyjádřil na téma dodávek ruského plynu do Evropy.  Jádro pudla - až Evropa zkolauduje NordStream2, může začít Rusko dodávat do Evropy dostatečné množství plynu, aby lidem v Evropě nebylo zima. Jednání probíhalo video formou a jeho nahrávka byla publikována na webu Kremlu. V té době dosahovala cena plynu na burze TTF více než 1900 USD za tisíc kubometrů. Během několika hodin klesla na 1500 USD a následující den klesala až na 1000 USD. Dnes se obchoduje plyn na burze TTF v nadcházející zimě kolem 1200 USD a na jaře a v létě kolem 500 USD.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 10.10.2021 | Ekonomika | 1663 čtenářů
ePortál hledá nové spolupracovníky

Hrdý český diplomat: Češi ruský plyn nepotřebují! Raději budou mrznout v zimě

Vlajka - Česká Republika

Cenu jednotlivých energetických komodit je možné vzájemně přepočítávat podle výhřevnosti přes kcal nebo kWh. Cena zemního plynu v Evropě na burze TTF dnes dosáhla dalšího historického maxima, které odpovídá ceně ropy cca 200 USD za barel (přitom ropa teď stojí asi 80 USD). Měli bychom na to Rusko být pořádně tvrdí a potrestat je tím, že od nich přestaneme ten plyn, ropu a uhlí kupovat. Tak navrhoval nedávno pan Bartuška, zvláštní velvyslanec Česka pro otázky energetické bezpečnosti. Bože bože, kdo vybírá na vedoucí funkce českého státu takové blbce?

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 7.10.2021 | Ekonomika | 1783 čtenářů

Evropa se řítí do obrovských ekonomických problému a to díky politice EU

Evropská unie

Ta energetická krize se nám móóóóóc vošklivě vyostřuje. Ještě to není ani měsíc, kdy se evropští energetici zděšeně dívali, jak ceny plynu ve holandské burze TTF překročily 500 USD za tisíc kubometrů a všichni novináři to zděšeně komentovali. Neuplynul ani měsíc a ceny vylezly nad 1000 USD nejenom za zkapalněný plyn LNG, ale i za trubkový z Ruska, Norska a Alžírska. Dnes už vyskočily na 1050 USD. Zvýšené ceny jsou vysazené na spotové burze TTF běhen celé zimy až do března. 

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 1.10.2021 | Ekonomika | 1770 čtenářů

Co nám v Čechách neřeknou o paktu Ribbentrop–Molotov? Západ se proti Hitlerovi spojit nechtěl

Bolsevici

Zapadni alinace Francie + Velka Britanie + USA zrejme kalkulovaly s tim, ze Hitler zautoci na SSSR (a oni by se pridali) a spolecne se jim podari SSSR porazit a rozdelit si jeho uzemi, coz byl odjakziva jejich sen. Britanie mnohokrat zautocila na Rusko z jihu na Kavkaze, Krymu a ve stredni Asii z Persie a Afghanistanu, i ze severu na Murmansk a Archangelsk. Francie zase pomahala Polakum pri utocich ve dvacatych letech z Polska a Denikinovi na Krymu.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 28.9.2021 | Historie | 775 čtenářů

Další úspěch EU: Masívní zdražování plynu ochromuje i produkci potravin v Evropě

Bolsevici

Současná plynová krize se rozbíhá do neočekávaných směrů. Příliš drahý plyn zastavuje různé chemické továrny, kterým se nevyplatí vyrábět. Z metanu se vyrábí dusíkatá hnojiva, když se vzdušný dusík nechává reagovat s vodíkem ze zemního plynu (metanu), čímž vzniká čpavek a z něj se pak vyrábí dusíkatá hnojiva. Už několik továren na výrobu umělých hnojiv v Evropě zastavilo nebo výrazně omezilo výrobu, pokud nemají dlouhodobé smlouvy na dodávku zemního plynu za pevné ceny a pokud plyn nakupovaly na burze.

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 23.9.2021 | Ekonomika | 814 čtenářů

Plynová krize v Evropě se stále zhoršuje! Ceny plynu narůstají do obrovských výšek

Evropská unie

Za posledního čtvrt roku se cena za plyn na burze TTF zvýšila na dvojnásobek a dál raketově roste. Včera cena spotových dodávek překročila 830 USD za tisíc kubometrů. A dnes jenom za první dvě hodiny obchodování vyrostla o 5 %. 

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 16.9.2021 | HotNews | 1016 čtenářů

21 článků (3 stránky)
1 | 2 | 3 | Další    Přejít na stránku 
Čtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomat

Eurabia.cz

Imigrantští sirotci ve vlaku okradli a znásilnili 50-letou dámuJourová: Jsem velmi frustrovaná z toho, co se děje v Polsku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá kartaTajená data. 1 % úmrtí po vakcínách hlášeno. Český matematik cítí zmar
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění