Zpravodajské služby varují před spojením zločinců a teroristů

Autor: Redakce | Publikováno: 12.3.2007 | Rubrika: HotNews
Muslimka

Zpravodajské služby, mezi nimi i česká Bezpečnostní informační služba (BIS), varují před spojením islámských teroristů s mezinárodním organizovaným zločinem. Podle civilní kontrarozvědky disponuje mezinárodní organizovaný zločin penězi, zbraněmi i potřebnými kontakty, díky nimž by mohli militantní islámští radikálové zvýšit svou akceschopnost i intenzitu případného úderu. Vyplývá to z materiálu, který BIS nedávno zveřejnila na svých internetových stránkách.

Mluvčí BIS Jan Šubert zdůraznil, že jde o obecné varování. Přesto podle něj existuje riziko, že v budoucnu by do Evropy mohli přicházet zkušení islámští bojovníci, kteří se formují a sbírají bojové zkušenosti v Iráku a Afghánistánu. “Nelze vyloučit, že islámští radikální a teroristické skupiny by se mohly v budoucnu snažit použít území České republiky k logistické podpoře svých aktivit prováděných kdekoli na světě,” řekl Šubert.

Hlavní nebezpečí podle zprávy BIS spočívá v tom, že organizovaný zločin disponuje sítěmi kontaktů, arzenály zbraní a výbušnin, padělanými dokumenty, nejrůznější technikou, financemi i zkušenými jednotlivci. Do jeho výbavy patří i spolehlivě fungující kanály pro přesuny nelegálních migrantů, které umožňují tajně a nepozorovaně překračovat státní hranice. “Na stříbrné míse je tedy servírováno přesně to, co teroristé potřebují,” konstatuje materiál.

Analytici zpravodajských služeb také připomínají, že vedle obchodu s narkotiky, prodeje zbraní, nelegální migrace či prostituce by takový “servis” byl pro organizovaný zločin dalším vydatným zdrojem peněz.

Militantní islámští radikálové mohou také apelovat na náboženské nebo národnostní cítění bossů organizovaného zločinu. “Mohou argumentovat svým přesvědčením o oprávněném používání násilí při prosazování jediného správného náboženství, jediné správné ideologie. A zdůrazňovat, že pomáhat a stát na straně džihádu je i věcí jejich cti,” konstatuje zpráva.

BIS prý proto považuje mezinárodní organizovaný zločin za velmi nebezpečné prostředí, kde lze za peníze objednat přípravu, podporu i samotné vykonání teroristické akce. “První indicie, naznačující, že vyslovené obavy mohou kdykoliv opustit rovinu úvah a varovných předpovědí, už existují,” uzavírá zpráva.

http://info.pravdaoislamu.cz

 

3051 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

ČT má průšvih? Za pořad o „fake news“. Vrchní kontrolor: Jak z 80. let. To nejhoršíOdporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění