reklama

Jak po tom všem chcete, abychom Evropské unii věřili?

Autor: Václav Makrlík | Publikováno: 11.5.2018 | Rubrika: Politika
EU - totalita

EU nestačilo napětí ve vztazích s Ruskem. Německá kancléřka Angela Merkelová , aniž by tak závažnou věc jako je pozvání milionů uprchlíků z Asie a Afriky předem konzultovala s ostatními členskými zeměmi EU, osobně pozvala tyto uprchlíky do Německa, jakoby si tato zkušená politička nebyla schopna uvědomit elementární skutečnost, že pozvat kohokoliv do kterékoliv členské země EU znamená v rámci schengenského prostoru pozvání do celé EU .Když jí problém přerostl přes hlavu tak spolu s předsedou evropské komise J. C. Junckerem žádá povinné rozdělení uprchlíků do všech členských zemí.

Za posledních sto let uvrhli němečtí politici a vůdci Evropu do humanitární katastrofy již dvakrát. Byla to katastrofa první světové války, jejímž arogantním a militantním symbolem je německý císař Vilém II. Krátce po jejím skončení následovala druhá světová válka, jejímž protagonistou byl šílený německý vůdce Adolf Hitler. Dnes se EU nachází v těžké humanitární a politické krizi , která hrozí přerůst v demografickou katastrofu s nedozírnými civilizačními následky. Opět ji vyvolala hlava německé politiky, tentokrát kancléřka Angela Merkelová, svými nezodpovědnými politickými kroky. Existuje reálné nebezpečí, že se tato krize , ve spojitosti s problémy vztahů EU  Rusko,Irán -USA a Izrael, vyvine do třetí celoevropské, možná globální, katastrofy?

Do EU dorazil již minimálně milión uprchlíků a nikdo neví, kolik jich ještě dorazí. Kancléřka odmítá stanovení limitu. Nikdo nezná jejich kvalifikační strukturu a z toho plynoucí možnost uplatnění v moderní postindustriální společnosti, nikdo nezná jejich přesnou etnickou strukturu, natož zdravotní stav. Víme jen, že jde převážně o muslimy. Odborníci nás ujišťují, že náboženství není v moderní společnosti až tak důležité, obzvláště v té české, vydávané za převážně atheistickou. Je to vážný omyl. Náboženské tradice výrazně ovlivňují náš způsob života, naše hodnoty, náš způsob vnímání etiky, estetiky atd. Všichni slavíme Vánoce, Velikonoce, Dušičky atd. se všemi jejich symboly, které jsou islámu zcela cizí , mnohými muslimy chápány dokonce jako nepřátelské. Americký politolog S.Huntington ve svém díle Clash of Civilizations ( Střet civilizací) jasně definuje a zdůvodňuje, že civilizace jsou určovány a vymezovány převažujícím náboženstvím, jeho hodnotami nebo tradicemi.

Přestože v západní Evropě selhaly projekty multikulturalismus i asimilace, jeví se velmi pravděpodobným, že tím, kdo se bude muset přizpůsobit a bude trpěným , bude původní obyvatelstvo, neboť  demografické složení Evropy se relativně brzy změní v neprospěch původního obyvatelstva. Vulgárně řečeno, místo České mše vánoční, budeme poslouchat vřískání muezina z minaretu přistavěného vedle bývalého křesťanského kostela ( viz Hagia Sofia v Istambulu) a místo vánočního stromečku, a pokorné intimní křesťanské modlitby, budeme několikrát za den vystrkovat zadek k nebi.

Někteří ekonomové a sociologové nás ujišťují, že právě mladí uprchlíci mohou stárnoucí EU ekonomicky zachránit, neboť svou prací vytvoří dostatek zdrojů pro udržení evropských sociálních vymožeností. Je to demagogický nesmysl, neboť tento názor je v absolutním rozporu s ekonomickým zákonem o nahrazování práce živé (lidí) prací zvěcnělou ve strojích, mechanismech, automatech a robotech( SMAR). Podstatné části společenské produktivity, měřené hrubým domácím produktem (HDP), je dosahováno prostřednictvím SMAR, které jsou produktem intelektuálního potenciálu a kreativity malé skupiny lidí. Postindustriální společnost je schopna vyprodukovat dostatek zdrojů, aniž by do produkčního procesu zapojovala všechno disponibilní práce schopné obyvatelstvo. To je jeden z hlavních důvodů nezaměstnanosti, kterou jsou v EU postiženy miliony lidí. Dočasná česká výjimka jen potvrzuje toto pravidlo a periodický hospodářský cyklus ( konjunktura, stagnace, recese,krize) je neoddělitelným atributem kapitalistického výrobního způsobu. Má proto smysl počet nezaměstnaných navyšovat o imigranty z nichž většina je a zůstane v evropská společnosti nepoužitelná?

Jaké je tedy řešení nastalé evropské krize. Němci by měli žádat demisi kancléřky A.Merkelové a její vlády. Ostatní Evropané by měli žádat demisi předsedy evropské komise J.C.Junckera a jeho komisařů. Ve volbách měli Němci odevzdat své hlasy straně schopné vygenerovat za kancléře dobrého Němce a Evropana, který podpoří účinnou ochranu vnějších hranic EU, a zasadí se o normalizaci vztahů EU s Ruskem. Pokud toho nejsou schopni pak nezbývá, byť se to zdá z prvního pohledu absurdním, než vážně, v zájmu zachování EU a myšlenky evropské integrace, uvažovat o tom, zda je rozumné ,po všech těchto historických zkušenostech s německými politiky, připouštět Němce do řízení evropských záležitostí. O tom musí rozhodnout evropské národy, pokud na základě vývoje událostí, budou mít ještě o integraci , resp. EU samotnou, zájem.

Když jsme před několika lety hlasovali, více méně nadšeně, pro vstup do EU, byl jedním z hlavních momentů, pro které jsme tak činili, slib, že nás EU ochrání před všemi globálními riziky. Dostavilo se první – muslimská migrace - a EU hanebně selhala. Jak po této zkušenosti můžeme věřit tomu, že nás ochrání i v případě dalších globálních krizí? Nelze se proto divit, že ve společnosti, a nejen u nás, narůstají exitové nálady. Lze věřit tomu, že titíž lidé, kteří migrační krizi způsobili, J.C.Junker, předseda EK, německá kancléřka Merkelová, bez jakéhokoliv mandátu EU, a další, budou schopni tuto civilizační krizi vyřešit? Eurohujeři nyní skládají naděje ve francouzského prezidenta Macrona a jeho babičku, pardon, manželku. Eurorealisté se obávají, že tento tým spíše zničí velkolepé dílo nejlepších Evropanů druhé poloviny 20.století, neboť jejich řešení se zakládá na myšlence více okamžité integrace až unifikace, zatímco historie učí, že společenské problémy je rozumnější řešit , až když k jejich řešení dozraje čas. Z tohoto pohledu se v současnosti jeví rozumnějším vrátit se k původním ideálům EHS ( evropského hospodářského společenství) a prohloubit a rozšířit princip subsidiarity. Lze si jen přát: k tomu nám dopomáhej Bůh.

 

 

Klíčová slova: EU
reklama
2175 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Doznání odsouzence na smrt. Jen pro silné povahy!Franěk se musel omlouvat, ale co Novotný? Tomu tohle svinstvo projde?Začněte už konečně přemýšlet. Jsou to přece vaše peníze, ne?Velký znalec žen a vína se vysmál socanům. Pane Babiši, tohle určitě nečtěte. Jinak vás trefí šlak(Ne)následujte Halíka, Peheho, Gabala, Šiklovou a Feniče. Tady je hodně pádný argument

euPortal.cz

Takhle Okamura setřel redaktorku České televize, která šířila hoaxy...Babišova vláda je ve skutečnosti je proimigrační a tady v České republice tvrdí něco jiného, než ve skutečnosti venku dělá

Eurabia.cz

Ani u Rakušanů se už EU netěší velké obliběŠokovaná Vídeň: Nárůst násilí na školách 1200%!

FreeGlobe.cz

Chcete si zaplakat nebo se pozvracet? Nabízíme srdceryvné video, ve kterém se Anděla Merkelová vrhá do moře a vlastnoručně zachraňuje tzv. uprchlíky (+ video)Tabák je dobrý. Může se stát novým průlomovým lékem

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Vandalské gesto neznámého blbce je vlastně dobrá zprávaNepotřebuje Miroslava Němcová pomoc psychiatra?

eOdborar.cz

Ministryně práce z hnutí ANO navrhuje snížit podporu rodinám s dětmi! Připravují tak místo pro migranty z Afriky?EU jde na smetiště dějin a Merkel běží s prosíkem do Ruska za Putinem

ParlamentniListy.cz

Čachrář Andrej Kiska? Na prezidenta Slovenska praskají divné věciProfesor Keller: Kalousek se chová se jako každá politická mrtvola, která neví, že už nežije. Pehe se ztrapňuje nonstop. Vysoké školy musejí brát téměř každého. Takový je dnešní stav demokracie
Anketa
Kdo by měl být příštím prezidentem naší země? Ve třech kolech ankety jsme vám nabídli 27 prezidentských kandidátů. Z každého kola postoupili tři nejlepší. Tady jsou a vy teď rozhodněte, kdo je "nejlepší z nejlepších".
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění