reklama

Orbán se chystá na zásadní věc. Proč naši politici nic nedělají?

Autor: Robert Troška | Publikováno: 9.5.2018 | Rubrika: Politika
Vlajka - Maďarsko

Strana FIDESZ Viktora Orbána navrhuje ústavní dodatek zakazující přesidlování migrantů organizované Evropskou unií. A naši politici? Přikyvují na návrh Komise EU podmínit přístup k unijním penězům dodržováním zásad právního státu.

V návrhu na příští rozpočet EU pro roky 2021-2027 bruselské byro (Komise) EU navrhuje snížení dotací (tzv. kohezní fondy) až o 7% a zároveň podmínit tyto dotace dodržováním zásad tzv. právního státu.

Pomineme-li známou skutečnost, že na rozdíl od měřitelných kritérií jako je HDP na obyvatele nebo objem zadlužení ve vztahu k HDP, je dodržování zásad těžko měřitelnou subjektivní politickou veličinou závislou na barvě politické reprezentace, je zřejmé, proti komu je tento krok navržen: Proti Polsku a Maďarsku.

Polsko je dlouhodobě obviňováno bruselskými kruhy za  jeho reformu soudního systému. EU se nelíbí, že soudci nejvyššího soudu v Polsku mají být podle této reformy jmenováni až po schválení parlamentem i způsob odvolávání soudců Nejvyššího soudu.. To je ale nedemokratický krok. Kdo to kdy viděl, aby zástupci lidu v parlamentu vzešlí z demokratických voleb rozhodovali v zájmu občanů?

Mimochodem, když jednou v televizi rozbírali polský návrh na soudní reformu experti na ústavní právo, upozornili na existenci podobného způsobu  jmenování soudců Nejvyššího soudu v některých jihoevropských zemích (bohužel nemám odkaz na tuto zajímavou diskuzi). Takže v jižní Evropě jde o demokratickou volbu, v případě Polska o  porušení zásad právního státu?

A Maďaři jsou další na tapetě, i když podle „volebních expertů“ na volby měl Orbán volby prohrát a zachovat si jen zuby nehty prostou většinu v parlamentu, Viktor Orbán volby vyhrává a dokonce ústavní většinou!

Viktor Orbán jedná

A to se v Bruselu nelíbí. Viktor Orbán je obviňován z diktátorských praktik, poněvadž si dovolil omezit zákonem neziskovky ze zahraničí, aby si v Maďarsku nemohly dělat, co chtějí. Přistřihává křidélka i samotné Open Society Fund financované miliardářským „lidumilem“ Sorosem.

Jenže všichni v Evropě vědí, že výše uvedené příčiny kritiky Polska a Maďarska jsou jen zástupným důvodem pro jejich hlavní a neodpustitelný HŘÍCH. A tím je obrana vlastních obyvatel vůči nelegální migraci.

A Viktor Orbán ani ne měsíc po volbách stupňuje tlak na bruselské úředníky a navrhuje ústavní dodatek zakazující přesidlování migrantů nařízené z EU. Po Lisabonské smlouvě sice platí nadřazenost eurounijního práva nad domácím, ale v případě ústavních zákonů již jde o kolizi jak hrom a to si uvědomují i bruselští páni.

Pokud ale jde dnešním bruselským eurokomisařům o dodržování právního státu, proč již dávno (podle mého skromného názoru) nežalují a nepohánějí k soudu Švédsko a jejich vrcholné představitele?

Vždyť tam dnes v některých čtvrtích bují násilí již v takovém měřítku, že se dotěchto míst bojí vstoupit i samotní muži zákona? O vynucování pořádku v těchto čtvrtívch již ani nemluvě. Jestliže o takto alarmující situaci píše dokonce i probruselský list Politico , měli by eurokomisaři okamžitě a neprodleně jednat a zahájit se Švédskem disciplinární řízení.

Jde přece o společné hodnoty?

Anebo jen ty „správné eurounijní“, které určí eurokomisaři?

Srdnatý boj našich zástupců

Dostáváme se k reakci našich zástupců v EU resp. ve vládě, kteří by měli hájit naše občany. Podle významu dotyčných postů a funkcí by obyčejný člověk předpokládal, že paní eurokomisařka Jourová v Komisi (byru) EU nebo pan Chmelař, tajemník pro evropské záležitosti, se přímo pro občany přetrhnou, budou pracovat 16 hodin denně a jen a jen prosazovat zájmy naší republiky. Jenže skutečnost je jiná, paní Jourová (kooptovaná za hnutí ANO) nadšeně přikyvuje návrhu na dodržování právních zásad státu i když moc dobře ví, že toto navrhované ustanovení se může obrátit i proti České republice.

Jak?

Velice jednoduše, předpokládejme hypoteticky, že EU v rámci již schváleného DUBLIN IV. Určí povinně přijmout tisíce nelegálních migrantů převážně z muslimských zemí. Vláda řekne NE a co Komise EU včetně paní Jourové? Prohlásí ČR za stát, kde dochází k porušování právních zásad a další koloběh žalob a procedur již netřeba popisovat. Paní Jourová tak připomíná toho skokana z 20. Patra mrakodrapu, který ve 12. Patře říká, je to dobrý. Jenže my jsme bohužel díky Dublinu IV. A výše uvedenému již v pomyslném 1.patře nad zemí.

Ale naštěstí nás paní Jourová v pořadu Události komentáře uklidnila, šibalsky zamrkala a špitla do mikrofonu, že my se z těch kvót budeme nejspíš moci vyvázat tím, že se bude započítávat i integrace lidí z Ukrajiny. Uf ! To jsem si oddychl. A pak, že se za nás v Bruselu nebojuje!

A pan Chmelař (ČSSD), tajemník pro evropské záležitosti? Již jednou se při jednání s prezidentem Macronem „proslavil“ a „nezklamal“ ani v případě návrhu podmínění financí.

Panu Chmelařovi na návrhu prý vadí, že rozhodovat  o dotyčném státu, ve kterém údajně dochází k porušení práva může  komise (byro)  EU kvalifikovanou většinou. Podle názoru pana Chmelaře by o takovém porušení měla rozhodovat většina členských států zastoupených v EU. Tak to je opravdu obhajoba našich zájmů!

Nevím jak vy, ale já osobně jsem si oddychl a mohu jít spokojeně spát. Zastupují nás opravdu ti „praví“.

 

reklama
3433 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Doznání odsouzence na smrt. Jen pro silné povahy!Franěk se musel omlouvat, ale co Novotný? Tomu tohle svinstvo projde?Začněte už konečně přemýšlet. Jsou to přece vaše peníze, ne?Velký znalec žen a vína se vysmál socanům. Pane Babiši, tohle určitě nečtěte. Jinak vás trefí šlak(Ne)následujte Halíka, Peheho, Gabala, Šiklovou a Feniče. Tady je hodně pádný argument

euPortal.cz

Takhle Okamura setřel redaktorku České televize, která šířila hoaxy...Babišova vláda je ve skutečnosti je proimigrační a tady v České republice tvrdí něco jiného, než ve skutečnosti venku dělá

Eurabia.cz

Ani u Rakušanů se už EU netěší velké obliběŠokovaná Vídeň: Nárůst násilí na školách 1200%!

FreeGlobe.cz

Chcete si zaplakat nebo se pozvracet? Nabízíme srdceryvné video, ve kterém se Anděla Merkelová vrhá do moře a vlastnoručně zachraňuje tzv. uprchlíky (+ video)Tabák je dobrý. Může se stát novým průlomovým lékem

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Vandalské gesto neznámého blbce je vlastně dobrá zprávaNepotřebuje Miroslava Němcová pomoc psychiatra?

eOdborar.cz

Ministryně práce z hnutí ANO navrhuje snížit podporu rodinám s dětmi! Připravují tak místo pro migranty z Afriky?EU jde na smetiště dějin a Merkel běží s prosíkem do Ruska za Putinem

ParlamentniListy.cz

Profesor Keller: Kalousek se chová se jako každá politická mrtvola, která neví, že už nežije. Pehe se ztrapňuje nonstop. Vysoké školy musejí brát téměř každého. Takový je dnešní stav demokracieTy vole, to je komunismus. Tady ještě potkáme Hitlera, smál se zhýčkaný mládežník. Pak dostal za úkol makat rukama a už to taková sranda nebyla
Anketa
Kdo by měl být příštím prezidentem naší země? Ve třech kolech ankety jsme vám nabídli 27 prezidentských kandidátů. Z každého kola postoupili tři nejlepší. Tady jsou a vy teď rozhodněte, kdo je "nejlepší z nejlepších".
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění