Babiš mě rozhodně neplatí. Ale musím se ho stejně zastat. Ve svých letech se ničeho nebojím

Autor: Václav Makrlík | Publikováno: 17.2.2018 | Rubrika: Ostatní
Bestie

Soud o to, zda Babiš byl či nebyl agentem ,nebo jiným spolupracovníkem Státní bezpečnosti socialistického státu, zcela opomíjí skutkovou podstatu kauzy spočívající v tom, jaké informace podával Babiš oficiálním státním orgánům, bez ohledu na jeho postavení v bezpečnostní struktuře státu.

Jestliže podával informace o těch, kteří se obohacovali na státním majetku, měl by obdržet vyznamenání a ne být vláčen po soudech a dehonestován v médiích bezmála třicet let od zmíněných událostí. Pokud Babiš spolupracoval s bezpečnostními orgány v naznačeném smyslu, a obsah svazků a další svědectví tomu napovídají, nekonal nic jiného, nežli to , o co usiluje i dnes- zabraňoval rozkrádání a tunelování státního majetku, majetku všech občanů země vybudovaného z jejich daní, plnil na rozdíl od jiných svou občanskou povinnost. Zcizování státního majetku bylo totiž kriminálním, nikoliv politickým, zločinem za socialismu a je jím i za nynějšího režimu.

V souvislosti s tím jak bezohledná a nekončící kampaň se vůči Babišovi vede si normálně uvažující občan klade otázku jak v české demokracii, v českém státě, funguje ochrana osobních údajů a promlčitelnost trestních kauz. O zadržených zlodějích , násilnících a vrazích se nesmí v médiích objevit jediný osobní údaj, před televizními kamerami a fotoaparáty si mohou krýt obličej , jejich tváře jsou rozmazávány. I kauzy vražd jsou po dvaceti letech promlčeny a zápisy v trestních rejstřících zahlazovány.

Pachatelům je nesmí nikdo ani připomenout. Pan Babiš, jehož spolupráce s oficiálním státním orgánem nebyla ani několika soudy jednohlasně potvrzena, je již po léta objektem nevybíravých, často vulgárních útoků, může se o něj tak říkajíc otřít kde kdo,ačkoliv mu tím co v životě dokázal nesahá ani po kotníky. Parket na kterém tyto nechutné tanečky provozují především někteří mediální pracovníci toužící po skandálu, a samozřejmě politici, kteří v Babišovi cítí nebezpečnou konkurenci , jenž jim komplikuje obohacování se na úkor společnosti- státu, obcí atd., má ovšem právní základ, a to v lustračním zákonu Ten skutkovou podstatu údajné Babišovy spolupráce s bezpečnostními orgány státu, spočívající dle dostupných informací v odhalování rozkrádačů státního majetku a v zabránění páchání této kriminální činnosti, mění na politickou kauzu. V kriminálním podsvětí jsou ti kteří spolupracují s policií a bezpečnostními složkami státu označováni za bonzáky, práskače, udavače atd. Česká legislativa,justice a jurisdikce , a bohužel i část médií a společnosti,se přístupem ke kauze Babiš přibližuje tomuto zločineckému chápání základních civilizačních etických norem, především přikázání „nepokradeš“. Ostarkizováni nejsou ti, kteří kradli, ale ten, který o těchto zlodějnách podal příslušným orgánům státu svědectví. To je pro českou společnost, její základní mravní uzance, nesmírně negativní vysvědčení, a na stavu společnosti se to tragicky odráží.

Možná se někdo podiví, proč se pana Babiše zastávám. Je to věc prostého lidského smyslu pro spravedlnost. Nedokážu k tomu mlčet i za cenu nejvulgárnějších výpadů se strany některých mediálních pracovníků , ale ve svých sedmdesáti letech již nemám z ničeho strach. Bezpochyby budu napaden, že si tento text u mě Babiš objednal. Neobjednal,osobně ho neznám, a již vůbec nemám jistotu, že v jeho informačních médiích vyjde.

Před časem vznikla možnost lustrační zákon zrušit. Bohužel i poslanci hnutí ANO, jejichž dobře placené kariéry pan Babiš nastartoval a v životě se příliš neuplatnili, hlasovali proti zrušení. Nevím jestli ze strachu, aby je někdo neoznačil za „estébáky“ , nebo jen z důvodu politické negramotnosti. Někteří z nich dokonce naznačují, že v případě potvrzení Babišovy spolupráce s StB by měl na funkci předsedy hnutí rezignovat. Nepochybně by se dle přísloví „ když je koryto, svině se vždycky najde“mezi nimi našel někdo, kdo by za Babišovy peníze ochotně nastartoval svou ještě skvělejší osobní kariéru předsedy již zavedeného hnutí. Výmluva na Babišov prohlášení , že nemá s lustračním zákonem problém neobstojí. Evidentně s ním problém má. Jinak se však vyjádřit nemohl, neboť by to bylo okamžitě využito proti němu.

Co však na to občané? Lze se totiž obávat, že pokud Babiš nebude předsedou hnutí, a pokud by byl vyštván i z postu premiéra, vše se vrátí do starých kolejí. Tuneláři a další pijavice přisáté na veřejné finance by si oddechli a rychle by se snažili dohnat to o co přišly. Zdá se však, že většina občanů si zachovává zdravý rozum a ví, co pro ně, a tuto zemi, Babiš znamená. Ať již soudy rozhodly jakkoliv nepřestanou Babiše podporovat. Kdyby totiž občanům vadila jeho údajná spolupráce s StB nevolili by ho a jeho osobní preference, a preference hnutí ANO 2011, by nestoupaly.

Kauza Babiš - StB je tak zcela absurdním politickým procesem který, v souvislosti desítkami, možná stovkami tunelářských a rozkradačských kauz v nichž většinou nefigurují, nebo jen minimálně, příslušníci státobezpečnostního aparátu předlistopadového režimu, a ve kterých jde o miliony a miliardy, svědčí o absurditě státobezpečnostního systému této země.

 

 

7454 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Forum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news. Sami ale fake news pilně šíříSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneČerný scénář pro Ameriku. Reálně hrozí rozpad USA Náhle však tito naivnější občané nevěřícně zírají, že na zbožštěném Západě, kam jsme si zvykli obdivně vzhlížet, se kácejí další sochy. Už neobstojí ani Kryštof Kolumbus či dokonce ani Winston Churchill...Zrušte WHO

euPortal.cz

EUROKOMISAŘKA PRO ROVNOST TROUBÍ DO BOJE PROTI NORMÁLNÍ RODINĚ. Vše se točilo kolem utrpení LGBT+ komunity...Sluníčkáři požadují odstranění soch a obrazů „bílého Ježíše“. Prý se jedná o rasismus

Eurabia.cz

I v Polsku změna ústavy: Žádné adopce dětí homosexuály!Nadnárodní firmy požadují cenzuru internetu na Západě! Brzy to bude jako v Číně ...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Evropská komise vyvíjí iniciativu, která má dosáhnout toho, aby se internetem šířila pravda, pouze pravda a nic než pravda... Splnění tohoto plánu garantuje Věra JourováObchod s lidskými orgány odebraným asi třem stům zajatým nebo uneseným Srbům. Měl se na tom podílet právě Hashim Thaçi, tehdy již premiér nezávislého Kosova

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Kauza „udavačka z Lidic“: Máme svědectví, které se Wollnerovi z ČT líbit nebude. Právě to totiž v jeho reportáži nezazněloVáclav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění