Špatné zprávy z Ostravy. Zejména pro ty z vás, kteří...

Autor: Zdeněk Lanz | Publikováno: 1.2.2018 | Rubrika: Polemika
ODS

Ve stínu vášní prvního kola prezidentské volby proběhl v Ostravě ve dnech 13. a 14. ledna 2018 28. kongres Občanské demokratické strany.

Pokud věrný volič ODS s nadějí očekával, že se protagonisté strany přihlásí k tradičním konzervativním hodnotám, že dostane prostor k prosazení svých názorů ten, kdo svými razantními pravicovými postoji pomohl straně k relativnímu volebnímu úspěchu, že převezme iniciativu „konzervativní křídlo“ strany, byl hluboce zklamán.

Nic takového se nestalo.

Místo toho u řečnického pultu defilovali „zbytnělí“ „ódéesáci“, kteří byli panoptikem všeho možného, jen ne rozhodných pravicových politiků.

Nevýrazný a nepřesvědčivý předseda strany Fiala svým „syntetickým“ hlasem nešetřil chválou vlastní strany, předsedu zase pochválila „zapouzdřená“ antikomunistka a rusofobka Němcová.

K nekritickému pochlebování Marka Tvrze oběma výše jmenovaným chybělo, kromě potlesku, už jen provolávání „ať žije ODS“.

Kapitolou samou pro sebe byly zdravice „spřátelených“ stran, např. první místopředsedkyně TOP 09 Pekarové Adamové, předsedy KDU–ČSL Bělobrádek a předsedy hnutí STAN Gazdíka.

Tristní situaci nezachránily ani zdravice britské konzervativní strany, polské strany Právo a spravedlnost a izraelské strany LIKUD.

Všechny projevy a vystoupení na kongresu lze zhlédnout zde.

Smutným vyústěním „práce“ delegátů občanských demokratů pak bylo přijetí usnesení, jehož jeden bod zní:

ODS vidí ve výsledku prvního kola prezidentské volby šanci naplnit politický cíl, kterým je ukončení působení Miloše Zemana ve funkci prezidenta republiky. Voliči v prvním kole rozhodli o tom, že protikandidátem Miloše Zemana ve druhém kole bude Jiří Drahoš. Proto mu ODS vyjadřuje podporu.

A tak členům ODS, kteří se rozhodli volit Miloše Zemana, nezbylo než si toto „tajemství“ nechat pro sebe.

Motto 28. kongresu - Silná ODS pro silné Česko - zůstalo jen prázdným heslem.

Z  Ostravy modrý pták nevzlétl.

 

Klíčová slova: Občanská demokratická strana
7989 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

Eurabia.cz

IS vyzval k útokům na sociálních sítíchPo vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le Penová

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění