Špatné zprávy z Ostravy. Zejména pro ty z vás, kteří...

Autor: Zdeněk Lanz | Publikováno: 1.2.2018 | Rubrika: Polemika
ODS

Ve stínu vášní prvního kola prezidentské volby proběhl v Ostravě ve dnech 13. a 14. ledna 2018 28. kongres Občanské demokratické strany.

Pokud věrný volič ODS s nadějí očekával, že se protagonisté strany přihlásí k tradičním konzervativním hodnotám, že dostane prostor k prosazení svých názorů ten, kdo svými razantními pravicovými postoji pomohl straně k relativnímu volebnímu úspěchu, že převezme iniciativu „konzervativní křídlo“ strany, byl hluboce zklamán.

Nic takového se nestalo.

Místo toho u řečnického pultu defilovali „zbytnělí“ „ódéesáci“, kteří byli panoptikem všeho možného, jen ne rozhodných pravicových politiků.

Nevýrazný a nepřesvědčivý předseda strany Fiala svým „syntetickým“ hlasem nešetřil chválou vlastní strany, předsedu zase pochválila „zapouzdřená“ antikomunistka a rusofobka Němcová.

K nekritickému pochlebování Marka Tvrze oběma výše jmenovaným chybělo, kromě potlesku, už jen provolávání „ať žije ODS“.

Kapitolou samou pro sebe byly zdravice „spřátelených“ stran, např. první místopředsedkyně TOP 09 Pekarové Adamové, předsedy KDU–ČSL Bělobrádek a předsedy hnutí STAN Gazdíka.

Tristní situaci nezachránily ani zdravice britské konzervativní strany, polské strany Právo a spravedlnost a izraelské strany LIKUD.

Všechny projevy a vystoupení na kongresu lze zhlédnout zde.

Smutným vyústěním „práce“ delegátů občanských demokratů pak bylo přijetí usnesení, jehož jeden bod zní:

ODS vidí ve výsledku prvního kola prezidentské volby šanci naplnit politický cíl, kterým je ukončení působení Miloše Zemana ve funkci prezidenta republiky. Voliči v prvním kole rozhodli o tom, že protikandidátem Miloše Zemana ve druhém kole bude Jiří Drahoš. Proto mu ODS vyjadřuje podporu.

A tak členům ODS, kteří se rozhodli volit Miloše Zemana, nezbylo než si toto „tajemství“ nechat pro sebe.

Motto 28. kongresu - Silná ODS pro silné Česko - zůstalo jen prázdným heslem.

Z  Ostravy modrý pták nevzlétl.

 

Klíčová slova: Občanská demokratická strana
7440 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Forum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news. Sami ale fake news pilně šíříSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneČerný scénář pro Ameriku. Reálně hrozí rozpad USA Náhle však tito naivnější občané nevěřícně zírají, že na zbožštěném Západě, kam jsme si zvykli obdivně vzhlížet, se kácejí další sochy. Už neobstojí ani Kryštof Kolumbus či dokonce ani Winston Churchill...Zrušte WHO

euPortal.cz

EUROKOMISAŘKA PRO ROVNOST TROUBÍ DO BOJE PROTI NORMÁLNÍ RODINĚ. Vše se točilo kolem utrpení LGBT+ komunity...Sluníčkáři požadují odstranění soch a obrazů „bílého Ježíše“. Prý se jedná o rasismus

Eurabia.cz

I v Polsku změna ústavy: Žádné adopce dětí homosexuály!Nadnárodní firmy požadují cenzuru internetu na Západě! Brzy to bude jako v Číně ...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Evropská komise vyvíjí iniciativu, která má dosáhnout toho, aby se internetem šířila pravda, pouze pravda a nic než pravda... Splnění tohoto plánu garantuje Věra JourováObchod s lidskými orgány odebraným asi třem stům zajatým nebo uneseným Srbům. Měl se na tom podílet právě Hashim Thaçi, tehdy již premiér nezávislého Kosova

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Kauza „udavačka z Lidic“: Máme svědectví, které se Wollnerovi z ČT líbit nebude. Právě to totiž v jeho reportáži nezazněloVáclav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění