100% slušnosti, 100% lásky a 100% pravdy? Raději volím nedokonalý originál

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 27.1.2018 | Rubrika: Politika
Vlajka - Česká Republika

Musím říct, že to druhé kolo prezidentských voleb už ani nevnímám jako souboj mezi Drahošem a Zemanem. Spíš jako souboj mezi dvěma světy. Tím falešným, vyzdobeným blyštivými cingrlátky, a tím skutečným, který vypadá mnohem méně lákavě, ale je o to reálnější.

Já budu hlasovat pro normální svět, kde se občas chlastá, občas nadává a občas udělá nějaká nepěkná věc

V tomhle světě se občas urážíme, dělám si srandu z bloncek, Romů a homosexuálů. A necítíme se o to horší ani neslušnější. Vážně ně.

V tomhle světě si nikdo nepotrpí na pokrytecké moralizovaní a prázdné fráze o evropských hodnotách, solidaritě, lidských právech a nutnosti podělit se o svůj majetek s méně schopnými jedinci ze zemí třetího světa.

Nikdo v tomhle světě nevidí za každým bukem Putina a nemyslí si, že když někdo jiný kritizuje Evropskou unii, tak je placený Kremlem.

Občas se v tomhle světě řeší hovadiny, blábolí se, podvádí se, lže, nedrží se slovo a je to celkově pruda. Ale já na nějaké z gruntu předělání světa nevěřím. Tyhle snaha vždycky skončily velkým průšvihem a kocovinou.

Nechci žádnou revoluci (rádoby)dobra. Žádné převratné změny, po kterých na zem sestoupí údajní andělé. Zkrátka a dobře, nevěřím na pohádkový boj DOBRA proti ZLU, jak mi to líčí "lepší lidé" z médií, umělecké sféry a neziskového světa.

Nechci žít v uměle vytvořeném světě, kde místo lidí z masa a kostí žijí navoněné mumie s protáhlým úsměvem jako z klipu Soundgarden "Black Hole Sun".

Zeman není žádný sympaťák, ani snad vzor hodný následování, ale je to normální člověk z masa a kostí. A to já jsem taky. Občas někoho zbytečně urazím, občas se (zbytečně) urazím, občas někoho pomlouvám, občas si dám víc než jedno malé pivo atd .

Radši budu volit nedokonalý originál i se všemi jeho chybami a omyly, než údajně bezchybný produkt, na jehož obalu mi výrobce (kdo ví odkud) slibuje, že jeho zboží obsahuje 100% slušnosti, 100% lásky a 100% pravdy.

8960 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění