100% slušnosti, 100% lásky a 100% pravdy? Raději volím nedokonalý originál

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 27.1.2018 | Rubrika: Politika
Vlajka - Česká Republika

Musím říct, že to druhé kolo prezidentských voleb už ani nevnímám jako souboj mezi Drahošem a Zemanem. Spíš jako souboj mezi dvěma světy. Tím falešným, vyzdobeným blyštivými cingrlátky, a tím skutečným, který vypadá mnohem méně lákavě, ale je o to reálnější.

Já budu hlasovat pro normální svět, kde se občas chlastá, občas nadává a občas udělá nějaká nepěkná věc

V tomhle světě se občas urážíme, dělám si srandu z bloncek, Romů a homosexuálů. A necítíme se o to horší ani neslušnější. Vážně ně.

V tomhle světě si nikdo nepotrpí na pokrytecké moralizovaní a prázdné fráze o evropských hodnotách, solidaritě, lidských právech a nutnosti podělit se o svůj majetek s méně schopnými jedinci ze zemí třetího světa.

Nikdo v tomhle světě nevidí za každým bukem Putina a nemyslí si, že když někdo jiný kritizuje Evropskou unii, tak je placený Kremlem.

Občas se v tomhle světě řeší hovadiny, blábolí se, podvádí se, lže, nedrží se slovo a je to celkově pruda. Ale já na nějaké z gruntu předělání světa nevěřím. Tyhle snaha vždycky skončily velkým průšvihem a kocovinou.

Nechci žádnou revoluci (rádoby)dobra. Žádné převratné změny, po kterých na zem sestoupí údajní andělé. Zkrátka a dobře, nevěřím na pohádkový boj DOBRA proti ZLU, jak mi to líčí "lepší lidé" z médií, umělecké sféry a neziskového světa.

Nechci žít v uměle vytvořeném světě, kde místo lidí z masa a kostí žijí navoněné mumie s protáhlým úsměvem jako z klipu Soundgarden "Black Hole Sun".

Zeman není žádný sympaťák, ani snad vzor hodný následování, ale je to normální člověk z masa a kostí. A to já jsem taky. Občas někoho zbytečně urazím, občas se (zbytečně) urazím, občas někoho pomlouvám, občas si dám víc než jedno malé pivo atd .

Radši budu volit nedokonalý originál i se všemi jeho chybami a omyly, než údajně bezchybný produkt, na jehož obalu mi výrobce (kdo ví odkud) slibuje, že jeho zboží obsahuje 100% slušnosti, 100% lásky a 100% pravdy.

8631 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníAktuálně nejčtenější
Čtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Pantene protlačuje agendu LGBT při komerční propagaci trans-genderového dítěte lesbických rodičů‚Snažte se být méně bílí,‘ převychovává Coca-Cola zaměstnance při rasistické indoktrinaci v antirasistickém hávu

Eurabia.cz

Srbsko je jedničkou v očkování - i občanů EUZe světa islámu - unikátní dílo českého experta na islám

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i násTen bývalý por*oherec... Dezinformátor. To není pro mě autorita! Ivan David ze seznamu lobbisty Jandy tvrdě účtuje
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění