100% slušnosti, 100% lásky a 100% pravdy? Raději volím nedokonalý originál

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 27.1.2018 | Rubrika: Politika
Vlajka - Česká Republika

Musím říct, že to druhé kolo prezidentských voleb už ani nevnímám jako souboj mezi Drahošem a Zemanem. Spíš jako souboj mezi dvěma světy. Tím falešným, vyzdobeným blyštivými cingrlátky, a tím skutečným, který vypadá mnohem méně lákavě, ale je o to reálnější.

Já budu hlasovat pro normální svět, kde se občas chlastá, občas nadává a občas udělá nějaká nepěkná věc

V tomhle světě se občas urážíme, dělám si srandu z bloncek, Romů a homosexuálů. A necítíme se o to horší ani neslušnější. Vážně ně.

V tomhle světě si nikdo nepotrpí na pokrytecké moralizovaní a prázdné fráze o evropských hodnotách, solidaritě, lidských právech a nutnosti podělit se o svůj majetek s méně schopnými jedinci ze zemí třetího světa.

Nikdo v tomhle světě nevidí za každým bukem Putina a nemyslí si, že když někdo jiný kritizuje Evropskou unii, tak je placený Kremlem.

Občas se v tomhle světě řeší hovadiny, blábolí se, podvádí se, lže, nedrží se slovo a je to celkově pruda. Ale já na nějaké z gruntu předělání světa nevěřím. Tyhle snaha vždycky skončily velkým průšvihem a kocovinou.

Nechci žádnou revoluci (rádoby)dobra. Žádné převratné změny, po kterých na zem sestoupí údajní andělé. Zkrátka a dobře, nevěřím na pohádkový boj DOBRA proti ZLU, jak mi to líčí "lepší lidé" z médií, umělecké sféry a neziskového světa.

Nechci žít v uměle vytvořeném světě, kde místo lidí z masa a kostí žijí navoněné mumie s protáhlým úsměvem jako z klipu Soundgarden "Black Hole Sun".

Zeman není žádný sympaťák, ani snad vzor hodný následování, ale je to normální člověk z masa a kostí. A to já jsem taky. Občas někoho zbytečně urazím, občas se (zbytečně) urazím, občas někoho pomlouvám, občas si dám víc než jedno malé pivo atd .

Radši budu volit nedokonalý originál i se všemi jeho chybami a omyly, než údajně bezchybný produkt, na jehož obalu mi výrobce (kdo ví odkud) slibuje, že jeho zboží obsahuje 100% slušnosti, 100% lásky a 100% pravdy.

8306 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Forum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news. Sami ale fake news pilně šíříSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneČerný scénář pro Ameriku. Reálně hrozí rozpad USA Náhle však tito naivnější občané nevěřícně zírají, že na zbožštěném Západě, kam jsme si zvykli obdivně vzhlížet, se kácejí další sochy. Už neobstojí ani Kryštof Kolumbus či dokonce ani Winston Churchill...Zrušte WHO

euPortal.cz

EUROKOMISAŘKA PRO ROVNOST TROUBÍ DO BOJE PROTI NORMÁLNÍ RODINĚ. Vše se točilo kolem utrpení LGBT+ komunity...Sluníčkáři požadují odstranění soch a obrazů „bílého Ježíše“. Prý se jedná o rasismus

Eurabia.cz

I v Polsku změna ústavy: Žádné adopce dětí homosexuály!Nadnárodní firmy požadují cenzuru internetu na Západě! Brzy to bude jako v Číně ...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Evropská komise vyvíjí iniciativu, která má dosáhnout toho, aby se internetem šířila pravda, pouze pravda a nic než pravda... Splnění tohoto plánu garantuje Věra JourováObchod s lidskými orgány odebraným asi třem stům zajatým nebo uneseným Srbům. Měl se na tom podílet právě Hashim Thaçi, tehdy již premiér nezávislého Kosova

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Kauza „udavačka z Lidic“: Máme svědectví, které se Wollnerovi z ČT líbit nebude. Právě to totiž v jeho reportáži nezazněloVáclav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění