Tohle bych si před dvaceti lety nepomyslel. Ale Halík, Pehe, Janda a spol. mi to rozhodování hodně usnadnili

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 23.1.2018 | Rubrika: Zamyšlení
Zeman

Když jsem v roce 1999, pár měsíců po maturitě, pokřikoval s ostatními na Václaváku "Miloše do koše", nevěřil bych, co za téměř dvacet let napíšu a nakonec taky udělám. Nemyslel jsem si to vlastně ještě před pár dny.

Nakonec tedy takto:

Budu volit Zemana.

Byť nejsem socialista. Nejsem duševně chorý ( i když, znáte to, tohle říkají všichni blázni). Nejsem primitiv a sprosťák (chcete "snat říct, že my nevjeříte, vi hajzlové?"). Nejsem důchodce a nežiji na vesnici (tomuhle věřit můžete). Bydlím v Praze, mám manželku a dvě malé děti, stálé zaměstnání s lehce nadprůměrným výdělkem. Necítím se frustrovaný (pokud se zrovna nedívám na bodový odstup Sparty od Plzně).

A dále...nemám krátkou paměť a pamatuji si velmi dobře všechno, čím mě Zeman štval jako premiér a šéf ČSSD. Stejně tak si pamatuji, co dělal na Hradě a jací lidé jej obklopují. Nemyslím si taky, že Miloš Zeman zastaví svým chřadnoucím tělem masivní migraci z Blízkého východu a Afriky. Nemyslím si, že je vzorem ctnosti, slušnosti a pokory atd. Nic takového ale nehledám. Žiji totiž v reálném světě.

Před pěti lety jsem ve druhém kole nebyl volit a v tom prvním volil euroskeptického kandidáta. Zároveň chci dodat, a to by mělo být zaprotokolováno, že necítím vůči Jiřímu Drahošovi žádnou nenávist. A to ani když sdílí nějaké nesmyslné seznamy, kde označují mnou spravovaný server ePortál.cz jako dezinformační.

Neskonalý obdiv vs. nenávist až za hrob? Ne, takové emoce při posuzování kroků politiků u mě nenajdete. Zeman ani Drahoš nejsou diktátoři. Ať už zvítězí jeden nebo druhý, nebudou umírat lidí, nikdo nebude vězněn, nebude se znárodňovat, lidé nebudou vyhazováni ze zaměstnání. Nikdo nebude muset opustit zemi, aby unikl perzekuci. Navzdory tomu do jaké míry ovládá hysterie tábory příznivců obou kandidátů či mediální mainstream, který se zcela nepokrytě přiklání k Drahošovi. Protože...protože...protože je prý slušný. A protože všichni novináři jsou také slušní, že?:-)...

Ať už si myslí všichni ti herci, novináři a tzv. "slušní lidé" v čele s Tomášem Halíkem cokoli, konec světa s případnou porážku Drahošovi nenastane. Z duše se mi protiví hon na čarodějnice, který rozpoutali zmiňovaní lepší lidé z médií, neziskovek či umělecké sféry. Kdysi byl nepřítelem číslo jedna Václav Klaus, poté Jiří Paroubek, dnes je to Miloš Zeman. Vždy se najdou "dobré důvody", proč své odpůrce ostrakizovat. Např. Klaus nepil ani nehovořil vulgárně a stejně jej "lepší lidé" nenáviděli.

Kdyby Česká televize, Respekt, nebo nějaké další "slušné" médium zorganizovalo orwellowské dvě minuty nenávisti proti Miloši Zemanovi, zúčastnilo by se tohoto dýchánku jistě mnoho slušných Čechů a Češek. Protože on je přece alkoholik, agent Kremlu, sprosťák, podvodník, lhář atd. atd. atd. A jako takový si zaslouží od každého slušného Čecha minimálně naplivat do obličeje.

Před pěti lety, stejně jako dnes, už mi schází jen ono pověstné zvolání "Psovi psí smrt". A za co, že si prezident zaslouží, nejenom, politickou smrt úplně nejvíc? Prý nás táhne na východ. Mohl by mi někdo vysvětlit, jak se to v praxi projevuje? Tím, že jede do Pekingu či Moskvy? Jak přesně může prezident nasměrovat vládu, parlament, úřady, soukromé firmy, vzdělávací instituce či prosté občany na východ? Dává to smysl asi jako, když demokraté kňučí, že Trumpa dostal do Bílého domu Putin.

Je mi jedno, jak se chovají někteří Zemanovi spolupracovníci či voliči. Svým hlasem u voleb za jejich chování nepřebírám zodpovědnost. Nejsem jejich rodič. Stejně jako nejsem opatrovník prezidenta. Beru to čistě pragmaticky. Jako konzervativec nemám v parlamentních volbách dlouhá léta koho volit. V prezidentských volbách to není o moc lepší.

Buď tedy můžu volit kandidáta, jehož ústy budou aspoň občas zaznívat mé světonázory (kritické vůči politické korektnosti, multikulti, EU, neziskovkám, Dublinu IV. atd.), nebo můžu hodit prázdnou obálku či zůstat doma. To mi ale přišlo až moc snadné.

Nikomu svůj názor ale nevnucuji. Je mi jedno, kdo z mých přátel, příbuzných bude volit Zemana či Drahoše. Nemám ambice, jako levičák Martin Jaroš, psát nějaké otevřené dopisy a přesvědčovat ostatní, co by měli dělat.

Nejsem elitář a mám pocit, že podobnými radami je veřejný prostor přesycen. Nežijeme v době národní obrození a lidí umí číst, psát, uvažovat v souvislostech. Někdo hůř, nikdo jiný zase líp. Označovat voliče Zemana za primitivní burany a méněcenné občany ČR, jako tak činí mediální mainstream a tzv. "osobnosti", je prostě šméčko. To je ostatně hlavní důvod, proč budu volit coby konzervativní volič, euroskeptik a odpůrce socialismu i Babiše socialistu a Babišova spojence Zemana.

Minimálně za ty protáhlé ksichty redaktorů České televize, Respektu, lidskoprávních aktivistů, neziskovek v čele s Člověkem v tísni a všech těch pokryteckých moralistů Gabalů, Jandů, Pehehů, Palatů, Štětinů, Kalousků, Šimonů Pánků a spol. mi to stojí. Fakt jo.

 

 

Klíčová slova: Zeman
8362 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Forum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news. Sami ale fake news pilně šíříSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneČerný scénář pro Ameriku. Reálně hrozí rozpad USA Náhle však tito naivnější občané nevěřícně zírají, že na zbožštěném Západě, kam jsme si zvykli obdivně vzhlížet, se kácejí další sochy. Už neobstojí ani Kryštof Kolumbus či dokonce ani Winston Churchill...Zrušte WHO

euPortal.cz

EUROKOMISAŘKA PRO ROVNOST TROUBÍ DO BOJE PROTI NORMÁLNÍ RODINĚ. Vše se točilo kolem utrpení LGBT+ komunity...Sluníčkáři požadují odstranění soch a obrazů „bílého Ježíše“. Prý se jedná o rasismus

Eurabia.cz

I v Polsku změna ústavy: Žádné adopce dětí homosexuály!Nadnárodní firmy požadují cenzuru internetu na Západě! Brzy to bude jako v Číně ...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Evropská komise vyvíjí iniciativu, která má dosáhnout toho, aby se internetem šířila pravda, pouze pravda a nic než pravda... Splnění tohoto plánu garantuje Věra JourováObchod s lidskými orgány odebraným asi třem stům zajatým nebo uneseným Srbům. Měl se na tom podílet právě Hashim Thaçi, tehdy již premiér nezávislého Kosova

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Kauza „udavačka z Lidic“: Máme svědectví, které se Wollnerovi z ČT líbit nebude. Právě to totiž v jeho reportáži nezazněloVáclav Klaus spustil kanonádu: Osekat výdaje na obranu, neplatit politickým neziskovkám. EU nefungovala, byl jsem šťastný. Milion chvilek? Žádný program
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění