Tohle bych si před dvaceti lety nepomyslel. Ale Halík, Pehe, Janda a spol. mi to rozhodování hodně usnadnili

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 23.1.2018 | Rubrika: Zamyšlení
Zeman

Když jsem v roce 1999, pár měsíců po maturitě, pokřikoval s ostatními na Václaváku "Miloše do koše", nevěřil bych, co za téměř dvacet let napíšu a nakonec taky udělám. Nemyslel jsem si to vlastně ještě před pár dny.

Nakonec tedy takto:

Budu volit Zemana.

Byť nejsem socialista. Nejsem duševně chorý ( i když, znáte to, tohle říkají všichni blázni). Nejsem primitiv a sprosťák (chcete "snat říct, že my nevjeříte, vi hajzlové?"). Nejsem důchodce a nežiji na vesnici (tomuhle věřit můžete). Bydlím v Praze, mám manželku a dvě malé děti, stálé zaměstnání s lehce nadprůměrným výdělkem. Necítím se frustrovaný (pokud se zrovna nedívám na bodový odstup Sparty od Plzně).

A dále...nemám krátkou paměť a pamatuji si velmi dobře všechno, čím mě Zeman štval jako premiér a šéf ČSSD. Stejně tak si pamatuji, co dělal na Hradě a jací lidé jej obklopují. Nemyslím si taky, že Miloš Zeman zastaví svým chřadnoucím tělem masivní migraci z Blízkého východu a Afriky. Nemyslím si, že je vzorem ctnosti, slušnosti a pokory atd. Nic takového ale nehledám. Žiji totiž v reálném světě.

Před pěti lety jsem ve druhém kole nebyl volit a v tom prvním volil euroskeptického kandidáta. Zároveň chci dodat, a to by mělo být zaprotokolováno, že necítím vůči Jiřímu Drahošovi žádnou nenávist. A to ani když sdílí nějaké nesmyslné seznamy, kde označují mnou spravovaný server ePortál.cz jako dezinformační.

Neskonalý obdiv vs. nenávist až za hrob? Ne, takové emoce při posuzování kroků politiků u mě nenajdete. Zeman ani Drahoš nejsou diktátoři. Ať už zvítězí jeden nebo druhý, nebudou umírat lidí, nikdo nebude vězněn, nebude se znárodňovat, lidé nebudou vyhazováni ze zaměstnání. Nikdo nebude muset opustit zemi, aby unikl perzekuci. Navzdory tomu do jaké míry ovládá hysterie tábory příznivců obou kandidátů či mediální mainstream, který se zcela nepokrytě přiklání k Drahošovi. Protože...protože...protože je prý slušný. A protože všichni novináři jsou také slušní, že?:-)...

Ať už si myslí všichni ti herci, novináři a tzv. "slušní lidé" v čele s Tomášem Halíkem cokoli, konec světa s případnou porážku Drahošovi nenastane. Z duše se mi protiví hon na čarodějnice, který rozpoutali zmiňovaní lepší lidé z médií, neziskovek či umělecké sféry. Kdysi byl nepřítelem číslo jedna Václav Klaus, poté Jiří Paroubek, dnes je to Miloš Zeman. Vždy se najdou "dobré důvody", proč své odpůrce ostrakizovat. Např. Klaus nepil ani nehovořil vulgárně a stejně jej "lepší lidé" nenáviděli.

Kdyby Česká televize, Respekt, nebo nějaké další "slušné" médium zorganizovalo orwellowské dvě minuty nenávisti proti Miloši Zemanovi, zúčastnilo by se tohoto dýchánku jistě mnoho slušných Čechů a Češek. Protože on je přece alkoholik, agent Kremlu, sprosťák, podvodník, lhář atd. atd. atd. A jako takový si zaslouží od každého slušného Čecha minimálně naplivat do obličeje.

Před pěti lety, stejně jako dnes, už mi schází jen ono pověstné zvolání "Psovi psí smrt". A za co, že si prezident zaslouží, nejenom, politickou smrt úplně nejvíc? Prý nás táhne na východ. Mohl by mi někdo vysvětlit, jak se to v praxi projevuje? Tím, že jede do Pekingu či Moskvy? Jak přesně může prezident nasměrovat vládu, parlament, úřady, soukromé firmy, vzdělávací instituce či prosté občany na východ? Dává to smysl asi jako, když demokraté kňučí, že Trumpa dostal do Bílého domu Putin.

Je mi jedno, jak se chovají někteří Zemanovi spolupracovníci či voliči. Svým hlasem u voleb za jejich chování nepřebírám zodpovědnost. Nejsem jejich rodič. Stejně jako nejsem opatrovník prezidenta. Beru to čistě pragmaticky. Jako konzervativec nemám v parlamentních volbách dlouhá léta koho volit. V prezidentských volbách to není o moc lepší.

Buď tedy můžu volit kandidáta, jehož ústy budou aspoň občas zaznívat mé světonázory (kritické vůči politické korektnosti, multikulti, EU, neziskovkám, Dublinu IV. atd.), nebo můžu hodit prázdnou obálku či zůstat doma. To mi ale přišlo až moc snadné.

Nikomu svůj názor ale nevnucuji. Je mi jedno, kdo z mých přátel, příbuzných bude volit Zemana či Drahoše. Nemám ambice, jako levičák Martin Jaroš, psát nějaké otevřené dopisy a přesvědčovat ostatní, co by měli dělat.

Nejsem elitář a mám pocit, že podobnými radami je veřejný prostor přesycen. Nežijeme v době národní obrození a lidí umí číst, psát, uvažovat v souvislostech. Někdo hůř, nikdo jiný zase líp. Označovat voliče Zemana za primitivní burany a méněcenné občany ČR, jako tak činí mediální mainstream a tzv. "osobnosti", je prostě šméčko. To je ostatně hlavní důvod, proč budu volit coby konzervativní volič, euroskeptik a odpůrce socialismu i Babiše socialistu a Babišova spojence Zemana.

Minimálně za ty protáhlé ksichty redaktorů České televize, Respektu, lidskoprávních aktivistů, neziskovek v čele s Člověkem v tísni a všech těch pokryteckých moralistů Gabalů, Jandů, Pehehů, Palatů, Štětinů, Kalousků, Šimonů Pánků a spol. mi to stojí. Fakt jo.

 

 

Klíčová slova: Zeman
8715 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníAktuálně nejčtenější
Čtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Pantene protlačuje agendu LGBT při komerční propagaci trans-genderového dítěte lesbických rodičů‚Snažte se být méně bílí,‘ převychovává Coca-Cola zaměstnance při rasistické indoktrinaci v antirasistickém hávu

Eurabia.cz

Leyenová na kanapi: Předseda Rady EU nemůže spátSrbsko je jedničkou v očkování - i občanů EU

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a PekarovouTen bývalý por*oherec... Dezinformátor. To není pro mě autorita! Ivan David ze seznamu lobbisty Jandy tvrdě účtuje
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění