Memento 1918 nejen pro rok 2018 aneb Červenobílý to se mi líbí

Autor: Václav Makrlík | Publikováno: 22.1.2018 | Rubrika: Zamyšlení
Vlajka - Česká Republika

V tiskovině vydávané československými legionáři během jejich anabáze na Transsibiřské magistrále lze nalézt obrázek v pozoru stojícího legionáře vybarveného z poloviny červenou a z poloviny bílou barvou .Pod obrázkem je stručný text „ Někteří o mně říkají, že jsem rudý, jiní , že jsem bílý...“ . Voják na obrázku je však červenobílý, v pradávných barvách českého státu.

Krátce po skončení první světové války byl v jednom časopise reprodukován obraz bojiště posetého padlými a troskami. Uprostřed bojiště stojí torzo kříže. Tělu ukřižovaného chybí hlava. Pod křížem leží dva padlí vojáci. Jeden v legionářské uniformě, druhý v rakousko-uherské. Padli současně. Vzájemně si vrazili do břicha bodáky. Oba byli Češi.

Vzájemná nevraživost hraničící s nenávistí, kterou lze sledovat na české politické scéně obzvláště ve vypjatých obdobích jako jsou zastupitelské či prezidentské volby, vyvolávají dojem, že znepřátelení politici a strany by také byli schopni vrazit do sebe bodáky. Tato zlovůle se přenáší prostřednictvím informačních médií i na občany. Nejkritičtějšími politicko - společenskými tématy jsou v současnosti muslimská imigrace a vztah k EU.

Červená a bílá jsou pradávné barvy českého státu. Ve staré lidové písni se zpívá „Červenobílý to se mně líbí to já mám to já mám rád… „.Červenobílou stužku nosili na svých čapkách legionáři, ale i oni byli politicky rozděleni. Jedni chápali červenou jako výraz připojení se k bolševické revoluci a jejímu komunistickému kolektivismu, jiní bílou jako symbol demokratické a kapitalistické republiky , ale většina vyjadřovala červenobílou stužkou své československé vlastenectví. Tyto barvy však symbolizovaly, a dodnes v relevantním chápání symbolizují, i další rozpor české společnosti.Jsme „rudí“ , tedy provýchodní nebo „bílí“, tedy prozápadní. Tento rozpor rozděluje naši společnost po celé dějiny českého národa a státu, už od prvních zpráv franckých kronikářů o existenci jakýchsi etnik(slovanských, germánských a kletských) v kotlině Hercynského lesa, nesoucích v jejich zápisech společné starořímské označení Bohemané. Tenkrát bylo hlavním politickým problémem, zda přijmout křesťanství z východu nebo ze západu a tím se zařadit do příslušného civilizačního okruhu ( viz Huntington, Střet civilizací). Současně v krvavých kmenových válkách ( např. Lucká ) probíhalo sjednocování a slovanizace země. Vítězem se stal kmen Čechů vedený Přemyslovci poté, když vyvraždil nepřátelské rody ( Slavníkovci atd.). Naši předkové rozhodně nebyli holubičí povahy, ale drsní válečníci ( viz Markéta Lazarová) a otrokáři.

Integrační procesy probíhají v Evropě již od vzniku prvních civilizací na tomto kontinentu.

Problém jaký vztah zaujmout ke Svaté říši římské, dobovému západoevropskému integračnímu uskupení, řešili i Přemyslovci. Vyřešili jej zřejmě velice úspěšně. Mezi desítkami říšských knížat jen dvě se mohla honosit královským titulem - dědičný král český a volený král římskoněmecký, přičemž český král zaujímal post jednoho ze sedmi kurfiřtů, resp.jednoho ze tří světských panovníků, kteří měli právo římsko německého krále volit. Teprve korunovací od papeže v Římě se římskoněmecký král stal císařem . To byl také důvod, proč Habsburští arcivévodové po staletí cílevědomě usilovali o získání české královské koruny.

Tohoto významného postavení dosáhli Přemyslovci nikoliv distancováním se od říše, ale právě naopak, aktivní účastí v říšské politice, včetně vojenské spolupráce s císaři. Čeští panovníci si však nenechali od říše vnucovat nic co by nebylo prospěšné pro český stát. V dnešní terminologii, tvrdě prosazovali princip subsidiarity a za tím účelem neváhali použít i ozbrojeného odporu (např.bitva u Chlumce). Jejich politiku jsem ve svých publikacích „Češi a Evropa-sdílené dějiny „ a „Češi a Němci – studie proveditelnosti společných dějin a budoucnosti“ nazval přemyslovskou politickou doktrinou či paradigmatem. Je to doktrina racionální integrace, tedy integrace, která neohrožuje existenci českého státu a národa.

V moderní době lze zaznamenat u některých politiků servilní vztah k mocným spojencům. Takový byl vztah k Sovětskému svazu a podobný vztah k Evropské unii zastávají i někteří současní čeští politici. Masaryk byl „ západník“, ale ne vazal Západu. Naše politická scéna současnosti je rozbíjena a rozeštvávána politiky, kteří ač ve volbách nezaznamenali žádný výrazný úspěch, cítí se povoláni vládnout, potřebují být přisáti na státní a veřejné finanční zdroje, zabránit odsouzení pachatelů grandiózních tunelů a krádeží státního majetku. Nejlépe jim vyhovuje anarchie.

Potřebují ,i za cenu sabotáže pokusů o vytvoření vlády, prosadit zájmy menšinových sociálních skupin, které reprezentují. Zájem českého státu a národa je pro ně vedlejší. Jsou ochotni otevřít brány Praha cizákům stejně jako to Pražané provedli po bitvě na Bílé hoře. Dnešní cizáci jsou však nesrovnatelně horší, neboť přicházejí ze zcela jiného civilizačního a kulturního okruhu. Demokracii tito politici chápou jako demokracie pro sebe, pro skupinu, která sama sebe deklaruje jako elita. Národ je pro ně vedlejší ,nevzdělaná a samostatně nemyslící lůza, jako byl pro české stavy v listopadu 1618. Politici reprezentující konzervativní, do minulosti obrácenou pravicovou politiku (sovětská okupace 1968, normalizace a padesátá léta), mohou snadno dopadnout jako jejich předchůdci v roce 1948. Jsou nepoučitelní. Politická diverse a odmítání výsledku demokratických voleb pod nejrůznějšími záminkami, jsou jejich hlavními nástroji. Řídí se heslem, když nemůžeme vládnout my, tak nikdo jiný to nebude. Je to politika kontraproduktivní, což potvrzují výsledky demokratických voleb ve kterých se projevuje jasnou řečí hlas občanů, hlas národa.

Na Klaudiánově mapě Čech z r.1518 je vyobrazen vůz mající na každé straně koňskou přípřež,táhnoucí jej opačným směrem. Koňům pomáhají dva manící z nichž každý tlačí kola vozu rovněž opačným směrem. Na voze je namačkána vysmátá ,jakoby opilá ,společnost – národ. O sto let později přišla katastrofa. Klaudián ji zřejmě tušil.

Naše dějiny, dějiny malého národa na křižovatce Evropy, jsou plné varování. Než vhodíte lístek do volební urny zazpívejte si v duchu Červenobílý to se mi líbí ...

 

2885 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění