Prohlášení k 59. výročí komunistického puče

Autor: Mirek Topolánek | Publikováno: 28.2.2007 | Rubrika: Ostatní
Ne KSČM

Především se podle mého názoru ukazuje, že komunistické stereotypy mají tendenci přetrvávat a dokonce se vracet i tehdy, kdy už se mnozí domnívali, že byly nahrazeny demokratickými postupy a standardy.

Kdo by si třeba před sedmnácti lety pomyslel, že ještě někdy budeme muset řešit aféru, kdy inspekce ministra vnitra odposlouchává novináře a sleduje jejich hovory dlouhé měsíce zpět, aby zjistila jejich kontakty a zdroje.

Kdo by si v listopadu 1989 pomyslel, že ještě po sedmnácti letech budeme zasypáváni informacemi, na jakých důležitých postech pracují či ještě donedávna pracovali exponenti totalitního režimu.

Kdo by si pomyslel, že ještě v roce 2007 se bude komunistická strana otevřeně hlásit k "revolučnímu odkazu" Klementa Gottwalda, schvalovat jeho puč a zároveň se velmi vážně připravovat na vstup do vlády.

Jako premiér jsem často dotazován novináři, co udělám v tom kterém konkrétním případu, kdy je podezření na omezování základních práv občanů, zneužívání moci v duchu metod komunistické politické policie, či kdy do věcí veřejných zasahují lidé s totalitní minulostí. Odpovídám, že nic. Naštěstí. Naštěstí, dnes tyto pravomoci nenáleží předsedovi vlády, ale pouze a výlučně k tomu určeným nezávislým orgánům. Na médiích pak je, aby hrála roli veřejné kontroly a upozorňovala na každé ohrožení občanských svobod.

Studentům bych v této souvislosti vřele doporučil oskarový snímek Životy těch druhých, který skvěle mapuje atmosféru doby totality.

Nakonec, ale rozhodně ne v poslední řadě, při příležitosti tohoto smutného výročí vyjadřuji hlubokou úctu před všemi, kteří měli odvahu postavit se komunistické totalitě a skláním se před památkou všech obětí komunistických žalářů a šibenic.

3547 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

ČT má průšvih? Za pořad o „fake news“. Vrchní kontrolor: Jak z 80. let. To nejhoršíOdporné. Vy maloměšťáci... Zdeněk Zbořil ke konci kauzy Čapí hnízdo: Je to plán Putina!
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění