Přišel čas opět vyrazit do ulic. Tohle už nemůžeme dále tolerovat

Autor: Pavel Jurutka | Publikováno: 29.11.2017 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Česká Republika

Od listopadu 89 je řízení země v těch nejsprostějších rukách, v jakých zatím bylo. Tedy pokud to Babišovi odklepne Zeman (už se stalo) a pár prospěchářů napříč politickým spektrem.
 

Ano. Zemi si bere do rukou člověk, pro kterého neexistuje pojem "Ideje" a který nezná stud. A ano, mentální dinosaurus Babiš to má posvěceno svými zaměstnancivoliči, kterých je neuvěřitelný mega a půl. Inu ano, vlastníte-li polovinu fabrik a pozemků v republice, pak současně vlastníte i její vazaly: pekaře, chemiky, řidiče, pěstitele řepky, traktoristy ale i firmy, které do Babišových firem dodávají a jsou na nich závislí. A manažery. Ty především.

Prototypem takového manažera je Faltýnek, ale jsou jich pochopitelně stovky, ne-li tisíce. Pilné včeličky, které se loajálně a bezchybně vracejí do Babišova úlu vědouce, že tady bude líp. Vcelku jednoduchý výtah k moci a bezpracné existenci, mimochodem stejný model kariérního postupu, jako za komunistů: pouliční tajemník, okresní tajemník, krajský tajemník, celostátní tajemník (čiže schůdky, po kterých kráčel Babiš před listopadem). Dnes takové schůdky vytváří, protože se jim tehdy naučil. Strach a závislost, to byl hlavní rys komunistické struktury moci, v hnutí Ano se opět vrací. Není třeba mít myšlenky a vize, vztah k historii a osobnostem. Kultem Ano a Babiše je úřední a ekonomická moc.

Původní výčet leváren a amorálních triků pana Babiše jsem sem nakonec nedal, dají se snadno dohledat na netu a zabralo by to moc místa. Místo toho bych rád položil nám všem jednoduchou otázku: To opravdu nikomu nedochází (a nevadí), co se tady děje? V přímém přenosu si aktivní komunista usvědčený ze spolupráce s STB bere, co se mu zlíbí a ordinuje zemi prostřednictvím účelové nepolitiky vlastní sobě prospěšné recepty. Salámovou metodou osekává svobody občanů (v tom mu zdatně sekunduje socdem a EU) a čím dál víc řídí zemi jako firmu. Svoji firmu.

A tak máme na hradě chřadnoucího Zemana, který zjevně sám sebe vidí jedoucího na lafetě (otázkou je, jestli ego páně Zemana uveze), v křesle premiéra už se rozvaluje Babiš, člověk, který by v každé jiné zemi zalezl pod koberec, mít na krku jen polovinu leváren, které má na krku on. To je děsivá kombinace, uvážíme-li, kolik skvělých lidí tato země dokáže vyprodukovat.

Mělo by nám to sakra vadit. Mělo by nám vadit, že namísto podpory podnikavosti českého ducha, naší schopnosti tvořit, spojovat a dávat do hry zdravý rozum a srdce, podporujeme mentálního korupčníka a sním spojený úpadek společnosti, který se pochopitelně neprojeví hned. Měli bychom být sakra znepokojeni tím, že se tu na sestavování vlády podílí KSČ a že Zeman bez mrknutí oka podepíše vládu někomu, kdo vlastní (krom jiného) třetinu médií ve státě.

Cinkání klíči je sice trochu infantilní Havlovina, ale já jsem tam tenkrát stál, na zádech čtyřletou dceru a v ruce klíče. Je čas k podobné akci a myslím, že dnešní situace je od té doby nejhorším ohrožením zdravého vývoje společnosti a zachování naděje pro naše potomky, že budou moci žít slušným a svobodným životem. Vy si to nemyslíte?

převzato z blogu autora, titulek urpaven redakcí

 

Čtěte také: 

 

9607 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Jiří Drahoš udělal obrovskou radost Václavu Havlovi a Andreji Babišovi. Podívejte se čímTak tady máte toho "nejslušnějšího" politika z celé Evropy. Ještě byste jej chtěli mít u nás?Známý europoslanec to tvrdě natřel Putinovi a Rusku. Rusofilové by tento článek asi číst neměliEvropská unie nás zase pořádně skřípla. Je to děsivé, ale vlastně by vás to ani nemělo překvapitNemějte už obavy z afrických a muslimských migrantů. Brzy už zavládne klid a mír. Jenom to má takový jeden malý háček

euPortal.cz

Bohužel, pane prezidente, nemáte na výběr... Šokující zpráva ze zákulisí o tom, jak jednají s Trumpem v Bílém domě...Kdo všechno byl nebo je očividně spojen se Sorosovým Open Society Fund v ČR?

Eurabia.cz

Česko má ideální počet obyvatel. Žádné muslimy a černochy nepotřebuje ...Romové a Afričané okrádají turisty v Římě ...

FreeGlobe.cz

Projekt integrace imigrantů na školách krachuje. Situace je beznadějná. Učitelé se ale o tom bojí mluvitSeruti komentuje: Jsou Lidové noviny a pornoherec Jakub Janda ruskými agenty? Přední politici naznačují, že ano. Jde také o terorismus. Přinášíme neuvěřitelně šokující informace! (+ video)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Putinův triumf a co hrozíPeking se většinou do napínání vztahů mezi Západem a Ruskem příliš nemíchá, ale nyní oficiálně varoval Londýn, aby se neukvapoval, pokud nemá v ruce žádná „reálná fakta“...

eOdborar.cz

Politické elity Evropy zradily občany! Protěžují korporace a ždímají občany daněmi co to jde ...Pedagog: Mladým je od dětství vštěpován jediný správný politický názor: Podporuj EU, USA, multikulturalismus, homosexualismus, imigraci...

ParlamentniListy.cz

Co mě nenechali říct v ČT. Josef Skála vystupuje ve věci Skripal, je to prý úplně jinakKalousek, holčičky, které demonstrují, Soros, Putna, inteligence Němcové... Profesor Jan Keller zase naštve spoustu lidí
Anketa
Kdo by měl být příštím prezidentem naší země? Ve třech kolech ankety jsme vám nabídli 27 prezidentských kandidátů. Z každého kola postoupili tři nejlepší. Tady jsou a vy teď rozhodněte, kdo je "nejlepší z nejlepších".
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění