Film Vrať se do hrobu půjde možná do trezoru. Kvůli Halině Pawlowské...Zdá se vám něco takového absurdní?

Autor: Vladimíra Ludková | Publikováno: 25.11.2017 | Rubrika: Ostatní
Ruze

Kampaň MeToo dělá ze skutečných obětí sexuálního násilí jen hysterky, které se chtějí zviditelnit.

Mluvit o sexuálním obtěžování, které se stalo před desítkami let je směšné. Mazat scénáře a odvolávat z funkcí je zoufalým projevem doby. Selský rozum mizí, když dáváme větší prostor nesmyslům jako je MeToo. Kdyby měla každá zdravotní sestra hlásit plácnutí po zadku, které ji uštědřil bujarý pacient, nemocnice mohou zavřít. Jasně, že jim to není příjemné, ale díky své profesionalitě si s takovou situací umí poradit a pokud ne, nechť ji na to připraví kurz krizové komunikace, ale nezveličujme problém v hysterické kampani.

Kampaň MeToo je zvrácenou verzí červené knihovny, v níž „Ona“ vystupuje po 40 letech s obviněním ze sexuálního obtěžování a „On“ je vláčen bahnem. Jeho se nezastávám a pokud sahal na její koleno bez dovolení, je to buran. Ona mu měla dát před 40 lety facku nebo odejít. Samozřejmě, že ne každá z nás umí vytnou přesně padnoucí políček, ale určitě se vždy najde cesta, jak nevychovance umravnit.

Mezilidské vztahy jsou oříškem, což potvrdí leckterý, sám často rozvedený, manželský či rodinný poradce. Magie, která existuje mezi ženou a mužem, je něco úchvatného. Přiznejme si, jak rádi slzíme u romantických filmů, na které se chceme dívat, dosazovat do nich vlastní život, zažívat to, co momentálně chybí nám samotným. V řeči MeToo jsou však tyto filmy o návodu k sexuálnímu obtěžování, stejně jako pohádky, které čteme dětem a v nichž princ soutěží o princeznu v klání s jinými alfa samci. Už dnes se mažou scénáře, přepisují učebnice, ničí se busty vousatých mužů, zakladatelů univerzity, čekám, že v trezoru skončí film Vrať se do hrobu kvůli plácnutí po zadku Haliny Pawlowské.

Proč se my ženy každé ráno líčíme a stojíme hodinu před skříní? Chceme se líbit. Je pokrytecké tvrdit, že se upravujeme pouze kvůli nám samotným.

Celá kampaň MeToo devalvuje skutečné oběti sexuálního násilí a aktuální debata o hranici mezi dvořením a obtěžováním je pouze o pokračující korozi normálního života v němž muž vyjadřuje ženě obdiv a žena ho buď odmítne či přijme. I s tím, že mu třeba vrazí a pošle ho do háje, nebo „jen“ odejde pryč. Sexuální násilí je odporné a musí být potrestáno, ale směr MeToo diskuze, nás nevede cestou větší kultivace společenského dialogu. Vede nás do smrdutých bažin falešné korektnosti a morálky.

převzato z facebookového profilu autorky, titulek upraven redakcí

 

Čtěte také: 

 

 

12310 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Vlivný slovenský politik se sešel s "balkánskou řeznicí" a hned to musel vyslepičit. A pak řekl něco klíčového k případné revoluci na SlovenskuTento skandální text nechali na blogu idnes.cz jen pár minut a pak jej smazali. Přečtěte si jej bez cenzury u nás!Šabatová, Šabatová, jak vy to děláte...Ale tohle už je vážně přes čáruUž jste vážně ztratili soudnost. Dvanáctiletá děcka byste měli ze své propagandy vynechatPřesně takhle to nakonec dopadne s vraždou novináře Kuciaka. Je to nevyhnutelné

euPortal.cz

Odporný hnus. Tohle dělají Cikáni v největším romském ghettu v Evropě. Podívejte seUsilují fašizující bandy, které momentálně ovládají Českou televizi a povykují na Václavském náměstí, o předčasné volby? Škoda jen, že Babiš nemá dost odvahy, aby dal průchod své pomstychtivosti...

Eurabia.cz

Nacisté chtěli vyhladit Čechy a neuspěli, ale neomarxisté se o to opět pokoušejí ...Švédové mu dali občanství a on odjel do Sýrie bojovat za islámské teroristy ...

FreeGlobe.cz

Projekt integrace imigrantů na školách krachuje. Situace je beznadějná. Učitelé se ale o tom bojí mluvitSeruti komentuje: Jsou Lidové noviny a pornoherec Jakub Janda ruskými agenty? Přední politici naznačují, že ano. Jde také o terorismus. Přinášíme neuvěřitelně šokující informace! (+ video)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Peking se většinou do napínání vztahů mezi Západem a Ruskem příliš nemíchá, ale nyní oficiálně varoval Londýn, aby se neukvapoval, pokud nemá v ruce žádná „reálná fakta“...Rusové otrávit Skripala rozhodně nemohli

eOdborar.cz

Pedagog: Mladým je od dětství vštěpován jediný správný politický názor: Podporuj EU, USA, multikulturalismus, homosexualismus, imigraci...Největším přínosem sametové revoluce jsou směšně malé mzdy českých zaměstnanců?

ParlamentniListy.cz

Mravní kreatura, blbec, darebák. Jsem tím vším opravdu zhnusen a otřesen, vztekal se Halík. Víme, co napsal kardinálu Dukovi…Vyhostit ruské diplomaty! volají Gabal či Janda. Ruští diplomaté: Skripal? Akce proti nám. Máme 200 zdrojů NATO, které najde každý. A také žertovný obrázek
Anketa
Kdo by měl být příštím prezidentem naší země? Ve třech kolech ankety jsme vám nabídli 27 prezidentských kandidátů. Z každého kola postoupili tři nejlepší. Tady jsou a vy teď rozhodněte, kdo je "nejlepší z nejlepších".
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění