A už se perou! Přečtěte si, co napsal jeden politik svému bývalému kolegovi. Lahůdka!

Autor: Redakce | Publikováno: 11.11.2017 | Rubrika: Tisková zpráva/Prohlášení
Svobodni

Bývalý předseda Svobodných pro Prahu Pavel Pešan napsal otevřený dopis bývalému europoslanci a předsedovi Svobodných Petrovi Machovi, který rezignoval na post předsedy po katastrofálním volebním výsledku v říjnových parlamentních volbách 2017. Vyzývá jej, aby znovu nekandidoval. 

 

Vážený Petře Machu,

zcela mě šokovalo Tvé prohlášení, že chceš znova kandidovat na předsedu Svobodných, viz. https://www.facebook.com/mach.svobodni/posts/1956262191298125 .
Opravdu nejsi schopen žádné sebereflexe?

Při založení pravicové konzervativně - liberální Strany svobodných občanů v roce 2009 většina z nás do strany vstoupila z důvodu touhy po skutečné pravicové straně, poněvadž tehdejší ODS se stala nevolitelnou, zpronevěřila se pravicové politice.


My co jsme s nadšením a čistými ideály vstoupili do nové strany, tak jsme byli většinou "Klausovci" , lidé co vnímali nebezpečí plynoucí z podpisu Lisabonské smlouvy, viz. https://cs.wikipedia.org/wiki/Lisabonsk%C3%A1_smlouva , lidé co vnímali nebezpečí plynoucí z muslimské migrace do Evropy dávno před takzvanou "migrační krizí". 


S nadšením nás stovky členů a příznivců pracovalo pro vzestup Svobodných, www.svobodni.cz , prvního významnějšího úspěchu jsme dosáhli v roce 2013 v parlamentních volbách, získali 120.000 hlasů (2,46%) a platbu 12.000.000,-Kč. Druhým úspěchem bylo získání poslaneckého mandátu v Evropském parlamentu v roce 2014. Stále jsme však doufali, že budeš ochoten předat vybudovanou stranu panu prezidentu Klausovi po vypršení jeho mandátu a vrátit tím na politické kolbiště skutečnou pravicovou stranu aspirující na volební vítězství.
Nestalo se tak.

Nyní k věci. 
1) Nechal jsi konzervativně-liberální Stranu svobodných občanů zničit. Zcela bez odporu si přihlížel postupné infiltraci strany tzv. anarcho-libertariány, následně byli z velké části vyštváni konzervativní a protiislámští členové.
2) Tvé angažmá v Evropském parlamentu bylo zcela zbytečné. Místo abys využil mandátu europoslance ke skutečné a masivní prezentaci Svobodných v republice, která by se zúročila ve volbách,tak se v EP nakašírovalo pár video projevů před prázdným či poloprázdným sálem a vydávalo se to za boj o naše české zájmy. Každý soudný člověk ví, že Evropský parlament je jen zástěrka, nelze tam proti Komisi změnit takřka nic.
3) Nechal si všechna témata co hýbají společností k rozebrání jiným stranám, jak ODS, tak SPD. Volební kampaň 2017 do parlamentu byla absolutně nudná, nezajímavá, nikoho neoslovující. Nakonec výsledek 1,55% mluví sám za sebe.
4) Nenavázal si na evropské úrovni spolupráci s např. těmito úspěšnými protiunijními stranami:
PVV https://cs.wikipedia.org/wiki/Geert_Wilders
FN https://cs.wikipedia.org/wiki/Marine_Le_Penov%C3%A1
FPÖ https://cs.wikipedia.org/wiki/Heinz-Christian_Strache
a dalšími "svobodnými stranami"
5) Nechápeš souvislost "islám je protikladem svobody" a nedochází Ti, že se jedná spíše o násilnou ideologii určenou k dobývání životního prostoru než o náboženství.
6) Bojíš se cíleně útočit na Českou televizi z obavy, že by tam Svobodné už nezvali. https://www.youtube.com/watch?v=lpNYWMXv6XM&t=119s 
7) Z obav před ztrátou křesla předsedy ses bál ke Svobodným pozvat skutečnou osobnost, která by mohla Svobodné dovést do parlamentu.

A můj zcela subjektivní názor? Jsi dobrý učitel na VŠ, možná dobrý ekonom, ale katastrofální manager.
Nekandiduj, prosím, nech vyrůst novou osobnost, jinak tu stranu zcela pohřbíš.

S pozdravem

Pavel Pešan
exmístopředseda Svobodných Praha 
člen volebního týmu "Eurovolby 2014"

Klíčová slova: Strana svobodných občanů  | Petr Mach
8991 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Klaun z Lidových novin vyzývá k potrestání Polska, ale Německo si může dělat co chceKdo dnes oslavuje socialistickou EU? Kdo buduje SSSR 2.0?Zajímavá osobnost ruské armády a bojovník s islámskými teroristy na KavkazeOd roku 1989 nás dojí a vyvádějí bohatství Česka mnohem víc než z RuskaTohle by v Maďarsku neprošlo! Česká televize dětem propaguje transgender, homosexualitu a LGBT

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czAmeričané se musí probudit a pochopit, že ztrácejí svoji zemi. Americké děti se učí nenávidět sebe, své rodiče a svou zemi

Eurabia.cz

Zabiju vás! řval Somálec s nožem ve FrankfurtuAmeričané opouštějí Irák. Pokračuje dlouhodobý ústup USA z muslimských zemí?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...Foldyna: Nepotřebujeme výplody chorých mozků z Bruselu. Máme dost vlastních cvoků
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění