Mladí voliči, tohle si pro vaše i naše dobro přečtěte. Lekci od této dámy berte jako boží požehnání

Autor: Jaroslava Janderová | Publikováno: 17.10.2017 | Rubrika: Polemika
Zelení

Předseda Strany zelených Matěj Stropnický se snaží dlouhodobě dohodnout s Pirátskou stranou společný postup. Tyto námluvy však zkrachovaly, což je důsledek spíš osobních animozit. Obě strany totiž mají hodně společného.
 

„Oni se víc věnují virtuálnímu světu, my víc tomu reálnému. Proto se mi zdálo, že ta spolupráce je možná,“prohlašoval Stropnický. „myslím, že naše programy kompatibilní jsou,“dodal.

Programy, dá-li se to tak nazvat, jsou skutečně v mnohém shodné. Piráti totiž věrni svému názvu „vykrádají“ programy všech ostatních. Částečně přitom kopírují program sociální demokracie (sektorové firemní daně), liberálních pravicových stran (snížení daní z příjmu), ale i Okamury posílením přímé demokracie závaznými referendy, lidovým vetem přijímaných zákonů a odvolatelností politiků.

Obě strany přitom cílí hlavně na mladé městské voliče, nabízejí elektronizaci státní správy, šetrný přístup k životnímu prostředí i odtažitý přístup k NATO. Postoje Zelených a Pirátů, se v pohledu na NATO příliš neliší od doktríny KSČM.

Jsou nejen naivní, ale i nebezpečné.

Stejně tak nebezečný je jejich neskrývaný novodobý antisemitismus, který je v současné době „cool“ u krajní levice nejen u nás. Často je maskován vyjadřováním podpory palestinského práva na sebeurčení. To ale ve svém důsledku znamená podporu palestinskému terorismu a zpochybněním práva na existenci Izraele, považovaného za stát, který nikdy neměl vzniknout.

Svého času požadovala skupina neomarxistů, aby město Plzeň upustilo od pořádání festivalu Dny Jeruzaléma v rámci akce Plzeň 2015 – Evropské město kultury. Mezi signatáři otevřeného dopisu byli jak předsedové Strany zelených a Pirátů Matěj Stropnický, Ivan Bartoš, tak i další známá jména novinář Petr Uhl, Jan „Kato“ Kavan (bývalý ministr zahraničí), aktivista Tomáš Tožička a řada dalších.

Autoři pominuli (záměrně?), že Dny Jeruzaléma nebyly politickou akcí a o měsíc dříve se v Plzni konaly Dny arabské kultury.

Vrchol tuzemského antisemitismu představuje podle otevřených zdrojů nijak ojedinělý názor rozšířený mezi členy Strany zelených, že Židé údajně „nestydatě profitují ze svého holocaustu“.

Ostudný postoj k nejbližšímu spojenci České republiky na Blízkém východě je jen částí uvažování lídrů (a členů) obou stran. Oba totiž vycházejících ze stejných ideových kořenů, byť dnes kandidují každý sám.

převzato z blogu autorky, titulek upraven redakcí

 

Čtěte také: 

 

Klíčová slova: socialismus
9261 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaPropaganda na výbornou: Jak to funguje u ČTPodle michprdů má uvědomělý lid vyjít do ulic a manifestovat své odhodlání nejít cestou našich kolegů z V4 Maďarska a Polska Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útokVelký Bratr nám dýchá na krk. Celá Evropa se pomaličku mění na zónu, v níž se sleduje a eviduje vše

euPortal.cz

Pokrokové médium London Times objevuje, že ty trapné genderové role jsou formou extremismu ve stylu ISISZdražování masa se v EU chystá. Připravuje se Zelený úděl chudoby

Eurabia.cz

Šíření coronaviru uprchlíky české vládě nevadí, ale do českých občanů by klidně stříleliO NEOMARXISMU A FABIANISMU

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Migrace? Evropa může kleknout. Hladomor. Do ČT mě už nepozvou. Bojím se kolapsu Západu, Rusů ne, říká diplomat Jaromír NovotnýEmanuel Moravec by zatleskal, Jasánku Šídlo. Havlérka jásá nad atomovým Hřibem. Martin Koller zírá nad hloupostí a sprostotou bruselské propagandy
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění