Brusel se nám prý bude za czexit mstít. Takže...se radši poděláme a zůstaneme v jedné partě se mstivými parchanty?

Autor: Jordanka Jirásková | Publikováno: 11.10.2017 | Rubrika: Ostatní
EU - totalita

Už delší dobu mám nutkání odpovědět několika lidem, proč už si zase „zahnojuju“ facebook politikou...Tak hlavně tomu neříkám politika, ale přesvědčení nebo spíš snaha o záchranu něčeho, na co se nevydržím jenom koukat.

A proč Referendum o EU?

Protože ať zvolím cokoliv jinýho, je to k ničemu. Bez referenda, resp. bez vystoupení z Evropské unie, si Česká republika o většině svých záležitostí, a zejména těch podstatných sama rozhodovat nemůže. Jsme svázaní zákazy, příkazy a všelijakými omezeními. Je nám vyhrožováno sankcemi. Je to prostý - zkrátka diktát EU už ne, děkuju, stačilo.

No ale je zábavný pozorovat ty argumenty, proč CZEXIT ne. Dost mi to připomíná situaci před referendem v Británii, kdy tamní média strašila lidi tak, že to chvílema vypadalo, že po BREXITU snad v Anglii nezůstane kámen na kameni, protože to bude ohromná katastrofa. A není a ani nebude. Jediná katastrofa teď pro Británii je, že se musí vymanit skrze eurounijní byrokraty z hromady smluv a dohod.

Stejně tak by to bylo v případě vystouopení České republiky z EU. Žádná katastrofa. Žádný ukončení obchodů, žádný stěhování firem – všechno jsou to nesmysly a strašení. Existuje mnoho modelů, které dávno fungují a ukazují, jak spolupráci v rámci států EU (které tam ještě na chvíli zbydou) řešit.

A pak jsou tu eurounijní fanatici, pro který všechno, co je proti EU znamená "Rusko".. "padáme do náruče Ruska", "můžeme se těšit zase na okupaci", "Putin nám to ukáže"...  né, tomu se fakt musím smát. A nejvtipnější je, že ti samí lidé, vám pak řeknou, že se nám EU za CZEXIT bude mstít a všechno nám bude komplikovat a to je vlastně hlavní důvod strachu z vystoupení. Takže, co je momentálně větší hrozba EU nebo Rusko?

převzato z autorčina facebookového profilu

 

Čtěte také: 

 

2001 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Vlivný slovenský politik se sešel s "balkánskou řeznicí" a hned to musel vyslepičit. A pak řekl něco klíčového k případné revoluci na SlovenskuTento skandální text nechali na blogu idnes.cz jen pár minut a pak jej smazali. Přečtěte si jej bez cenzury u nás!Šabatová, Šabatová, jak vy to děláte...Ale tohle už je vážně přes čáruUž jste vážně ztratili soudnost. Dvanáctiletá děcka byste měli ze své propagandy vynechatPřesně takhle to nakonec dopadne s vraždou novináře Kuciaka. Je to nevyhnutelné

euPortal.cz

Odporný hnus. Tohle dělají Cikáni v největším romském ghettu v Evropě. Podívejte seUsilují fašizující bandy, které momentálně ovládají Českou televizi a povykují na Václavském náměstí, o předčasné volby? Škoda jen, že Babiš nemá dost odvahy, aby dal průchod své pomstychtivosti...

Eurabia.cz

Nacisté chtěli vyhladit Čechy a neuspěli, ale neomarxisté se o to opět pokoušejí ...Švédové mu dali občanství a on odjel do Sýrie bojovat za islámské teroristy ...

FreeGlobe.cz

Projekt integrace imigrantů na školách krachuje. Situace je beznadějná. Učitelé se ale o tom bojí mluvitSeruti komentuje: Jsou Lidové noviny a pornoherec Jakub Janda ruskými agenty? Přední politici naznačují, že ano. Jde také o terorismus. Přinášíme neuvěřitelně šokující informace! (+ video)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Peking se většinou do napínání vztahů mezi Západem a Ruskem příliš nemíchá, ale nyní oficiálně varoval Londýn, aby se neukvapoval, pokud nemá v ruce žádná „reálná fakta“...Rusové otrávit Skripala rozhodně nemohli

eOdborar.cz

Pedagog: Mladým je od dětství vštěpován jediný správný politický názor: Podporuj EU, USA, multikulturalismus, homosexualismus, imigraci...Největším přínosem sametové revoluce jsou směšně malé mzdy českých zaměstnanců?

ParlamentniListy.cz

Mravní kreatura, blbec, darebák. Jsem tím vším opravdu zhnusen a otřesen, vztekal se Halík. Víme, co napsal kardinálu Dukovi…Vyhostit ruské diplomaty! volají Gabal či Janda. Ruští diplomaté: Skripal? Akce proti nám. Máme 200 zdrojů NATO, které najde každý. A také žertovný obrázek
Anketa
Kdo by měl být příštím prezidentem naší země? Ve třech kolech ankety jsme vám nabídli 27 prezidentských kandidátů. Z každého kola postoupili tři nejlepší. Tady jsou a vy teď rozhodněte, kdo je "nejlepší z nejlepších".
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění