Juncker se konečně pochlapil. Tomuto jeho projevu musíte zatleskat

Autor: Pavel Jurutka | Publikováno: 30.9.2017 | Rubrika: Ostatní
Evropská unie

S Evropou to nevypadá moc dobře, takže když dnes vystoupil Jean-Claude Juncker s jeho vizí řešení Brexitu, bylo to jako závan čerstvého vzduchu v zatuchlém evropském sklepě.
 

J-C.J.: "Vážení občané Velké Británie a celé Evropy, jako předseda Evropské komise Vám chci oznámit, že jsme dnes nalezli cestu k rychlé a bezproblémové dohodě EU a Velké Británie. Británie je a bude součástí Evropy a naše vztahy Brexitem neutrpí. Naopak, respektujeme vůli britského lidu a naše budoucí spolupráce jen dokáže, jak si ceníme každé evropské země a jejího partnerství. Žádné administrativní opatření nesmí bránit rozvoji obchodu a vztahů evropských zemí. Chci ujistit paní premiérku Mayovou i občany všech zemí, že rychlá a úspěšná dohoda je naší prioritou."

Pokud jste hledali tento projev někde na webu, asi jste nenašli. Pardon. Tak nějak bych si ho totiž představoval a za ním konkrétní kroky, aby se tak stalo. Demokracie a Evropa by si to zasloužila. Zasloužila by si takové politiky.

Místo toho se Juncker postaral o negativní a arogantní zprávu do celého světa, která zní asi takto: "JÁ jsem Juncker a EU si rozvracet nedám. My jsme to všechno vymysleli a kdokoliv, kdo se nepodrobí (rozuměj úplně a bez řečí), toho skřípneme, jak to jen bude možné. My mu tu jeho zpupnost dáme sežrat."

Nemusel by, mohl by to chtít vyřešit jinak a vyslat do světa jiný signál. Ale nechce. Juncker je politik podobný Stalinovi a dalším jemu podobným psychopatům. Je sebestředný a arogantní a nesnáší odpor, nechce diskutovat, nechce demokracii a nezajímá ho, co si myslí lidé. Chce svůj svět, kde rozhoduje a diktuje a bohužel, takový svět našel právě v Bruselu, ruku v ruce s jemu podobnými (Schultz, Barroso, Sobotka a další). Juncker nedokáže respektovat jiné názory a je hrozbou pro budoucnost Evropy. Ostatně stejně, jako většina sedících hlav v Evropském parlamentu, komisi a všech úřadech v Bruselu. Lidí odříznutých od reaility běžného života, přeplácených a hýčkaných mimo všechny hrozby světa včetně strachu o práci, o živobytí nebo strachu z terorismu. A nic na tom nezmění ani sada diplomů a metálů, které si tisknou a navzájem udělují. Což ostatně připomíná řády kočičí pracky komunistických pohlavárů doby nedávno minulé.

Británie je na dobré cestě bez ohledu na to, jestli ji Juncker a jeho parta kope do brňavky, a že to tedy dělá. Zejména vydala dobré poselství zbytku Evropy, že názor občanů je stále ještě někde vnímán a respektován. Což neplatí o byrokratické EU s jejími zákony mimo kontrolu občanů a nevolenými hlavami s téměř neomezeným mandátem.

U nás máme před volbami. Hleďme najít politiky z nového světa, kteří mají koule se Junckrovi postavit a respektovat vůli lidí. Tady někde začíná náprava věcí v Evropě, protože věřit starým lidem, že udělají v EU reformy a nastolí nové pořádky je utopie. Tu šanci už měli..

převzato z blogu autora, titulek upraven redakcí

 

Čtěte také: 

Tento starý ochlasta vyhrožuje Británii a chce svět zatáhnout do maléru, kam se na něj hrabe Putin. Táhni už k čertu!

Nejmocnější muž Evropy to schytal jako malý kluk. To asi jeden panák nespraví

Za koho tento potentát Evropské unie vlastně mluví?

4663 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Bezprecedentní pokrytectví ODS?Starosta Čižinský vyhlásil na Praze 7 stav klimatické nouze. Budou se řezat výfuky i ruce, omezí se souložení a Greta dostane pomníkNamísto přestavby přístavbaRozvojové Česko a kapitalistická ČínaCirkus bude!

euPortal.cz

Salvini šokoval marxistického papeže. Odevzdání hlasu SPD je v těchto volbách i hlasem pro SalvinihoTakhle vypadají "rasově vyvážené reklamy". Podívejte se

Eurabia.cz

Kulaci dneška?! Švédsko kráčí ve šlépějích bolševizmu - děti nepřátel režimu jsou ve školách mučeny a zesměšňoványChcete volit v eurovolbách KDU-ČSL? A víte, že č.1 jejich kandidátky podpořilo islámské povstalce proti syrským křesťanům?

FreeGlobe.cz

Stovky nelegálních imigrantů z Afriky okupovaly největší francouzské letiště. Křičeli, že Francie nepatří Francouzům. Co dostali za odměnu? (+ video)Digitální vražda a vymazání ze světa. Ukázkový případ nepohodlného novináře Alexe Jonese

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Zběsilému úsilí téměř všech našich oficiálních médií, aby všichni naši lidé proklínali Rusko, do nebes vynášeli Ameriku a byli náruživými fandy EU a NATOBezradnost KSČM podporující v čele vlády oligarchu a současně se tvářící jako sociálně, ekologicky, a kdoví jak ještě starostlivou politickou stranu

eOdborar.cz

Britští dělníci tleskají stoupencům Brexitu, které by před třiceti roky hnali klackyČeši jsou zase pro smích a za totální idioty aneb sankce proti Rusku dodržujeme asi jenom my ...

ParlamentniListy.cz

Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z VáclavákuPithart vzpomínal na Havla. Jen za něj prý fungovalo dnešní blízké spojenectví
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění