Rodiče dětí z jedné rakouské školky utrpěli těžký šok. Na "promuslimské" vedení školy nadávají i radní a politici

Autor: pro | Publikováno: 11.9.2017 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Rakousko

Zejména od začátku migrační krize před dvěma lety se vedou bouřlivé diskuze nad integrací muslimských přistěhovalců. Kritici poukazují na to, že Evropa až příliš často ustupuje muslimským náboženským, ale i stravovacím požadavkům.

Právě na přizpůsobování a toleranci většinové společnosti k menšinám je ostatně založena ideologie multikulturalismu, kterou propaguje například obchodní řetězec Lidl. Teprve před několika dny se ukázalo, že společnost v rámci svého úsilí o „náboženskou neutralitu“ vymazávala na svých fotografiích kříže u řeckých kostelů. Kontroverzní krok společnosti vzbudil značně negativní reakce na sociálních sítích a k jejímu bojkotu vyzval i ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

K obdobnému kroku se rozhodla i mateřská školka v rakouském Amstettenu, která vyřadila z jídelníčku vepřové. Stejně jako například výše zmíněný Lidl také tato mateřská školka chtěla vyjít vstříc požadavkům muslimské menšiny, které islámské náboženství zakazuje požívat vepřové maso. Ačkoli muslimským žákům nikdo vepřové maso nenutil, rozhodlo se vedení školky nepochopitelně připravit o vepřové maso plošně všechny žáky.

Rodiče nejvíce rozčílilo vysvětlení, že „školku navštěvují také žáci z jiných kultur“. Příliš velké pochopení však rozhodnutí školky nesklidilo ani u radních města. „Vyřazovat z jídelníčku kvůli náboženským důvodům vepřové maso není správné rozhodnutí. Vyzývám vedení školky, aby vepřové svým žákům opět v jídelně podávali. My nejsme ti, kteří by se měli přizpůsobovat. Když jíst vepřové nechtějí, nikdo je k tomu přece nenutí,“ říká zástupce starosty Amstettenu Dieter Funke.

Do „vepřové“ aféry se vložili také politici, konkrétně Martha Harreiterová z FPÖ. „Pro nás, naše rodiny a děti je naše kultura na prvním místě. Proto požadujeme, aby rodiče mohli hlasovat o tom, jestli jejich dětem má či nemá být předkládáno k obědu vepřové maso,“ navrhuje Harreiterová. Radní pro sociální otázky z SPÖ Gerhard Riegler nicméně tvrdí, že školce nebylo nic nařizováno a její vedení se rozhodlo o své vůli, a komentáře politiků považuje za „populistické“.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

 

Klíčová slova: islám
5758 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Palestinci se nejraději baví touto oblíbenou kratochvílí. Jen pro silné žaludkyVýstřel z Aurory už zazněl, jestli jste jej přeslechli. Vsadím svoje boty, že tato politická strana má velký potenciálTohle slovo novináři prostě milují. Přitom to je jeden velký nesmyslMožná budete překvapeni. Už za pár let může být všechno úplně jinakCo tam mladý Klaus ještě dělá, proboha?

euPortal.cz

Podívejte se, jak mladý Klaus brutálně zesměšnil Kalouska. To je fakt pecka...Zbytek původních Evropanů se má asimilovat s novými kolonizátory. U děti mladších 15 let tvoří Němci již jen 64 procent

Eurabia.cz

Zaplavili Švédsko muslimskými imigranty a teď strkají hlavu do písku a jejich rady týraným ženám ani nefungují!Rakouská učitelka o dětech přistěhovalců: Neumějí zacházet s nůžkami nebo lepidlem. Nemají ani jednu knihu

FreeGlobe.cz

Hollywood je místo zrádců a pedofilů. Skončil jsem s ním, říká Clint EastwoodZoufalí Francouzi stavějí kolem Eiffelovky zeď. Chtějí ji bránit před těmi, které si pozvali. Pomůže to? A co na to Václav Havel? (+ foto, video)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Sílené, 0,7 % nejbohatších vlastní více než 45 % světového bohatství a 8 % nejbohatších téměř 85 %. Tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý světTyto věci zkorumpovaly Havla. Schwarzenberg a Albrightová. Zpěv z mešity rozléhající se od německých hranic… Poslanec, který se ostře střetl s Kalouskem, hovoří

eOdborar.cz

Magistrát Olomouce kašle na zdravotně postiženou ženu a upřednostňuje zdravé zájemce o byt - jde snad o korupci či aroganci?Závěry jednání mocnosti jsou ve prospěch USA a v neprospěch Evropy a to díky Merklové a spol.

ParlamentniListy.cz

Říkejte už pravdu o Rusku a migraci! Chyťte se za nos. Od Klause zazněla další brutální slovaBudete televizní hvězda, takové devianty ČT ráda zabírá! Zeman na náměstí nemilosrdně skoncoval s mužem s transparentem
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění