Této Němce došla trpělivost s uprchlíky. Udělala něco skutečně hodně "výstředního"

Autor: pro | Publikováno: 6.9.2017 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Německo

Německému obyvatelstvu pomalu, ale jistě dochází s žadateli o azyl z Afriky a Blízkého východu trpělivost. Naposledy se rozhodla k ráznému kroku majitelka obchodu v bavorském Tögingu.

Mnozí žadatelé o azyl v Německu patrně nepochopili, že zboží v obchodech není zadarmo, ale musí si na ně vydělat a koupit si je za peníze. Majitelka obchodu „12 planet“ v malé bavorské obci Tögingu se snažila poměrně dlouho být trpělivá a posuzovat kulturní odlišnosti ve vnímání soukromého majetku velkoryse a jaksi multikulturně. Když však žadatelé o azyl odcizili z její pokladny celých 400 eur, došla jí trpělivost.

„Pozor! Veřejné prohlášení: Nepřejeme si, aby do našeho obchodu dále chodili žadatelé o azyl,“ vyvěsila oznámení bezradná Birgit Bachhammerová dle deníku Passauer Neue Presse, pro který exkluzivně svůj poněkud kontroverzní krok vysvětlovala. „Pachatelem je pokaždé žadatel o azyl. Můžete je pořád sledovat a být kdo ví jak opatrní, ale stejně si najdou nějaký způsob, jak vás znovu okrást,“ stěžovala si zoufalá majitelka obchodu.

Ačkoli s jejím rozhodnutím většina obyvatel souhlasí, na vstupních dveřích obchodu se objevily i negativní reakce. „Krádež má negativní vibrace. Tímto způsobem jste otevřela dveře rasismu,“ obvinil majitelku obchodu nejmenovaný obyvatel obce. Tuto neděli se do celé záležitosti vložil také starosta obce Dr. Tobias Windhorst, který se rovněž věnuje vykonávání právnické praxe a je obeznámen s antidiskriminačním zákonem.

Redakci deníku Passauer Neue Presse sdělil, že se hodlá obrátit na Antidiskriminační federální agenturu vlády v Berlíně. Pokud se tedy majitelka obchodu nerozhodne ceduli strhnout, může tak čelit v blízké době finančním sankcím a dalším postihům. Podobným způsobem na opakované krádeže páchané žadateli o azyl reagoval přibližně před rokem také majitel obchodu v jiné bavorské obci Selb, která leží přes 250 km od Tögingu.

Zdejší majitel obchodu zase na vstupní dveře připevnil cedulku s nápisem „Migranti musí zůstat venku“ a navíc k nápisu přidal obrázek psa. O několik měsíců později skončil celý případ před soudem. Jak v listopadu 2016 referoval například magazín Spiegel, nejmenovaný čtyřiapadesátiletý muž byl nucen v rámci trestu přispět částkou 1800 eur dvěma mateřským školkám. Pokud by odmítl, čekala by jej pokuta ve výši 4950 eur.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Ranní běhání může způsobit tragické následky. V Německu o tom vědí své

Vypadalo to na romantickou noc pod stanem. Jenže pak se stalo něco, na co mladý pár z Německa nezapomene do konce života

Mladá žena se vracela domů nad ránem. Potkala migranta a dál...už raději nečtete

10382 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Palestinci se nejraději baví touto oblíbenou kratochvílí. Jen pro silné žaludkyVýstřel z Aurory už zazněl, jestli jste jej přeslechli. Vsadím svoje boty, že tato politická strana má velký potenciálTohle slovo novináři prostě milují. Přitom to je jeden velký nesmyslMožná budete překvapeni. Už za pár let může být všechno úplně jinakCo tam mladý Klaus ještě dělá, proboha?

euPortal.cz

Podívejte se, jak mladý Klaus brutálně zesměšnil Kalouska. To je fakt pecka...Zbytek původních Evropanů se má asimilovat s novými kolonizátory. U děti mladších 15 let tvoří Němci již jen 64 procent

Eurabia.cz

Zaplavili Švédsko muslimskými imigranty a teď strkají hlavu do písku a jejich rady týraným ženám ani nefungují!Rakouská učitelka o dětech přistěhovalců: Neumějí zacházet s nůžkami nebo lepidlem. Nemají ani jednu knihu

FreeGlobe.cz

Hollywood je místo zrádců a pedofilů. Skončil jsem s ním, říká Clint EastwoodZoufalí Francouzi stavějí kolem Eiffelovky zeď. Chtějí ji bránit před těmi, které si pozvali. Pomůže to? A co na to Václav Havel? (+ foto, video)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Sílené, 0,7 % nejbohatších vlastní více než 45 % světového bohatství a 8 % nejbohatších téměř 85 %. Tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý světTyto věci zkorumpovaly Havla. Schwarzenberg a Albrightová. Zpěv z mešity rozléhající se od německých hranic… Poslanec, který se ostře střetl s Kalouskem, hovoří

eOdborar.cz

Magistrát Olomouce kašle na zdravotně postiženou ženu a upřednostňuje zdravé zájemce o byt - jde snad o korupci či aroganci?Závěry jednání mocnosti jsou ve prospěch USA a v neprospěch Evropy a to díky Merklové a spol.

ParlamentniListy.cz

Říkejte už pravdu o Rusku a migraci! Chyťte se za nos. Od Klause zazněla další brutální slovaBudete televizní hvězda, takové devianty ČT ráda zabírá! Zeman na náměstí nemilosrdně skoncoval s mužem s transparentem
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění