Tak tento rozhovor s homosexuálem by asi v České televizi neprošel. A kdyby jej četli organizátoři Prague Pride, dostali by záchvat

Autor: Redakce | Publikováno: 10.8.2017 | Rubrika: Rozhovor
Egalité

Tento týden se nese ve znamení Prague Pride. Známé tváře ze světa byznysu, politiky i umění se předhánějí v tom, jak moc se jim pochod LGBT komunity zamlouvá. Titulky hlásí, že se zapojí i americká ambasáda. Není to příliš velký cirkus? Připomíná mi to komunistickou propagandu...

Mám z toho do jisté míry stejný pocit. Samozřejmě že je dobře, když nás podporují lidé z nejrůznějších společenských skupin, z cizích zemí atd. Ale tady to už opravdu chvílemi začíná trochu „smrdět“ - myslím tím to, jak jsou všichni ti podporovatelé vyzdvihováni jak jsou pokrokoví a uvědomělí. Rád bych jim někdy viděl do hlavy, co si skutečně myslí, jaká je jejich skutečná motivace. Bude mi totiž milejší někdo, kdo mi upřímně řekne, že mu sice nejsem sympatický, ale že uznává to, abych si žil po svém, než někdo, kdo mi bude (možná až přehnaně nadšeně) tvrdit, jak strašně moc mi fandí. Čínský filosof Lao-c' prý řekl: „Pravdivá slova nebývají příjemná, ale příjemná slova nebývají pravdivá.“ A to podepisuji.

 

 

Jako by fandit Prague Pride bylo prostě "cool" a kdo je proti, tak je nejspíš zpátečník a prostě homofob...

Ano, je to jisté znamení doby, řekl bych. Je prostě „in“ být až přehnaně nadšeně „gay friendly“ a kdo neskáče, není Čech...tedy v tomto případě gay. Pomalu čekám, kdy začnou být takto nadšení například i pořadatelé metalových koncertů, hokejových nebo fotbalových utkání a podobných „chlapáckých“ a „tvrďáckých“ akcí. Vždyť i tam se zcela jistě najde část naší komunity, ať už mezi fanoušky nebo samotnými umělci či sportovci. Vidíte v tom taky tu absurdnost, kdyby se to uskutečnilo? Vážně by se mi to líbilo, taková „gay friendly“ upoutávka na metalový koncert nebo na sportovní utkání... :-D

 

Teď jsem četl, že jeden z pořadatelů podle idnes.cz prohlásil, že tolerance už nestačí. Členové LGBT prý chtějí respekt. Já si přitom myslel, že vaše komunita nechce být posuzována podle toho, co její členové dělají doma v ložnici...

To mne pobavilo :-) Toleranci si lze vynutit, respekt nikoliv. Toleranci nám zaručují zákony a je to tak dobře. Respekt druhých ale mohu pouze získat – díky tomu jaký jsem, jak žiju, jak se chovám k ostatním atd. Samozřejmě že budu rád, budu-li mít něčí respekt, a taky se snažím žít tak, abych jej ve svém okolí měl. Ale nemohu si respekt vynucovat, chtít ho automaticky. Naopak si myslím, že k získání respektu pro naši komunitu tento pochod zatím moc nepřispívá, spíše naopak. Jsou tam totiž mnohdy vidět lidé, kteří si ten respekt skutečně zasloužit nemohou – právě proto, že asi moc nechápou, co to slovo znamená a jak jej mohou získat. Těm pak musí stačit že mají ve společnosti zaručenou toleranci.

 

 

"Pokroková" liberální média neustále bojují proti homofobii. Nevím, jak vy, ale já vážně nemám pocit, že by byli Češi nějací "saďouři". Občas padne nějaký ten vtip v hospodě, sem tam v nadsázce ostřejší slovo, ale ještě jsem nikdy neslyšel, že by chtěl někdo homosexuály zavírat či věšet na stromy...

Když jsem byl o nějaký ten pátek mlaší, tak mě jednou v hospodě držel pod krkem takový ten typický hospodský štamgast se slovy: „Hele mladej, já ti tu drzou buzerantskou držku vážně rozbiju!“ Nutno říct, že tomu předcházela naše kratší výměna názorů ohledně jeho a mé intelektuální úrovně, kterou započal on a já na ni jen reagoval. A tehdy se ostatní štamgasti jali bránit mne (!!!) a jeho vyvedli. Dnes už nejsem tak mladý kluk, a tak mám i další, většinou pozitivní zkušenosti ze svého okolí. Čili si troufám říct, že to asi nebude tak zlé, jak je nám někdy líčeno.

Naopak si myslím, že v naší společnosti je to obecně s tolerancí vůči čemukoliv akceptovatelnému celkem dobré. Tedy...až na to, že lidi může štvát ono věčné omílání toho, jak jsou nesnášenliví a netolerantní vůči kde čemu. Dokonce si myslím, že to v některých pak může i podněcovat tu agresi vůči těm, o kterých slyšeli v televizi, že je prý vlastně nenávidí... A pak už je jen krůček k tomu, aby jste na takového blba, který prostě chce někomu „rozbít držku“, narazili, a je mu jedno, pod jakou to bude záminkou.

 

 

Mám tak nějak pocit, že za téměř každou menšinu hovoří špatní "mluvčí". Tito, pokrokoví aktivisté, vystupují jménem všech a jejich názory jsou často skutečně jako z jiné planety...

To máte asi zcela správný pocit. Jak se říká: „Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten o tom mluví.“ Rozumní představitelé naší komunity mají dnes asi úplně jiné (a možná i důležitější) starosti. No a proto to dělají ti, kdo to berou jako své poslání, jako svou práci(?). Možná že jsou skutečně tak „zapálení“ pro věc, netuším. Jenže – lze tohle dělat jako práci?

Dříve, v devadesátých letech, byl mluvčím naší komunity jeden známý herec, který měl tak nějak přirozenou vážnost. Když za komunitu mluvil, byl to inteligentní a distinguovaný projev, většinou věcný, neútočný. Tehdy šlo o rozumné a zásadní věci – o uznání naší komunity ve společnosti, o to aby se spousta z nás přestala skrývat a provedla svůj „comig out“, o registrované partnerství. Když dnes mluví představitel nějaké organizace, která nás chce z nějakého důvodu hájit, máte z něj stejný pocit jako z onoho herce? Já tedy ne. Daleko víc než snahu o dialog v tom projevu mnohdy cítím něco jako boj – chceme tohle, chceme tamto, nelíbí se nám toto. Ani náznak nějaké pokory k názoru druhé strany. Jen požadavky. Jenže kdo dává ultimáta, musí být připraven buď vyhrát nebo taky prohrát – a to na celé čáře. A to je špatně – nejen pro ty mluvčí, ale pro celou naši komunitu.

 

 

Kupříkladu loni jeden z organizátorů Prague Prague říkal, že registrované partnerství homosexuály vlastně uráží. Je prý načase, aby začali uzavírat standardní manželství. Osobně jsem proti. Přece manželství odjakživa tvořil muž a žena. Proč chce tohle někdo teď měnit. To už přece dávno není o žádné toleranci či zrovnoprávnění, ale o změnu tradic a v podstatě i přírodních zákonů...

A to je přesně to, proč tito organizátoři podobných akcí a mluvčí kdejakých skupin nemluví rozhodně za celou naši komunitu. Mě zase uráží, když někdo, koho neznám, si bere právo za mě mluvit. V tom případě se můžu i já pasovat na mluvčího naší komunity třeba minimálně za naše město, a budu své osobní názory tlačit jako názory všech z našeho města.

Registrované partnerství umožnilo, aby tedy homosexuálové a lesby nežili jen tak „na hromádce“, aby měli nějaký právní status svého svazku. Osobně si myslím, že to nemusel být zrovinka zákon JEN pro homosexuálně orientované, vždyť i heterosexuálové žijící jen tak „na hromádce“ by uvítali nějakou možnost právně zakotvit svůj svazek a nechtěli by rovnou vstupovat do manželství. Ano, byl a je tu pojem druh a družka, ale to je jen ustálený vžitý pojem, nikam nejdete, nic nehlásíte, k ničemu vás to vlastně nezavazuje. Čili vlastně heterosexuálové jsou tímto zákonem diskriminováni, když nemohou registrované partnerství uzavřít a já očekávám, kdy se nějaký aktivista za práva heterosexuálů obrátí na Ústavní soud se žalobou, že je mu uzavření registrovaného partnerství znemožněno jen proto, že se chce registrovat s osobu opačného pohlaví! :-)

 

A jak se díváte na snahu některých členů LGBB komunity vynutit si manželtví? 

Já tedy osobně rozhodně netoužím po tom mít „svatbu“ s mým přítelem. Máme RP, to myslím bohatě stačí. Nedělali jsme z toho nějakou velkolepou trachtaci, žili jsme spolu už před tím než bylo možné RP uzavřít, takže jsme to brali jako jisté potvrzení toho co už dávno bylo. Pro mě osobně je daleko důležitější to, jak spolu žijeme, než co je napsáno na papíře. Samozřejmě že se argumentuje nějakými věcmi typu dědická linie, právo na informace o partnerovi v nemocnici atd. Všechny tyto věci beru, nicméně život není jen o tomhle. Pokud s někým žiju a myslím to vážně, můžu tyto právnické „drobnosti“ včas ošetřit po dohodě s právníkem a je to.

 

Manželství přece má dlouhá staletí své primární opodstatnění, kterým je plození dětí...

Ano. Manželství beru jako svazek muže a ženy, kteří se rozhodli spolu žít a mít děti. Manželstvím se většinou zakládá rodina, která by měla vychovávat děti. Že tomu tak dnes mnohdy není je smutné, nelze ovšem z toho vinit zrovna homosexuály, jak je někdy v médiích tlačeno. Je to smutný stav celé společnosti, že se lidé berou pozdě nebo vůbec, pak se rozvádějí a zase žení a děti tak často mají dva...tři, čtyři „nové“ rodiče. Samozřejmě že ne všechna manželství tak končí, jsou i ta šťastná, a v tom vidím jistou naději, že to snad se stavem společnosti není až tak zlé. Každopádně v tomto mám jasno – manželství pro mě bylo, je a bude svazkem muže a ženy. A jako samozvaný mluvčí všech LGBT osob z našeho města to tu teď se vší vážností prohlašuji za celé naše město! Howgh!

 

 

Myslím si, že homosexuálové jsou každému v podstatě "ukradení". Nemůže ale to neustálé "tlačení" homo agendy některými politiky a novináři LGBT komunitě spíš ublížit?

Samozřejmě že může. Uvedl jsem to částečně už o pár řádků výše. Když se to bude pořád donekonečna omílat, už to lidem poleze krkem, a pak když natrefíte ve správný čas na správně naštvaného blba, schytáte to za všechny tyto aktivisty. A nepomůže vám mu začít vysvětlovat, že vy to vidíte jinak, než se říká v televizi – pokud se teda vůbec dostanete ke slovu...

To samozřejmě možná přeháním v úvahách, ale rozhodně jsem přesvědčen, že tento zapálený aktivismus „za každou cenu“ nám jako celku neprospívá. Navíc mám pocit, že pro jisté politiky je tato agenda jen politickým zbožím, že tu cítí možné politické body, které by z toho mohli vytřískat. Nic víc. Připisovat jim snahu o roztříštění celé společnosti a tím plnění nějakých tajných cílů na novou světovládu (jak se někdy dočítám) mi připadne přece jen už trochu přitažené za vlasy. Ale kdo ví.

 

Přijde mi, že všichni ti aktivisté, různé neziskovky, liberální novináři, levicoví politici často uměle vytvářejí problémy, aby mohli ospravedlnit svoji existenci a proti "něčemu" bojovat. Jednou je to homofobie, jindy islamofobie atd.

Tak určitě. Když budete dostatečně dlouho o nějakém „problému“ mluvit, bude to nakonec problém. A když tu je problém, můžete jej uchopit a začít s ním pracovat. Podotýkám že pracovat, nikoliv jej řešit (pokud vůbec co řešit je). Protože když ten problém vyřešíte, co pak budete dělat? Leda by se objevil další „problém“...

Já sám se v životě snažím spíš nalézat řešení, než problémy. Připadne mi to výrazně jednodušší. Ale možná je to jen tím, že jsem od přírody lenivý a nerad řeším problémy.

 

Adopce dětí homosexuály patří k velmi ožehavým tématům. Já osobně nemám problém s registrovaným partnerstvím, ale jsem proti uznání manželství a proti tomu, aby mohli lidé z LGBT komunity adoptovat děti. Dítě prostě má vyrůstat s matkou a otcem. Neexistuje přece nic jako "právo na dítě"....

Tak tohle téma jsem myslím dostatečně rozebral v samostatném článku, který jste mi před časem zveřejnili tady na ePortálu.

Pro ty, kdo jej nečetli, jen krátce: podporuji možnost osoby žijící v registrovaném partnerství o adopci požádat. Zároveň by ovšem tato osoba měla uznat právo dítěte na rodinu s maminkou a tatínkem (to se bavíme o malých dětech odložených do baby boxu, o dětech z kojeneckého ústavu atd.) a takovéto děti bych automaticky přednostně dával žadatelům-heterosexuálům, kteří tvoří klasický model rodiny kde je muž a žena. Ale vezmeme-li v úvahu další děti (které jsou starší a stále jsou dětském domově, děti jiného etnika, se zdravotním postižením atd.) o které vždy není takový zájem, tak tady bych každému, kdo to myslí s pomocí dětem skutečně vážně, neupíral tu možnost zkusit o jakoukoliv formu péče o dítě usilovat. Těch, co by to mysleli skutečně vážně, zase tolik nebude. Bohužel.

 

V posledních dnech jsem publikoval, jak bylo už řečeno v předchozí odpovědi, dva Vaše články na téma adopcí a Prague Pridu. Máte, byť homosexuál, poněkud odlišné názory, než "mluvčí" LGBT komunity. Pod svými články i v tomto rozhovoru vystupujete pod pseudonymem. Já jsem si přitom myslel, že právě v rámci vaší komunity panuje tolerance k odlišným názorům...

Samozřejmě, že tak jako všude, nejen mezi lidmi v naší komunitě, se najdou lidé moudří a lidé hloupí. To je běžné. A já, když už jsem se rozhodl vystupovat veřejně, nechci, a v současné době ani nemohu (s ohledem na mé rodinné zázemí), riskovat reakce těch hloupých. Proto jsem zvolil tuto možnost prezentovat své názory pod pseudonymem.

 

Pozn. redakce: Gustavu Prudilovu můžete  v případě zájmu o diskuzi napsat na email:  noGP2017@seznam.cz

 

Čtěte také: 

Zdrcující kritika Prague Pride a "homo" aktivistů. Zazněla i slova o komunistické propagandě. Neuvěříte, kdo to řekl

Za koho si myslíte, že mluvíte? Vy...vy...vy....

Známý homosexuál rozkrývá pozadí rozhodnutí Ústavního soudu, které se týká adopcí dětí homosexuálními páry. Budete hodně zaskočeni

Klíčová slova: homosexuálové
10085 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímSebedestrukce západu: Americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety revoluce ruskáJak se mohlo stát, že malá země obdařená mimořádnými přírodními krásami i schopnými obyvateli zažila tak dramatický pád? Libanon totiž představuje příklad uskutečněného ideálu multikulturní společnostiEvropská unie připravuje nový migrační pakt. Má to znamenat, že se máme připravit na příchod dalších migrantů? Další střet zájmů Prymuly? V červnu si založil živnost na výrobu zdravotnických prostředků

euPortal.cz

V Evropské unii totálně zešíleli a pokračují v budování svého centralizovaného totalitního superstátu. Brusel chce zničit suverenitu států, jejich ekonomiku i svobodu lidí a prosadit přerozdělování imigrantůZase o krok dál k úplné debilitě: Jak naslouchat pocitům zeleniny? Práva zvířat už nestačí. Papež drží se cvoky krok

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAImigrant jí na ulici za bílého dne vyrazil zuby: chtěl telefonní číslo

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Západní civilizace prochází inkluzíLukašensko proti Rusům. Proč se před volbami nemá lavírovat

eOdborar.cz

Majdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%Letadla NATO a Ukrajiny nacvičovala útoky na ruské cíle kolem Krymu?

ParlamentniListy.cz

„Premiér nás chce ulhat a ukřičet!“ Václav Moravec přes veřejnoprávní kamery opět zaútočil na BabišePosaďte se. Prymula varoval z Partie: Pražská hygiena je přetížená, systém je na hraně. Budeme stoupat až na 8 tisíc denně. Jsem zděšen...
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění