Globální ochlazování

Autor: Tomáš Haas | Publikováno: 9.2.2007 | Rubrika: Politika
Ekologie

GLOBÁLNÍ oteplování se musí řešit GLOBÁLNĚ, a tak by tedy v našich poměrech ty peníze by měly být poslány do Bruselu, který je napojen na vlastní sestavu potřebných organizací, firem a úředníků. Jak říká pan Dimas, je nutné, aby se mezinárodní společenství klimatickými změnami vážně zabývalo, a dohodlo se jak emise skleníkových plynů co nejvýrazněji omezit. A hlavně jak koordinovat ty daně, aby jejich výnosy byly použity globálně, a aby se na všechny dostalo, i na ty Evropské úředníky.

Je nutno spěchat, je nutno se poučit z toho, jak nekonání ovlivnilo světové klima během pouhých třiceti let.

Před třiceti lety se světová komunita vědců v oboru klimatologie podobně shodla, s pravděpodobností hraničící s jistotou, na tom, že největší hrozbou pro naší planetu a pro její obyvatele je GLOBÁLNÍ OCHLAZOVÁNÍ. Nejpřednější světoví badatelé tenkrát došli k stejně nezpochybnitelnému závěru, že naše planeta chladne. Důkazů přibývalo takovým tempem, že klimatologové nestačili držet krok s vývojem. Lidstvo bylo ohroženo, neúroda byla s pravděpodobností hraničící s jistotou předvídána pro další dekády, hladomor byl na cestě. Vzpomínám si, že jsem si tehdy ukázněně koupil nový teplý svetr, teplé ponožky, vepřovou konzervu a pět rohlíků.

Klimatologové byli i tenkrát pesimističtí, neočekávali nějakou positivní akci od politiků. A měli pravdu. Politikové skutečně, přestože jim vědci správně radili, neudělali nic. Nepamatuji se, že by posypali arktické ledovce černými sazemi, aby urychlili jejich tolik potřebné tání, jak je tehdy nabádala světová vědecká klimatologická komunita. Nezačali ani s masovým výkupem a skladováním potravin pro léta neúrody a hladu.

Jak vědci tenkrát předvídali, došlo v následujících letech k velkým extrémům počasí, zaviněným ochlazováním. Tajfúny, tornáda a uragany se střídaly v televizních zprávách se záplavami, suchem a odchody Honzy Rumla z české politiky.

Domnívám, že politici (a globální ekologické organizace) se poučili. Nebudou opomíjet boj proti nejnovější celosvětové hrozbě, GLOBÁLNÍMU OTEPLOVÁNÍ, na němž se tento týden shodli nejlepší světoví klimatologové s pravděpodobností hraničící s jistotou. Podle jejich nejnovější předpovědi v následujících letech dojde k velkým extrémům počasí, zaviněným oteplováním. Tajfúny, tornáda a uragany se budou střídat v televizních zprávách se záplavami, suchem a odchody šibalů z české politiky. Evropská unie již svůj boj s klimatem začala, zakázala nám pěstovat nežádanou českou cukrovou řepu, a brzy nám nařídí na uvolněných lánech pěstovat biopaliva. Na zlovolný a nepřátelský kysličník uhličitý naši zelení, spolu s jejich Bruselskými přáteli, chtějí uvalit ekologickou daň.

Zlí jazykové tvrdí, že je cosi podivného na globálním ochlazování, které se během třiceti let změnilo v globální oteplování. I já si myslím, že taková změna pravděpodobnosti hraničící s jistotou je podezřelá. Podezření se ale dá předejít. Klimatologové by se měli scházet na kongresech oznamujících změny klimatu daleko častěji. Nejlépe na jaře, kdy by mohli ohlásit globální oteplování, a na podzim, kdy by heslem dne bylo globální ochlazování. Nejenom, že by se jejich předpovědi plnily s jistotou hraničící s pravděpodobností, ale (a to je klíčové) nové daně by mohly být uvaleny dvakrát ročně, což by uspokojilo i pana Dimase, i pana Bursíka.

Ledovce by mohly být na podzim posypány sazemi z k tomu účelu spalovaných obnovitelných zdrojů, například dřeva, které by pak z nich byly na jaře odfouknuty k tomu účelu postavenými větrníky, které by ve volném čase vyráběly obnovitelnou elektrickou energii. U protinožců by se postupovalo opačně. Globální ochlazení v létě, globální oteplení v zimě. To je jednoduše vysvětlitelné, jsou to protinožci, co chcete od lidí, kteří chodí po rukou.

Nechcete někdo koupit zcela zachovalý vlněný svetr?

Autor je poradcem prezidenta republiky

6166 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říkáDiplomat Kobza: Babiš mluvil pravdu, ale pak mu to vysvětlili. V Rusku ostrouháme, přijdou jiní
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění