Globální ochlazování

Autor: Tomáš Haas | Publikováno: 9.2.2007 | Rubrika: Politika
Ekologie

GLOBÁLNÍ oteplování se musí řešit GLOBÁLNĚ, a tak by tedy v našich poměrech ty peníze by měly být poslány do Bruselu, který je napojen na vlastní sestavu potřebných organizací, firem a úředníků. Jak říká pan Dimas, je nutné, aby se mezinárodní společenství klimatickými změnami vážně zabývalo, a dohodlo se jak emise skleníkových plynů co nejvýrazněji omezit. A hlavně jak koordinovat ty daně, aby jejich výnosy byly použity globálně, a aby se na všechny dostalo, i na ty Evropské úředníky.

Je nutno spěchat, je nutno se poučit z toho, jak nekonání ovlivnilo světové klima během pouhých třiceti let.

Před třiceti lety se světová komunita vědců v oboru klimatologie podobně shodla, s pravděpodobností hraničící s jistotou, na tom, že největší hrozbou pro naší planetu a pro její obyvatele je GLOBÁLNÍ OCHLAZOVÁNÍ. Nejpřednější světoví badatelé tenkrát došli k stejně nezpochybnitelnému závěru, že naše planeta chladne. Důkazů přibývalo takovým tempem, že klimatologové nestačili držet krok s vývojem. Lidstvo bylo ohroženo, neúroda byla s pravděpodobností hraničící s jistotou předvídána pro další dekády, hladomor byl na cestě. Vzpomínám si, že jsem si tehdy ukázněně koupil nový teplý svetr, teplé ponožky, vepřovou konzervu a pět rohlíků.

Klimatologové byli i tenkrát pesimističtí, neočekávali nějakou positivní akci od politiků. A měli pravdu. Politikové skutečně, přestože jim vědci správně radili, neudělali nic. Nepamatuji se, že by posypali arktické ledovce černými sazemi, aby urychlili jejich tolik potřebné tání, jak je tehdy nabádala světová vědecká klimatologická komunita. Nezačali ani s masovým výkupem a skladováním potravin pro léta neúrody a hladu.

Jak vědci tenkrát předvídali, došlo v následujících letech k velkým extrémům počasí, zaviněným ochlazováním. Tajfúny, tornáda a uragany se střídaly v televizních zprávách se záplavami, suchem a odchody Honzy Rumla z české politiky.

Domnívám, že politici (a globální ekologické organizace) se poučili. Nebudou opomíjet boj proti nejnovější celosvětové hrozbě, GLOBÁLNÍMU OTEPLOVÁNÍ, na němž se tento týden shodli nejlepší světoví klimatologové s pravděpodobností hraničící s jistotou. Podle jejich nejnovější předpovědi v následujících letech dojde k velkým extrémům počasí, zaviněným oteplováním. Tajfúny, tornáda a uragany se budou střídat v televizních zprávách se záplavami, suchem a odchody šibalů z české politiky. Evropská unie již svůj boj s klimatem začala, zakázala nám pěstovat nežádanou českou cukrovou řepu, a brzy nám nařídí na uvolněných lánech pěstovat biopaliva. Na zlovolný a nepřátelský kysličník uhličitý naši zelení, spolu s jejich Bruselskými přáteli, chtějí uvalit ekologickou daň.

Zlí jazykové tvrdí, že je cosi podivného na globálním ochlazování, které se během třiceti let změnilo v globální oteplování. I já si myslím, že taková změna pravděpodobnosti hraničící s jistotou je podezřelá. Podezření se ale dá předejít. Klimatologové by se měli scházet na kongresech oznamujících změny klimatu daleko častěji. Nejlépe na jaře, kdy by mohli ohlásit globální oteplování, a na podzim, kdy by heslem dne bylo globální ochlazování. Nejenom, že by se jejich předpovědi plnily s jistotou hraničící s pravděpodobností, ale (a to je klíčové) nové daně by mohly být uvaleny dvakrát ročně, což by uspokojilo i pana Dimase, i pana Bursíka.

Ledovce by mohly být na podzim posypány sazemi z k tomu účelu spalovaných obnovitelných zdrojů, například dřeva, které by pak z nich byly na jaře odfouknuty k tomu účelu postavenými větrníky, které by ve volném čase vyráběly obnovitelnou elektrickou energii. U protinožců by se postupovalo opačně. Globální ochlazení v létě, globální oteplení v zimě. To je jednoduše vysvětlitelné, jsou to protinožci, co chcete od lidí, kteří chodí po rukou.

Nechcete někdo koupit zcela zachovalý vlněný svetr?

Autor je poradcem prezidenta republiky

5503 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Studenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká LípaEvropský parlament včera narychlo přijal dva zákony, které se týkají slovenských prezidentských voleb. Slušní lidé budou potěšeniV ODS začal hon na čarodějnice. Příznivci umučeného Mistra VK ml. jsou hromadně upalováni na hranici. S poslankyní Majerovou Zahradníkovou bude zahájen monstrprocesAť se Petr Fiala omlouvá sám za sebe

euPortal.cz

Australan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícímVáclav Klaus mladší už nebude spojován s pokryteckou neomarxistickou skupinou, která mu špinila jméno. Pro ODS se otevírá daleko snadnější cesta k faktické integraci s TOP 09 a Piráty

Eurabia.cz

Šéf pražských muslimů vyzval české muslimy, aby se ozbrojili. Máme se bát teroristických útoků ze strany českých muslimů?Teroristický útok v nizozemské tramvaji - několik mrtvých. Jde o muslimskou pomstu za vystřílení mešity na Novem Zélandu?

FreeGlobe.cz

Bílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)Každý druhý mladý Němec se bojí vyjádřit svoje politické názory. Tomu se říká svobodná společnost!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Fialovi tečou nervy. Kvůli průzkumu, ve kterém prohrál s Klausem, došlo na tykačku a slova, která byste od profesora nečekaliČeská média vždycky nenáviděla ODS, ta se teď sama porazila a zapřela. Prořízlá komentátorka Stonjeková nakládá po odstranění Klause juniora brutálně všem
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění