Petr Robejšek se rozepsal o muslimských přistěhovalcích. Za to ho v Bruselu nepochválí

Autor: Petr Robejšek | Publikováno: 10.5.2017 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

Paní Blanka Moravcová mi poslala dotaz týkající se migrace. Ptá se v mne, zda na ni nekladu příliš velký důraz, zda nejsem ve své rétorice přliš tvrdý a neodradím tím zbytečně některé přiznivce. Uvádí také příklad dobře začleněné slušné syrské rodiny, kterou osobně zná. Vzhledem k tomu, že mne požádala o veřejné vyjádření, dovolím si reagovat takto. Ostatně má odpověď může zajímat i další příznivce Realistů.

Vážená paní Moravcová,

než na Váš dotaz odpovím, chci předeslat dvě poznámky. Když přemýšlíte a píšete o čemkoliv, tak nemůžete nikdy postihnout všechny eventuality a musíte vždy zobecňovat. To je neuspokojivé. Ale jako autor si můžete vybrat nekonečné, vše zohledňující úvahy, které nebude nikdo číst. Anebo se můžete snažit postihnout to nejpodstatnější. Touto metodou pracuji já a zřejmě je správná, protože díky ní jsem si získal i Vaši oblibu. Co tím chci říci? Jednotlivé případy (Váš příklad rodiny migrantů) jsou zajímavé, ale neměly by zastínit podstatu problému.

A ještě jedna osobní vzpomínka. Já znám osud migranta z vlastní zkušenosti. Velmi dobře vím, co to je, být jasně znevýhodněn proti domácím občanům, poslouchat jízlivosti a strpět, že se na mě domácí dívají shora. A jen na okraj. S tím se setkávám dodneška i po více než čtyřiceti letech v Německu. Ale věděl jsem, co tam hledám, a proto jsem si nikdy nestěžoval na to, že jsem nebyl přijat s otevřenou náručí. Každý, kdo se chce prosadit jinde, musí na tyhle věci být připraven a musí je umět prostát. Dostává více než ztrácí, jinak by odešel jinam.

Tak a teď k tomu opravdu podstatnému. Vím, že na to nejste od většiny českých politiků zvyklá, ale moje pojetí role politika je toto: Jako politik nenesu jen odpovědnost za sebe, jen za svou stranu a jen za to, jak je dnes. Jako politik nesu odpovědnost za celý národ a za jeho budoucnost. Co to znamená ohledně migrantů?

Jsou mi vítáni ti, kteří příjdou legální cestou, kteří jsou pro českou společnost užiteční a kteří jsou připraveni se bezezbytku přizpůsobit našemu způsobu života. Předpokladám, že se to týká Vašich známých a pak jsou mi vítání. Podle všech mých zkušeností však patří k naprosté menšině migrantů, zejména z muslimských zemí.

Rozhodující veličina pro otázku integrace migrantů je podobnost kultur. Když si Ukrajinci zachovají svoje specifické národní a náboženské zvyky i v České republice, tak si toho nejspíše vůbec nikdo nevšimne. Je bohužel nesčetněkrát ověřenou zkušeností, že se mezi migrujícími muslimy vyskytuje převážná většina těch, kteří se odmítají vzdát svých radikálně odlišných a ve Střední Evropě zcela nepřijatelných zvyklostí jako je diskriminace žen a nadvláda náboženství ve společnosti a v politice.

Muslimští přistěhovalci se v Evropě usidlují, ale odmítají se řídit zvyklostmi zemí, do kterých přišli. Trvají na tom, že k domácí společnosti patřit nechtějí. Pár roztroušených muslimských rodin by přesto nebyl problém. Ale čím kulturně odlišnejší národnostní skupina je, tím pravděpodobnější je, že se bude snažit žít v blízkosti svých soukmenovců.

Území, které se zaplňuje lidmi, kteří mají zásadně odlišný jiný životní styl, hodnotový systém a společenský pořádek a odmítají se ho vzdát ve prospěch zvyklostí v zemi, která jim poskytuje útulek, lze přesně pojmenovat. Toto území přestane patřit domácím obyvatelům. Takto obsazených míst a dokonce i měst je po celé Evropě již teď příliš mnoho a to hned za našimi hranicemi. Jak to vypadá a hlavně k čemu to vede, se může přesvědčit každý návštěvník Londýna nebo Paříže.

Nerad bych ztratil Vaši přízeň, ale jednak mám ve zvyku mluvit na rovinu a za druhé: Politik má povinnost uchránit identitu země z níž pochází, o jejíž řízení se uchází a za jejíž osud nese odpovědnost. Doufám, že tento postoj chápete a srdečně Vás zdravím.

převzato z autorova facebookového profilu

 

Čtěte také: 

 

Klíčová slova: extremismus  | Islamismus
9472 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílíIstanbulská pirueta Andreje BabišeNejabsurdnější snahy o likvidaci lidí za poslední dobu. Aneb za co dnes lidi vyhazují z práce...Historický úkol vlády. Nejen hašení požáru, ale i obrana před požáry budoucími

euPortal.cz

Vláda v německém státu Bádensko-Württembersko se rozhodla na základních a středních školách zakázat nošení burek a nikábů. Babišova vláda zákaz islámského zahalování blokujeCo ukázal pornoskandál: Důvěra a solidarita je tatam. Patříte k "nižším vrstvám"? Bílé nemuslimky na prodej. Tohle je dnešní feminismus. Ochrana jen pro elity

Eurabia.cz

Švédové se definitivně zbláznili. Zločinci jim vraždí děti a oni místo toho řeší gender“Uprchlíci vám vydělají na důchody, vy xenofobové.” A realita? Přes 50% uprchlíku nepracuje!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

To nejhorší na konec: Italská farmářka natočila svůj pozemek po nájezdu migrantů. „Sežrali mý psy, vys*rali se všude kolem, ožrali... Kdo mi pomůže? Tak kdo?!"„11 cikánů pryč.“ Bohumín: Článek, ze kterého se zvednul kufr. A hnusné video
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění