Juncker se vrátí k láhvi, Schulz do knihovny a Tusk dožije v Bruselu. Přichází revoluce!

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 30.3.2017 | Rubrika: Politika
EU - totalita

Velká Británie dnes formálně zahájí svůj odchod z Evropské unie. Ministerská předsedkyně Theresa May podepsala dopis adresovaný prezidentu Evropské rady Donaldu Tuskovi, v němž oficiálně žádá o aktivaci článku 50 Lisabonské smlouvy. 

Na tento týden nebudou politické špičky z Bruselu vzpomínat jako na své nejlepší období. Ačkoli je předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker známý tím, že si pravidelně vedle „ódy“ dává na radost i alkohol, dnes bude mít jeho popíjení spíš truchlivý rozměr. Svým podpisem Theresa May stvrdila záměr Velké Británie opustit Evropskou unii a – i přes snahu britských labouristů a aktivistů – již není cesty zpátky.

Velkou Británii a Evropskou unii tak ode dneška čekají dlouhé měsíce perných vyjednávání, před kterými se Brusel nijak netají tím, že chce Britům jejich odchod z EU pořádně „osladit“. K nelibosti Junckera, Tuska a spol. však jejich plány ztížit Britům brexit na maximum nesdílí celá řada politiků členských států Evropské unie. Aktuálně svůj názor vyjádřila v rozhovoru pro BBC například šéfka Národní fronty a možná příští hlava Francie Marine Le Penová.

Ostrá kritika se navíc na Brusel snesla i z úst polského ministra zahraničí Witolda Waszczykowského v rozhovoru pro německý týdeník Spiegel, v němž mimo jiné vyčetl Evropské unii nedostatečnou demokratičnost a transparentnost. A aby toho nebylo málo, tak se ke společnému jednání sešli představitelé států Visegrádské čtyřky, kteří se tvrdě ohradili proti snahám bruselských eurokratů vměšovat se do jejich migrační politiky.

Hlavním tématem jednání V4 byla migrace a uprchlické kvóty, které se Brusel snaží již několik měsíců vnutit členským státům. Včerejší společná tisková konference premiérů Sobotky, Szydłové, Orbána a Fica však ukázala, že přerozdělování uprchlíků dle bruselského diktátu se nejspíš nikdy neuskuteční. „Východní Evropa se nikdy nesmíří s vydíráním a diktátem Bruselu,“ uvedla polská premiérka Beata Szydłová.

Za vydírání označil snahu Evropské unie prosadit uprchlické kvóty také slovenský premiér Robert Fico. Své si řekl také maďarský premiér Viktor Orbán, který je považován za nepsaného vůdce Visegradské čtyřky. „Maďarsko je schopno zastavit migrační vlnu i v případě, že selže dohoda mezi EU a Tureckem,“ prohlásil premiér Maďarska, které aktuálně na hranicích se Srbskem otevřelo „zadržovací“ centra pro uprchlíky.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

Další bezvadný nápad z Bruselu. Naštve zejména naše důchodce

Existuje už jen jedno jediné bojiště, kde ještě Brusel nezvítězil. Uhádnete, které to je?

Nadáváme na Brusel, ale vybíráme ty, kteří chtějí více Bruselu a méně Prahy. Tak kde je chyba?

Klíčová slova: Evropská unie
6265 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostPavlové Novotní by se před třiceti a více lety pravděpodobně naváželi do Reagana a Thatcherové a s rozzářeným úsměvem by přijímali státní vyznamenání od Gustáva Husáka nebo Milouše JakešeAbsolutní nevkus České televizePenzijní fondy už dokamuflovalyPřed dvaceti lety bývalá britská premiérka odhalila v Praze sochu Winstona Churchilla. Ta nám má připomínat cenu svobody, jejíž obhajoba může skutečně vyžadovat „krev, dřinu, slzy a pot“

euPortal.cz

Příliv imigrantů nedaleko od našich hranic sílíNeuvěřitelné rozhodnutí Nejvyššího soudu de facto podporuje islamizaci naší země!

Eurabia.cz

České soudy pomáhají úmyslně pronikat islámským zákonům o českých školNATO označilo masovou migraci za bezpečnostní hrozbu!

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Když shrnu bisáckou argumentaci – jsme v hybridní válce s Ruskou federací, takže každý, kdo nejde s námi, jde proti nám s PutinemCo bych udělal, kdybych byl vedoucím redaktorem zpravodajské redakce České televize, a chtěl národu a všem posluchačům ČT ukázat, z jaké výšky a při tom s jakou přesností kálím na všechny ty kecy...

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válceNic. Nula. Primátor řeší věci, které mu nepřísluší! Starosta Kolář tvrdě udeřil na Hřiba
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění