Flirtování žen neopětuji

Autor: Lukáš Kovanda | Publikováno: 3.10.2004 | Rubrika: Rozhovor
Brožová

Interview s Kateřinou Brožovou, hvězdou seriálu Pojišťovna štěstí, nejen o legalizaci drog, politických kampaních a flirtování.V některých médiích jste označována za největší českou sexbombu...
...fakt? (potěšeně)

Souhlasíte s tím? Myslíte, že máte nějaké konkurentky?
Já nevím, konkurentek je spousta, protože je mezi námi mnoho krásných žen.

Vedete poměrně náročný život: moderujte, zpíváte, hrajete, měla jste problémy v rodinném životě. Neuvažovala jste někdy, podobně jako někteří jiní umělci, „pomoci“ si nějakými omamnými látkami?
Jsem asi výjimka, v naší profesi obzvlášť, ale toto mě nikdy nenapadlo... Tedy, možná mě to napadlo, protože se pohybuji v prostředí, které k tomu má blízko, avšak já prostě nemám nejen tu odvahu, ale hlavně tu potřebu něco takového zkoušet. Někdo by možná namítl, že se má zkusit všechno, aby člověk věděl, čeho se má vyvarovat, ale mě toto nikdy napřitahovalo.
Prožívám tolik okamžiků, kdy se můžu odblokovat či uklidnit jinak než pomocí těchto látek.

Řekla jste, že jste v tomto ve Vaší branži výjimka. Víte o někom, kdo si takto dopomáhá?
Samozřejmě. Jmenovat ale nebudu.

Co říkáte k případné legalizaci tzv. měkkých drog, třeba marihuany?
Nemám v této otázce zase tolik informací, abych mohla uvést nějaký fundovaný názor, ale samozřejmě mě to zajímá kvůli mému okolí, v budoucnu i kvůli dětem.
Mezi měkké drogy určitě spadá i alkohol a cigarety, ale za opravdu velkou hrozbu považuji zejména ty tzv. tvrdé drogy. Nebezpečí měkkých drog vidím v tom, že mohou sloužit jako předstupeň k těm tvrdým. Představa, že se třeba mé dítě bude s něčím takovým potýkat, mě opravdu děsí.

Pokud byste si musela vybrat, budete radši, bude-li Vaše dítě alkoholikem nebo „huličem“ trávy? Alkohol je běžně k dostání, marihuana je tabu. Není alkohol to samé?
Takhle se to prostě nedá říct, marihuana má ale také léčivé účinky. Zdá se mi absurdní, když je někdo stíhán za to, že si trávu pěstuje na zahrádce třeba pro svoji léčbu.

Přesto jste pro jejich potírání?
Říká se, že zakázané ovoce nejvíce chutná. Jsem tedy pro nějaké rozumné řešení, pro nějakou formu legalizace.


V kamenných divadlech se od socialismu mnoho nezměnilo

Drogy a rozhodování o jejich legalizaci je také doménou politiků. Sledujete nějak konkrétněji politickou scénu? Váš současný partner je přítelem Václava Klause, bývalý partner pak synem bývalého ministra, Vy sama jste podpořila ČSSD při její kampani v roce 2002...
O politiku se zajímám, i když ne tolik jako lidé, kteří se v ní pohybují, nebo jichž se přímo dotýká. Domnívám se, že ve své branži, jako herečka, mám větší přehled o politickém dění. Spousta věcí mě v této oblasti popouzí.

Jste spokojená, že v létě padla Špidlova vláda?
(pomlka) Sám jste řekl, že jsem se účastnila předvolební kampaně ČSSD. Té vládě jsem zpočátku držela docela palce, zejména kvůli programu, neboť mám poměrně silné sociální cítění. Žijeme v době, kdy je pro mnohé velmi těžké se prosazovat. Vidím to ve svém oboru: oproti minulosti se v kamenných divadlech mnoho nezměnilo...

Myslíte oproti komunismu?
Ano, dotace jsou nižší a nižší, herec ve stálém angažmá se divadlem nemůže uživit. Nic nového se neudálo. Teď nám zrušili poplatky, tzv. reprízné od České televize.

Reprízné? Kolik to činilo?
Patnáct procent z původního honoráře. Záleželo na tom, kolik jste toho natočil, ale prostě to byla určitá část příjmu. Jednou ročně byly k tomuto poplatku přerozděleny i tzv. neidentifikovatelné příjmy od Intergramu. Pro mnoho herců ne nepodstatná částka. Nyní je to zrušeno.

Vraťme se k té politice...
Ano, obecně vzato mě ten sociální program ČSSD oslovil, líbil se mi. Bylo ovšem takové období, kdy bylo velmi těžké rozmýšlet, zda toto je správné či nikoliv. Abych odpověděla na Vaši původní otázku ohledně pádu vlády: jsem ráda, že došlo k nějaké změně, věřím, že se to nyní bude vyvíjet správným směrem...

...takže jste optimistka?
Nejsem optimistka! Jenom doufám...

Líbí se Vám současný prezident?
(pomlka) Ano.

Myslím spíše jeho názory. Ne to, jak vypadá.
Vážím si ho jako vzdělaného a zkušeného člověka.


Pojišťovnu nemohu s Rodinnými pouty ani srovnávat

Jaký je podle Vás nejlepší český seriál všech dob?
Nemocnice na kraji města. Bez toho pokračování.

To druhé pokračování Vás tolik nezaujalo? Kde je dle Vás chyba: v hercích, ve scénáři, v režii?
Mnoho herců z původních dílů již odešlo, doba se změnila, je nyní mnohem hektičtější, řeší se jiné otázky, ale druhé pokračování považuji za ne moc povedené.

Teď běží nový seriál Pojišťovna štěstí. Bude lepší než první Nemocnice?
Domnívám se, že to bude dobrý seriál. Myslím, že takové srovnávání není na místě, neboť půjde o něco jiného: jiné prostředí, jiní lidé, jiné problémy.

Lze jej přirovnat k seriálu Rodinná pouta, jenž nyní běží na TV Prima?
Ne. (rozhodně)

Myslíte, že Pojišťovna je lepší?
(pobaveně) To snad proboha ani nebudu srovnávat. Viděla jsem pár dílů. Je třeba se na to dívat tak, jak o tom mluví sami protagonisté toho seriálu: že je to velmi rychlá práce, kdy se jeden díl natočí třeba za dva dny, že herci ani nevědí, jak se budou jejich postavy dále vyvíjet atd. Jsou to odlišné formáty seriálu.

Takže podle Vás jsou rodinná pouta spíše tzv. soap operou typu Esmeraldy, kdežto Pojišťovna se spíše formátem blíží té Nemocnici?
Ano, dá se to tak říci.

Pokud byste dostala dobře honorovanou nabídku, zahrála byste si v Rodinných poutech?
Nad tím jsem neuvažovala, jste první, kdo se mě na to ptá. Ale například moje kamarádka Hana Zagorová mi vyprávěla, že v jednom z dílů hrála sama sebe. Možná, že to bych také zkusila. (smích) Ale vážně jsem o tom neuvažovala.
Každopádně mám radost z Pojišťovny štěstí a pevně doufám, že se to bude divákům líbit. Často slýchám rozporné reakce na zábavní pořady na Nově, tohle je úplná novinka...


Politické mítinky? Buď čistě profesionálně nebo vůbec

Vám osobně se novácká zábava líbí nebo ne?
Někdy ano, někdy ne.

Dejme tomu, že je sobotní večer a Vy máte náhodou čas. V televizi běží jednak Noc s Andělem na ČT2 a na Nově pak zábavná estráda s Petrem Novotným. Nač byste se dívala?
Pokud by byl v Noci s Andělem někdo, kdo mě zajímá, dívala bych se na tento pořad. Jinak jej sleduji spíše jen namátkově.

Takže byste se pravděpodobně dívala na Novu...
Pravděpodobně bych se nedívala na nic. Pokud bych chtěla v té estrádě vidět někoho, kdo tam zrovna vystupuje, nebo bych se chtěla podívat, jak ve vysílání vypadá třeba písnička, kterou jsem točila, samozřejmě se na to podívám. Beru to spíše z profesionálního hlediska.

Vídáte se ráda v televizi?
Dívám se na televizi tak, abych tu věc zhodnotila, zajímá mě, jak to dopadlo, ale že bych si řekla : „Jó, já jsem v TV“, to ne. Sleduji jen svoji práci.

Vy rovněž moderujte různé společenské akce. Kolik musí firma „přihodit“, aby pro Vás bylo vystupování na nějaké její akci zajímavou nabídkou?
Já nemoderuji až tak často, nepovažuji se za moderátorku a nemám ráda, když mě tak někdo nazývá. Většinou současně s moderováním i zpívám. Záleží na typu akce, kdo to pořádá či sponzoruje.

Dejme tomu, že by Vás před volbami oslovila ODS, ať vystoupíte na jejich mítinku. Půjdete do toho?
Nevím. Nevím, z toho důvodu, že bych nerada, abych byla označována za tu, která pracuje pro politické strany. Řešením je asi brát takové akce čistě jako práci, anebo se jim úplně vyhnout.


I ženy se mnou zkouší flirtovat

Jste nepochybně žena, která se líbí mnoha mužům. V jedom rozhovoru jste uvedla, že berete flirtování jako nevinnou hru, pokud má svoji míru. V jiném rozhovoru jste si postěžovala, že muži občas nerozpoznají Vaše „pouze“ přátelské chování, že si jej špatně vyloží, a že z toho pak jsou problémy. Neprotiřečí si trochu oba výroky? Poznáte vždy tu Vaši správnou míru?
Myslím, že pokud bychom našli vždy a ve všem tu správnou míru, asi bychom byli roboti, naprogramované stroje, a nikoliv lidi. Vždy záleží na tom, jak k tomu kdo přistupuje, v jaké je kdo náladě. Není jednoduché to nějak hodnotit.
Domnívám se, že mé výroky si neprotiřečí. Mám prostě různé zkušenosti. V mládí jsem měla kamaráda, který si myslel, že to bude nějaký vážnější vztah, ale mě něco takového ani nenapadlo. Naproti tomu, co se týče toho nevinného flirtu, mám třeba příjemný zážitek z jednoho letu...

...nějaká krásná letuška?
(smích) Ženy se mnou také pokoušejí flirtovat...

Vážně? Jak?
Hra pohledů a podobně, ale z toho nikdy nic nebylo, flirtování žen neopětuju. V tom letadle seděl ve stejné uličce jako já pohledný mladý muž se ženou a dítětem. Neustále jsme si nenápadně vyměňovali pohledy, a to dokonce i po přistání v odbavovacím prostoru, přitom jsme ale oba věděli, že je to jen hra, že se pak už v životě nepotkáte. Bylo to hrozně hezké a milé. Nakonec jsme se tomu oba zasmáli. Neříkejte, že se vám to někdy nestalo. (smích)

Pokud byste byla Vy v kůži zřejmě té manželky a Váš muž by si s jinou ženou vyměňoval takovéto pohledy, uráželo by Vás to?
Ano.

Oplatila byste mu to?
Předpokládám, že ano. V nějaké invektivě bych mu to třeba vrátila. (smích)


O potratu musí rozhodnout žena

Mluvíte o tom třeba s kamrádkami? Co vůbec řešíte, jdete-li si s kamarádkou sednout na „kafíčko“?
Problém je v tom, že já na „kafíčko“ příliš nechodím.

Jak je to možné? Jak trávíte volný čas? Rybaříte (Kateřina Brožová byla v mládí vášnivou rybářkou - pozn. red.)?
Od té doby, co se mi narodila Kačenka, vlastně jen střídám práci a výchovu dítěte. Na nic dalšího nezbývá čas. Už dávno nerybařím.

Co chůva?
Tu už mám od počátku.

S dětmi chtě nechtě souvisí i otázka interrupcí. Jaký máte pohled na potraty?
Jsem proti tomu, co se tady snaží prosadit lidovci. Ženě by nemělo být zabráněno svobodně si zvolit další životní osud. Jsem pro především v odůvodněných případech, jako je třeba znásilnění. Je to samozřejmě i věc muže, ale následky nese vždy žena, proto má právo o svém dalším životě rozhodnout.

Děkuji za rozhovor.

5597 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny Márie

Eurabia.cz

Polští pohraničníci odrazili útok 100 imigrantůZátah na převaděče v Rakousku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Lipavský a Fiala by měli číst. Cyril Svoboda tuší klíčové jednání s Putinem. Je nutné. A toto může chtít„Velmi burcující a vážné!“ Covid u Zemana. Petr Žantovský vytáhl výbušnou teorii nákazy
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění