Ponořili jsme se do prohnilého světa neziskovek a rozkryli jejich vazby na jednotlivá ministerstva. Jsou jako hladové kobylky a nemají nikdy dost. Tady je usvědčující materiál

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 28.11.2016 | Rubrika: Studie
Bestie

V předchozích dvou analýzách jsem se věnoval působení Nadace Open Society Fund Praha George Sorose, která v loňském roce obdržela ze státního rozpočtu 111 milionů korun. Zjistil jsem také, že pokud by OSF nedostávala peníze z našich daní, nemohla by existovat. V dalším dílu této trilogie jsem se zaměřil na Člověka v tísni, který představuje největší tuzemskou neziskovku a loni hospodařil s mamutím rozpočtem ve výši 1,5 miliardy korun, které využívá vedle charity i pro politické účely.

 

Marksová je "tajným" agentem neziskovek

Nepříjemně mě překvapilo nejenom to, že se v neziskovém sektoru rozdělují každým rokem stovky milionů korun z našich daní, ale také to, kolik známých tváří veřejného života, ale i bezejmenných pěšáků, se dokázalo přisát na státní cecík. Mnozí z nich se už přímo na svých studiích připravují na dráhu neziskovkáře, který šíří dobro za cizí peníze a sám kromě propagandistických kampaní nic nevytváří. V České republice tak v posledních letech vznikla privilegovaná kasta.

Neziskovky plné neomarxistů, lidskoprávních aktivistů a levicových blouznivců vůbec, žijí z našich peněz, které jim každým rokem posílají vlády skrze svá ministerstva. Proto jsem se v následujícím textu zaměřil na některá ministerstva, a to konkrétně na vnitra, práce a sociálních věcí, školství a kultury. Ať už v jejich čele stojí ministři z pravicových, středo-pravicových či levicových stran, do neziskového sektoru z ministerstev tečou stovky milionů korun kontinuálně.

Začněme Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV), v jehož čele nyní stojí Michaela Marksová, která svému proletářskému jménu dělá skutečně čest. Od dob Špidly nestál v čele tohoto ministerstva nikdo s tak neomarxistickým přístupem, jaký pří řízení svého resortu uplatňuje právě Marksová. Bývalá zastupitelka ČSSD na Praze 2 mj. působila sedm let v neziskové společnosti Gender Studies o.p.s. , jejíž zakladatelkou je dlouholetá členka KSČ Jiřina Šiklová.

 

Norské fondy jsou všude

Vzhledem k výše zmíněnému se tedy ani není co divit, že právě Gender Studies, kde působí i dcera Milana Uhdeho Zuzana, v posledních dvou letech obdržela v rámci programu Dejme (že)nám šanci třináct milionů korun. Peníze pochází z Norských fondů a tento program spravuje Sorosova Nadace Open Society Fund Praha. Je tedy logické, že se Marksová prakticky vůbec neangažovala ve věci kauzy paní Michalákové a jejích synů v Norsku. Nemohla přece zradit své Norskem dotované družky ve zbrani. Známá agitátorka za Barnevernet Monika Elšíková je mimochodem přítelkyní Marksové, která jí prý dokonce měla pomáhat s adopcí dítěte. 

Ale pojďme se podívat na tvrdá data MPSV. Nebylo lehké se k nim dostat, protože úředníci jaksi příliš nepočítají s tím, že by o ně někdo jevil zájem. Zkrátka a dobře, odkazy byly nefunkční. Na druhou stranu musím poděkovat oddělení systémové podpory MPSV, které komunikovalo na výbornou a sjednalo poměrně rychle nápravu. Konkrétně upoutala moji pozornost sekce Integrace cizinců, odkud jsem čerpal data, ze kterých byl vytvořen následující graf.


              zdroj: www. mpsv.cz


 

Graf ukazuje, že v období mezi lety 2007 až 2015 z MPSV odešlo na různé projekty neziskových organizací v oblasti podpory integrace přistěhovalců téměř sto milionů korun. V loňském roce odsálo z rozpočtu MPSV asi třicet neziskovek více než 19 milionů korun. Bezkonkurenčně nejvíc financí obdrželo Centrum pro integraci cizinců (cca 2,5 milionů korun), které poskytuje sociální poradenství pro migranty. Daří se jim tak dobře, že si platí i reklamu na Google a  po celé ČR existuje 10 poboček, kde pracuje cca 50 zaměstnanců. To je kolos, co říkáte?

 

A bude ještě mnohem hůř

Graf mimo jiné ukazuje, že za poslední tři roky bylo tímto způsobem přerozděleno přes 60 milionů korun, zatímco v prvních šesti letech od roku 2007 jen asi poloviční částka. Trend je tedy jasný a zejména za ministra Koníčka z Rusnokovy úřednické vlády a jeho nástupkyně Marksové z ČSSD je MPSV v tomto směru čím dál štědřejší. Lze se důvodně obávat, že vzhledem ke snaze Evropské komise lifrovat do ČR stále více uprchlíků se v příštích letech budou tyto částky dále navyšovat.

Marksová je první polistopadovou ministryní práce a sociálních věcí, která působila dlouhá léta v neziskovém sektoru. Fakticky tak nezastupuje ČSSD ani voliče, ale právě Gender Studies o.p.s. A podobné "pokrokářské" spolky. Pročítal jsem si např.  zápis z jednání Výběrové komise MPSV pro udělování dotací. „Neuvěříte“, jaké jméno jsem tam objevil. V lednu 2014 byl jejím členem „profesionální aktivista a syn“ Petra Uhla Michal. V osmičlenné komisi je uveden jako „nezávislý odborník“.

 

Míša je pilný jako včelička

Rodina Uhlovic je kapitola sama pro sebe. Otec trockista, matka, ombudsmanka Anna Šabatová, progresivní neomarxistka, která chce mj. měnit školní řád kvůli zahaleným muslimským ženám. Do rodinky také patří levicová aktivistka Saša Uhlová, která píše pro deník Referendum, ale občas si „z čistého srdce“ střihne nějakou tu bokovku pro neziskový sektor. Jako třeba tehdy, když připravovala „propracovanou metodiku vedení diskuze pro projekt neziskovky Educon „Společnost bez předsudků“.

Asi nejlépe se ale umí otáčet benjamínek rodiny Michal, který v lednu 2007 úspěšně obhájil závěrečnou práci na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity s názvem „Etnocentrizmus v obrazech - analýza komiksu Tintin“. Vážně, není to legrace. Uhl je navíc považován za odborníka nejenom v oblasti udělování dotací, ale také si, jak zjistil letos v září server ParlamentníListy.cz, vydělal téměř 300 000 korun prací pro Institut pro plánování a rozvoj hlavního města Prahy.


zdroj: www.is.muni.cz


 

Ale pojďme se raději vrátit zpět k MPSV Michaely Marksové, protože s rodinou Uhlovic asi nic moc nezmůžeme. Na tu jsme všichni krátcí. MPSV nejenom pouští do neziskového sektoru desítky milionů korun nás, českých daňových poplatníků, ale koordinuje také rozdělování peněz z různých fondů Evropské unie. Jedná se konkrétně o peníze z Evropského sociálního fondu (ESF) – Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, ze kterého se mezi lety 2013-2015 rozdělovalo na různé projekty asi 60 milionů korun.

 

Tyto informace jsem zjistil ve Zprávě o migraci a integraci za rok 2015 Ministerstva vnitra, kde se vedle MPSV hovoří také o Ministerstvu kultury, Ministerstvu vnitra a Ministerstvu školství. Resort Daniela Hermana tak loni poslal téměř milion korun například do mezinárodního centra výtvarného umění MeetFactory, které v roce 2001 založil známý skandalista David Černý, jež dodnes sedí společně s hudebníkem Davidem Kollerem a režisérkou Alice Nellis ve správní radě. O rok dříve to bylo od MK 1,6 milionů a od Hlavního města Prahy dokonce 6,5 milionů. Nějaké drobné zaslala i americká ambasáda...


zdroj: Facebookový profil Davida Černého, Je i tento koment dotovaný?:-)


 

V dozorčí radě potom figuruje jméno kontroverzního podnikatele Sebastiana George Pawlowskiho, který udržuje čilé styky s mnoha komunálními politiky a pražský magistrát mu vychází nápadně vstříc při jeho podnikatelských aktivitách. Pro Pawlowskiho mj. pracoval coby architekt bývalý primátor Prahy a šéf Evropských demokratů Jan Kasl a švýcarský podnikatel českého původu mu také jeho neúspěšnou a takřka zapomenutou partaj financoval.

 

Jeden svět a Febiofest dojí na jedničku

Ale ještě mnohem více peněz dostala od MK největší tuzemská neziskovka Člověk v tísni o.p.s. , které ministerstvo poslalo na její „lidskoprávní“ festival Jeden svět 4,6 milionů korun. Feničův Febiofest potom dostal dokonce 8,5 milionů. Vzhledem k závislosti mnoha umělců na MK je potom snadné si představit, proč s nehraným rozhořčením volají po týdnech neklidu i kvůli takové prkotině, jako je neudělení medaile strýčkovi Hermana panu Bradymu. Ruka ruku myje, že?

Vedle Ministerstva práce a sociálních věcí hýří penězi daňových poplatníků i Ministerstvo vnitra, které poslalo v roce 2015 na „integraci cizinců“ asi 20 milionů korun. Velmi úspěšná při vyplňování dotačních formulářů byla například neziskovka Slovo 21 z.s. , která se zaměřuje na zlepšení postavení Romů v České republice a také pomáhá cizincům ze třetích zemí. Z téměř 12,5 milionů vynaložených na projekty v této kategorii získala tato organizace téměř 4 miliony. Kdo umí, ten umí. Podle jmen členů týmu tam navíc musí panovat ryze domácká atmosféra.

Výkonnou ředitelkou je paní Jelena Silajdžičová a dramaturgem známého romského hudebního festivalu Khamoro, který Slovo 21 pořádá, je její manžel Džemil Silajdžič. Rodinné vazby existují jistě i mezi koordinátorkami projektů Denisou a Martinou Horvátovými nebo Denisou Mikovou a Michalem Mikem. S rodinnými příslušníky často není snadné pracovat v jednom zaměstnání. Ale když je tímto zaměstnáním ctnostné poslání, které dotujeme z našich peněz, jistě vše funguje jako na drátkách. Za ty peníze, ještě aby ne, co říkáte?

 

Na integraci a multikulti je peněz vždycky dost

Do dikce Ministerstva vnitra však spadají i projekty financované Evropskou unií. Jak také jinak. Jmenovitě je to  Evropský uprchlický fond (EUF) a Evropský fond pro integraci státních příslušníků třetích zemí (EIF), ze kterých bylo mezi lety 2013 až 2015 posláno asi 80 milionů korun. Na více než 12 milionů si přišla libozvučně znějící o.p.s. Integrační centrum Praha a 8,8 miliony jistě nepohrdla ani Poradna pro integraci o. s. Škodní rozhodně nebyli ani naši staří známí ze Slovo 21, byť v porovnání s Ministerstvem kultury se vůči nim vnitro zachovalo trochu macešsky a poslalo jim loni jen 3 miliony. Rasisti jedni vnitrácký!:-)

Pokud chcete získat přehled o tom, jaké projekty neziskovek byly v minulých desetiletích finančně podpořeny i z vašich peněz, doporučuji se podívat na on-line databázi nevládních neziskových organizací, která běží na webu Ministerstva vnitra. Vedle seznamu neziskovek tam najdete i konkrétní projekty, na než šly dotace. Od svého vzniku v roce 1999 tam nechybí multikulti hudební festival Barevná planeta, mezi jehož partnery patří i Člověk v tísni nebo Amnesty International.

 

zdroj: www. isnno.cz
 

Moji pozornost upoutal například Multikulturní klub rodičů a dětí neziskové organizace Žebřík o.s. V roce 2014 obdržel dotaci ve výši 185 000 Kč a hádejte, kolik z těchto peněz šlo na osobní náklady? Ano, tušíte správně, celých 185 000 Kč. Propaganda něco stojí a nikdo přece nebude neomarxistickou ideologii multikulturalismu šířit jen tak zadarmo. Výše nákladů na mzdy zaměstnanců neziskovek obvykle pokrývá valnou většinu přijaté částky.

Když jsem se díval na výše zmíněnou neziskovku z Prostějova Žebřík o.s., upoutal moji pozornost seznam partnerů vedle Ministerstva vnitra a Ministerstva práce a sociálních věcí a také Fond pro nestátní neziskové organizace (FNNO), který je financován „nechvalně proslulými“ Norskými fondy. Jak se uvádí na webu, pro léta 2013 až 2017 je tam pro naše pilné neziskovkáře připraveno více než dvě stě milionů korun! Do celého kolotoče jsou zapojeny také neziskovky NROS a Nadace Partnerství, čím víc tím líp...

 

zdroj: www.fondnno.czKolik z těchto peněz jde asi na platy neziskovkářů?


 

Neziskový sektor je zavalen desítkami milionů tuzemských i „evropských peněz“. Nemůžete se potom divit, že je vůbec nezajímá případ paní Michalákové. Neziskovkáři jsou v podstatě sektou a její členové se střetávají na různých konferencích, diskuzních klubech, kulatých stolech multikulti hudebních festivalech, udržují vřelé vztahy s novináři a mají své lidi na ministerstvech. To z nich skutečně činí nejvlivnější uskupení v České republice.

 

Jednou budem dál...

Jejich vliv a moc připomíná zhoubný vliv odborů v poválečné Velké Británii, ale i moc komunistů po roce 1948 v našich zemích. A co je možná ještě nebezpečnější, prostřednictvím desítek různých fondů si Evropská unie kupuje vlastně celou Českou republiku. Vůči EU se nacházíme v roli vydržované mladé kurtizány, která musí být ke svému starému, ale bohatému milenci ve všem svolná. V opačném případě skončí velmi špatně. 

Pokud by se náhodou v budoucnu nějaká osvícenější česká vláda rozhodla z tohoto socialistického kolotoče závislosti vystoupit, lidé z neziskového sektoru by rozpoutali peklo. Neziskový sektor je úzce propojen s médii i umělci  a nějaká šaráda na Staroměstském náměstí kvůli strýčku Bradymu by proti jejich protestům vůči prezidentu Zemanovi byla jen taková nevinná studentská recese. Nezbývá než věřit, že jednou do toho boláku někdo řízne a neziskovkářský hnis vyteče ven.  Včera bylo pozdě!

 

Čtěte také: 

Tato „firma“ vytáhla i z vašich kapes 1,5 miliardy korun. Vede ji Sorosův člověk, který chce být českým prezidentem. Rozpletli jsme další část pavučiny neziskového sektoru. Jede v tom i ČT!

Proklepli jsme si Sorosovu neziskovku Open Society Fund Praha. Má pod palcem novináře i politiky a kupuje si vliv i za vaše peníze. Čtěte zásadní informace

Klíčová slova: neomarxismus
34529 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny Márie

Eurabia.cz

Polští pohraničníci odrazili útok 100 imigrantůZátah na převaděče v Rakousku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Rána vládě. Povinné očkování proti covidu zřejmě nelze vyhlásit. Právník odhalujeLipavský a Fiala by měli číst. Cyril Svoboda tuší klíčové jednání s Putinem. Je nutné. A toto může chtít
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění