Karas není zakomplexovaný

Autor: Jiří Zahrádka | Publikováno: 30.9.2004 | Rubrika: Reakce

Bohužel se musím přidat ke kritice článku „Dobrá zpráva: Lidovci vydědili Karase“. Lidovci jako takoví jsou velmi nesympatickou stranou a chápu i silné emoce v reakci na jednoznačné názory poslance Karase. Ale řeči o zpátečnictví, oslava "zatržení tipce," to mi právě připomíná atmosféru těch 50. let, jak si ji alespoň představuji.

Když už v článku označíme nějakého člověka za zamindrákovaného, měli bychom vysvětlit, z čeho tak soudíme. Mně Karas zakomplexovaný nepřipadá.

Je zajímavé, že konzervativní názory lidovců jsou tak často označovány za snahu „řídit život ostatním,“ zatímco principiálně stejnou či větší míru zasahování do života např. ve sféře ekonomické (vyvlastňování, nové a nové daně, zákonné podmínky pro některé obory podnikání, které fakticky znemožňují výkon dispozičního práva k vlastnímu majetku...) vnímáme jako běžnou součást demokracie. Přitom ochranu života od jeho narození skutečně máme v ústavě, a málo platné - je prostým vědeckým faktem, že embryo je nový život, nový člověk ve své ranné fázi vývoje (ať již si o potratech myslíme cokoli). Stejně tak je faktem, že snahy homosexuální lobby na institucionalizaci homosexuálních párů jsou snahou prohloubit nerovnoprávnost občanů (proč jednotlivec, žijící sám, má mít méně svobod, "práv", než homosexuální dvojice? Manželská privilegia u manželů lze obhájit na plně ekonomické platformě - ze vzniku a výchovy nových občanů skutečně profituje celá společnost - jde o pozitivní externalitu. Homosexuální vztah je třeba respektovat, ale jde o soukromou záležitost dvou - či více:-)) - lidí).

Nejde o to, nakolik souhlasíme s Karasem. Jde o to, že právě Karas je člověk, který se nebojí otevřeně prezentovat vlastní názor, navzdory tomu, že mu moc obliby nepřinese - a to možná ani ve vlastní straně. Chápu Kalouska, že nechce, aby Karasovy názory byly okamžitě spojovány se stranickým názorem. Jenže to je spíše svinstvo např. Petra Matějů, který s lidovci ve svém článku v MFD spojil Karasův názor na zdanění bezdětných, přestože Kalousek za KDU se v MFD od tohoto názoru jasně distancoval.

Domnívám se, že nebezpečím dnešní doby nejsou radikální názory ve společnosti, ale jejich absence, jejich vytěsnění prostřednictvím „politické korektnosti“. Úkolem pravice této doby by měla být důsledná obhajoba práv jednotlivce, a z nich především práva na vlastní názor a jeho veřejnou prezentaci. Když budeme chtít jakýkoli názorový proud (kromě těch, které otevřeně podporují vraždění apod.) odstranit, půjdeme ve šlépějích kolektivistické levice. A to paradoxně i tehdy, když bychom chtěli vytěsňovat názory levicové. Že si toto neuvědomujeme, to je možná vůbec nejnebezpečnější malér dnešní pravice.

7306 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Notičky z USA. Babiš na tiskovce vypadal, že se rozbrečí. Stvořitel Drahoše a Pavla vylezl z nory. Vyoral o týdnu války s RuskemIdiotské ultimatum Rusku. Ti lidé vůbec nemají představu, co je diplomacie, chytá se za hlavu Štefec. Kdyby Moskva chtěla, mohl být úplný konec vztahů
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění