Kandidát do Senátu za Svobodné: Zabetonovaná EU není pupkem světa. A czexit, že by nás izoloval? Asi jako Švýcary, Nory a Brity?

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 6.10.2016 | Rubrika: Rozhovor
Svobodni

Živnostník Petr Zavadil je jedním ze tří kandidátů, které Svobodní vyslali do nadcházejících bojů o senátorské křeslo. V rozhovoru pro ePortál.cz kandidát do Senátu za obvod č. 28 - Mělník mimo jiné tvrdí, že hodlá prosadit referendum o setrvání ČR v Evropské unii a ostře kritizuje migrační kvóty pro přerozdělování uprchlíků.

 

Jste jedním ze tři kandidátu, které letos Svobodní vysílají do bojů o senátorské křeslo. Jedním z Vašich cílů je v případě úspěchu ve volbách prosadit vypsání referenda o setrvání ČR v EU. Považujete tento cíl ve světle rozložení politických sil za reálný?

Když se po volbách v roce 1992 začalo několik lidí mluvit o případném rozdělení Československa, považovala je většina lidí za blázny či dokonce nezodpovědné šílence. A dnes?

 

Vystoupení ČR ze „socialistické“ EU prosazují vedle Svobodných pouze méně významné partaje. Proč si myslíte, že se tohoto tématu nechopila třeba ODS, která se považuje za pravicovou stranu a Brusel poměrně často a ostře kritizuje?

Neznám situaci uvnitř ODS, nevím jaké má strana nebo její funkcionáři případné "závazky" vůči podporovatelům. Je pravdou, že v současné době se mnoho firem naučilo "pracovat" s tzv. evropskými penězi a celým tím dotačním byznysem. Nevím jak hluboce naslouchá svým řadovým členům. Možná kdyby si je pozorněji poslechla, slyšela by podobný názor na setrvání České republiky v EU jako mají Svobodní.

 

Vedle toho chcete „zastavit oklešťování občanských svobod“. Mohl byste být konkrétnější?

Ochrana vlastnictví ve všech jeho formách. To vidím jako úkol číslo jedna. Vlastnictví a jeho nedoknutelnost, je jedním ze základních kamenů naší civilizace a naší prosperity. Tam kde nastupuje jeho omezování a pomalé vyvlastňování pomocí zákonů, skomírá svoboda a odumírá prosperita. A zrovna v této oblasti je současná vláda přeborníkem.

Co je např. zavedení kontrolního hlášení DPH než brutálním popřením obchodního tajemství? Veškeré kontakty, dodavatelé i odběratelé jako na podnose, stačí jen sáhnout a vybrat si. Že bude informační systém zabezpečen proti zneužití? Tomu neuvěří snad ani malé dítě.

 

Dále byste se chtěl v roli senátora zasadit o to, aby nebyla „změkčována pravidla pro migraci“. Znamená to, že aktuálně nastavená pravidla a opatření považujete za dostatečná a není na nich potřeba nic měnit?

Pokud se Česká republika ubrání uplatňování systému kvót z Bruselu, nebude měnit právní normy v oblasti sociálního zabezpečení migrantů a bude soustavně sledovat dění ve stávající muslimské komunitě u nás, neměli bychom se obávat podobného vývoje, jaký vidíme již několik desítek let např. ve Francii, Německu či Velké Británii. Migranti se sami, tak jak je tomu už mnoho let, budou vyhýbat České republice.

 

Socialističtí politici hovoří o tom, že migrační krizi může zvládnout vyřešit pouze Evropská unie a národní státy na to nestačí. Můžeme ale považovat za optimání řešení dohodu s Tureckem? Není to spíš důkaz slabosti a nekompetentnosti bruselských elit, které vyřešení evropských problémů přenášejí na další subjekt?

Bruselské "elity" nic nevyřešily a nic nevyřeší. Současný stav jim plně vyhovuje. Příliv milionů lidí závislých na sociálních dávkách, to je mana nebeská pro socialisty, lidovce a zelené prograsivisty. Proč měnit politiky, když je tak lehké vyměnit obyvatelstvo. Koho budou volit tito "noví" evropané?

Současný turecký režim obratně využívá problémů v EU a v klidu si řeší své problémy s opozicí či kurdskou menšinou. Dávat turecké vládě nějaké peníze nemá smysl. Ty musejí jit přímo uprchlíkům v táborech. A především je třeba co nerychleji, a na rychlost kladu důraz, ukončit konflikt v Syrii, Iráku a Libyi. Pokud se toto nepodaří, problém migrace nemá řešení.

 

Na závěr se Vás zeptám, co byste odpověděl na „argumenty“ zastánců setrvání naší země v EU. Jistě je sám všechny moc dobře znáte. Například se říká, že jsme moc malá země na to, abychom mohli zůstat mimo EU a "odjet si to na vlasní triko"..

Větší nebudeme, stejně jako nebudeme mít třeba jaderné zbraně. Místo síly musíme "nasadit" píli, nápaditost a spolupráci. EU není pupkem světa, ačkoliv se tak velmi často tváří. Světové ekonomické dění se přesouvá mimo Evropu a ten kdo zůstane zabetonován jen v EU, brzy spláče nad výdělkem. Větší orientace ekonomiky a exportu na regiony budoucnosti, ne minulosti, to je cesta pro českou republiku a její občany pro 21. století.

 

"Eurohujeři" dále tvrdí, že prý nám dává Evropská unie peníze, tak bychom neměli "kousat do ruky, která nás živí"...

EU žádné vlastní peníze nemá. Všechny co rozdává, musela někomu sebrat. Podílet se na tomto "přerozdělování" považuji za nemravné. Proč by měli slovenští či řečtí důchodci ze svých daní financovat naši zábavu, naše cyklostezky, galerie či rozhledny?

 

A konečně třetí "argument" říká, že czexit by nás izoloval od zbytku Evropy. Někteří dokonce zaměnují "Evropu" za "Evropskou unii"...

Kdybychom byli tak "izolováni" jako je Švýcarsko, Norsko či bude Velká Británie, myslím, že by to mě ani většině občanů vůbec nevadilo :-)

 

Čtěte také: 

"Jsem přesvědčen, že absurdní a nespravedlivý svět dotací, plýtvání a s tím spojené korupce nakonec ekonomicky zkolabuje", říká předseda ústeckého krajského sdružení Svobodných Richard Hartmann

Kandidát na hejtmana pro Středočeský kraj: Dejte Babišovi a celé vládě najevo, co si o nich myslíte!

ROZHOVOR: Chce se dostat do vedení Svobodných a takhle tvrdě účtuje s antiislamistou Petrem Hamplem

 

Klíčová slova: EU  | imigrace  | euroskepticismus
3766 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaPropaganda na výbornou: Jak to funguje u ČTPodle michprdů má uvědomělý lid vyjít do ulic a manifestovat své odhodlání nejít cestou našich kolegů z V4 Maďarska a Polska Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útokVelký Bratr nám dýchá na krk. Celá Evropa se pomaličku mění na zónu, v níž se sleduje a eviduje vše

euPortal.cz

Pokrokové médium London Times objevuje, že ty trapné genderové role jsou formou extremismu ve stylu ISISZdražování masa se v EU chystá. Připravuje se Zelený úděl chudoby

Eurabia.cz

Šíření coronaviru uprchlíky české vládě nevadí, ale do českých občanů by klidně stříleliO NEOMARXISMU A FABIANISMU

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Migrace? Evropa může kleknout. Hladomor. Do ČT mě už nepozvou. Bojím se kolapsu Západu, Rusů ne, říká diplomat Jaromír NovotnýEmanuel Moravec by zatleskal, Jasánku Šídlo. Havlérka jásá nad atomovým Hřibem. Martin Koller zírá nad hloupostí a sprostotou bruselské propagandy
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění