Vyhazardované, vynapůjčované a vyšvindlované!

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 3.7.2016 | Rubrika: Polemika
Vlajka - Velká Británie

Politický i ekonomický komentariát se může přetrhnout nekonečným vyhledáváním katastrofických scénářů, které se na Británii hrnou ze všech stran. Nespočítali si to nějak vadně? Kde vlastně vězí ta děsivá negativa? A jsou to negativa pro GB nebo pro EU?

Pokles libry. Zvýhodní a posílí britský export. Nejvíc s Evropskou unií, s níž má Británie obchodní deficit 61 miliard liber (nakupuje od EU o 61 miliard ročně víc zboží, než jí prodává). Ten se zmírní. Britům se zdraží zboží z EU, budou kupovat víc vlastního a povzbudí domácí produkci. Zdraží jim to evropské prázdniny, víc jich zůstane doma a povzbudí domácí turismus. Pozitivum pro GB, negativum pro EU.

 

EU nechce přijít o tak velký trh

Obchodní válka ze strany EU. Tarify, cla, či podobné zátarasy? Británie odebírá okolo 15% všeho exportu ostatních zemí EU. Že by byl někdo v EU tak vyšinutý, aby přišel o tak velký trh?

Zastavení členských příspěvků do EU. Ty činí 17,5 miliard liber, čili oněch neblaze proslulých 350 milionů týdně, které Nigel Farage slíbil na domácí zdravotnictví, za což mu komentariát zaspílal lhářů, i když on to myslel jen jako příklad, co by se s těmito doma ponechanými penězi mohlo udělat. Pozitivum pro GB, negativum pro EU.

Zastavení sociálních podpor nepracujících EU-migrantů a příspěvků na děti zůstalé ve vlastech. Výsledek? Odchod určitého procenta EU-migrantů domů. Oslabení náporu na bydlení. Pokles nájemného. Oslabení náporu na školství a zdravotnictví. Návrat k zvladatelné péči o nemocné a o školáky. Úspora státního rozpočtu. Ohrožení migrantů pracujících nebo podnikajících nehrozí tam, kde je Británie potřebuje a podle potřeby si je nejen nechá, ale vezme i další. Ti, co ubyli na sociální podpoře v GB, přibudou na sociální podpoře v EU. Pozitivum pro GB, negativum pro EU.

 

Bez Skotska a Severního Irska to půjde líp

Vyčlenění z evropských zákonů o právech migrantů na sociální podporu Británii umožní zrušit podpory i pro migranty z vně EU, kteří se tam přestanou tak nadšeně hrnout a zkysnou v EU. Pozitivum pro GB, negativum pro EU.

Riziko odtržení Skotska? Vstupem GB do (tehdejšího) ES v roce 1973 Británie ztratila suverenitu nad svými moři, odevzdala většinu rybolovu ostatním členům EU a skončila na rybolovných kvótách, které vyřadily z živobytí 30.000 skotských rybářů. Brexit jim moře vrátí a kontinentální Evropané budou zase muset kupovat nejlepší tresky od nich. Odtržením od GB a připojením k EU by je zase ztratili. Má snad někdo Skoty za takové imbecily? Ale mají-li se za takové imbecily Skotové samotní, budiž. Skotsko je i při příjmech z ropy čistým příjemcem subvencí z centrální Londýnské kasy. Ještě větším je Severní Irsko. Již desítky let ekonomové propočítávají, že kdyby se Skotové a Severní Irové odtrhli, Anglie s Walesem by se staly nejbohatším státem Evropy. Diví se někdo, když EU dává Skotům najevo, že žádné automatické připojení se nekoná?

 

Evropská unie je totalitní superstát

A diví se vůbec někdo, jak je možné, že papalášstvo EU nenasadilo do boje všechny možné nástroje, které by brexitu zabránily? To tak automaticky počítalo s tím, že Britové se už v totalitním superstátě tak zabydleli, že jeho vady nevnímají? A všímá si někdo, že na Junckera a jemu podobné teď tolik Evropských politiků útočí ne proto, že se s celou tou Komisí chovají k evropským poddaným jako turecký paša s bandou vizírů, nýbrž proto, že brexit dopustili a neudělali dost, aby jej znemožnili?

Jo, a ta náhlá finanční krize, v níž světové banky za několik dní ztrácejí až třetinové hodnoty svých nafouknutých derivátových pseudopeněz, bublala už od loňského podzimu a kdyby se nespustila po brexitu, nafukovala by se dál až do totální exploze a krachu celého finančního systému, před nímž nás těch pár procent „nevzdělaných britských venkovských balíků“ bezděčně zachránilo. Akorát včas na to, abychom se zase mohli učit žít na hodnotách skutečných místo vyhazardovaných, vynapůjčovaných a vyšvindlovaných.  

 

Čtěte také: 

Německý publicista má jasno: "Lidé uvidí, jak jde Británie ke dnu a další referenda chtít nebudou"

Evropská unie je horší než Sovětský svaz. Nevěříte? Tady to máte černé na bílém

Asi jsem se moc nepovedl. Můj idol není Feri ani Hollan a EU považuji za největší katastrofu poválečné Evropy

3647 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostProdej kovů ze státních hmotných rezerv je naším bezpečnostním ohrožením.Environmentalismus, genderismus, multikulturalismus, alarmismus... Hromada -ismů, které mají jedno společné: Ještě před dvaceti lety zněla jak z cizí planety, dneska hrozí ovládnout a překopat náš svět...Pavlové Novotní by se před třiceti a více lety pravděpodobně naváželi do Reagana a Thatcherové a s rozzářeným úsměvem by přijímali státní vyznamenání od Gustáva Husáka nebo Milouše JakešeAbsolutní nevkus České televize

euPortal.cz

Karel IV. se hrdě hlásil ke svému českému původu, k českému národu, české řeči a navíc si uvědomoval hrozbu islámu, který zde mít nechtěl. Budoval silný suverénní český státNezakryté dílo Antikrista. To, že Vatikán klesl do ďábelských hlubin, že se hierarchie oddává bujarým oslavám kolem novodobého zlatého telete, je jasným důkazem apostaze naší doby

Eurabia.cz

České soudy pomáhají úmyslně pronikat islámským zákonům o českých školNATO označilo masovou migraci za bezpečnostní hrozbu!

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávyTa nejhrubší protiruská propaganda v České televizi... Aneb právo Krymu na odtržení od Ukrajiny

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilekIslám je nenávistná doktrína k ovládnutí světa. Hrozí vyhlazení Evropanů, řekl poslanec od Babiše a představil zásadní projekt „národní fronty“, který chystá proti imigraci
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění