Přestaňte už strašit občany. Brexit není žádná hrozba

Autor: Marek Šnobr | Publikováno: 20.6.2016 | Rubrika: Zamyšlení
Bestie

To, čemu se říká "BREXIT" není hrozbou, jak se snaží média neustále vyobrazit. Jde prostě o to, že Britové mohou říct, zda se jim společná EU zamlouvá a vyplatí a nebo ne.
 

Strach je mocným prostředkem k ovládání lidí. Chtějí-li politické elity při výběru dvou možností nasměrovat společnost, začnou prohlašovat, že jedině ta jimi prosazovaná varianta je správná a při volbě té druhé by nás čekalo neštěstí, hosp. krach, fůry nezaměstnaných. Proto se teď neustále můžeme dočítat, co všechno zlého by nás postihlo vlivem britského vystoupení z EU, jaký ekonomický propad by to byl, v ČRo zazněla reportáž jak by utrpěl Gibraltar - britská výspa na Pyrenejském poloostrově.

 

Nemalujte čerta na zeď

Člověk by skoro měl pocit, že by ráno po vystoupení Spojeného království z EU nastal konec světa. My v České republice samozřejmě nebudeme rozhodovat o tom, jestli Velká Británie vystoupí nebo zůstane členem EU. Spíše mi všechny ty články, zprávy apod. přijdou jako takový lehký, ale přeci jen ukázkový, odvar kampaně, která by nastala, kdyby bylo referendum o vystoupení České republiky z EU.

Nemám rád takováto strašení. Pamatuji si i jedno takové v docela nedávné historii u nás. Před rozdělením Československa, které jsem vnímal jako malý kluk, někteří lidé, především z oblasti kultury, strašili, jak dojde ke zpřetrhání přátelství atd,, jak se zhorší vztahy mezi Čechy a Moravany na jedné straně a Slováky na straně druhé. Nic z toho nestalo, vztahy mezi federálními expartnery jsou možná lepší než byly kdy za společného státu. Rozumím tomu, že v hlasováních, kdy se rozhoduje o vstupu nebo opuštění nějakého celku, mohou zaznívat argumenty směřující jednak vyloženě na "chladné počítání", možná by se dalo účetnickou terminologií říct "má dáti, dal" a vedle toho argumenty směřující na city, na emoce. Přesto si myslím, že by ke zbytečnému strašení a malování čertů na zeď docházet nemělo.

 

Bruselští mocipáni mají strach

Nevím, jak se Britové rozhodnou, ale vsadil bych téměř cokoliv, že největší strach z jejich vystoupení mají nikoliv obyčejní lidé, ale bruselští mocipáni, kterým by do měšce přitékalo o dost méně peněz, kterými by pak mohli ovládat a korumpovat jiné. A možná mají také strach z toho, že by se po případném odchodu Velké Británie z EU ukázalo, že žádný krach nenastal, že to není tragédie (tedy pokud se na to nebudeme dívat právě optikou mocipánů z Bruselu) a že by pak i další státy mohly mít choutky zkostnatělou EU opustit.

Mnozí berou EU jako jedinou možnost spolupráce v Evropě. Já tvrdím, že to tak není, že dnešní EU vyžaduje takovou řekněme vynucenou spolupráci. Tedy takovou, na níž se nikdo obyčejných lidí neptal, jestli jí chtějí. Tím EU zároveň dle mého brání přirozené spolupráci, takové, která pochází z vůle většiny obyčejných lidí.

Doufám, že Britové vyberou dobře pro svoji zemi, stejně jako my ostatní, až (nebo možná pokud) k tomu dostaneme příležitost.

převzato z autorova blogu, titulek upraven redakcí

 

Čtěte také: 

Bojí se toho všichni papaláši z Evropské unie jako čert kříže. A ono se to fakt může stát!

Junckerovi presstituti straší, co můžou, Mogheriniovou už museli křísit… Farage triumfuje!

Stačilo vás to vyděsit? Tak vězte, že je to ještě mnohem horší!

Klíčová slova: euroskepticismus  | euro  | brexit
3361 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneObrana hotovostiForum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news. Sami ale fake news pilně šíříČerný scénář pro Ameriku. Reálně hrozí rozpad USA Náhle však tito naivnější občané nevěřícně zírají, že na zbožštěném Západě, kam jsme si zvykli obdivně vzhlížet, se kácejí další sochy. Už neobstojí ani Kryštof Kolumbus či dokonce ani Winston Churchill...

euPortal.cz

Šílenství politické korektnosti a hnutí Black lives matter (BLM, Na černých životech záleží) vede k tomu, že si běloši poklekají před černochyPred bitkou pri Lepante v roku 1571 boli islamské sily pripravené ovládnuť svet a zabíjali bezpočet európskych kresťanov. Tisíce žien bolo odvlečených ako sexuálne otrokyne. Moslimské sily ničili a vypaľovali kostoly...

Eurabia.cz

Německý ministr vnitra Seehofer sedl ilegálům a převaděčům na lep„Pesticid proti bezuzdné imigraci“: Rozruch v Rakousku

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

USA: ,,Jste bílí, jste vini. Opakujte si to.” Pokyny pro pracovníky ze školeníProfesor Krejčí: Sledovací programy. Abyste nezpochybňovali názory z ČT. Izolace USA kvůli viru. Pravá podstata Ameriky
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění