Německá kancléřka opět promluvila o migraci. Kéž by radši mlčela!

Autor: Václav Klaus | Publikováno: 21.4.2016 | Rubrika: Politika
Hurvínek

Německá kancléřka Merkelová promluvila minulý týden na výročním shromáždění Svazu vyhnanců. Nemohu si odpustit nedodat, že by bylo přesnější říci, že promluvila na „Svazu Němců, kteří byli po 2. světové válce posláni z některých zemí střední a východní Evropy domů, do Německa, jako odveta za německé rozpoutání světové války, za desetimilióny obětí nejrůznějších hrůzostrašností, které se tehdy odehrály a za přímé či nepřímé podílení se na německém agresivním nacionalismu a expanzionismu“. Oni ale takto svůj svaz určitě nepřejmenují. Podstatnější je, co tam paní Merkelová řekla. A proč právě tam.

Nenapadlo by mne jindy než při projevu k nějakému kulatému výročí 2. světovou válku připomínat (i když trvám na tom, že jde o věci, které nikdy nelze odpustit), ale udělala to paní Merkelová. Řekla, že německé zkušenosti se začleňováním tehdejších vyhnanců v Německu mohou pomoci i v současné migrační krizi. Tomu se člověk zdráhá uvěřit.

 

Integraci Syřana  a "vyhnaného" Němce nelze srovnávat

Paní kancléřka sice ví, že to není přesně totéž, ale zapomíná říci, že tehdejší příchozí do Německa byli Němci. Že mluvili německy, že byli příslušníky německé kultury (a že se – jak víme ze zkušenosti s našimi sudetskými Němci – tuto kulturu snažili v zemích, kde žili, velmi aktivně, až agresivně šířit). Že proto nemohli mít asimilační problémy dnešního Afghánce, Syřana či Etiopana v dnešní Evropě. (Nemluvě o tom, že problémy v poválečném Německu i přesto měli.)

Říká-li, že se „integrace poválečných vysídlenců do německé společnosti podařila“, pak neříká pravdu. V německé společnosti tito lidé byli vždy. Pouze nežili v německém státě, ve své Heimat. Říká-li, že „Němci odsunutí z oblasti střední a východní Evropy výrazně přispěli k obnově Německa a k rozvoji jeho ekonomiky“, pak to asi říká proto, že předpokládá stejně snadný asimilační proces u dnešních migrantů. Nemohu tomu uvěřit.

Předseda Svazu vyhnanců k jejímu vystoupení dodal: „Musíme jít příkladem v lidskosti a solidaritě“. Myslel my vysídlenci nebo my Němci?

 

převzato z www.klaus.cz, titulek upraven redakcí

 

Čtěte také: 

Zkušený psycholog promluvil o duševním stavu "Mama Merkel". Tohle bylo snad lepší nevědět

Vsaďte se, že tuto větu by Merkelová příbuzným obětí teroristických útoků v Paříži do očí neřekla!

Merkelovou nalomil aktuální průzkum veřejného mínění a potom ji dorazila online anketa. Obyčejní Němci konečně zvedají hlavy!

Klíčová slova: Přistěhovalecká politika  | Merkelová
5568 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílíIstanbulská pirueta Andreje BabišeNejabsurdnější snahy o likvidaci lidí za poslední dobu. Aneb za co dnes lidi vyhazují z práce...Historický úkol vlády. Nejen hašení požáru, ale i obrana před požáry budoucími

euPortal.cz

Vláda v německém státu Bádensko-Württembersko se rozhodla na základních a středních školách zakázat nošení burek a nikábů. Babišova vláda zákaz islámského zahalování blokujeCo ukázal pornoskandál: Důvěra a solidarita je tatam. Patříte k "nižším vrstvám"? Bílé nemuslimky na prodej. Tohle je dnešní feminismus. Ochrana jen pro elity

Eurabia.cz

Švédové se definitivně zbláznili. Zločinci jim vraždí děti a oni místo toho řeší gender“Uprchlíci vám vydělají na důchody, vy xenofobové.” A realita? Přes 50% uprchlíku nepracuje!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Bohumín? A co vládci, kteří zabíjejí statisíce, říká Zdeněk Zbořil. Vzkaz Prague Pride a PirátůmTo nejhorší na konec: Italská farmářka natočila svůj pozemek po nájezdu migrantů. „Sežrali mý psy, vys*rali se všude kolem, ožrali... Kdo mi pomůže? Tak kdo?!"
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění