Vstupte do TOP 09, sežeňte si průkazku do Knihovny Václava Havla a důvěřujte ČT a Respektu. Jedině tak se můžete uchránit před....

Autor: Lubomír Kvapil | Publikováno: 4.3.2016 | Rubrika: Politika
Putin_Vladimir

Jednoduchý návod, jak se vyznat v zemi, kde za každým rohem číhá ruská propaganda, dle instrukcí povolaných politiků. Sám nejsem tak bystrý, abych návod sestavil, ale pokusím se ho shrnout v kostce tak, jak mi ho naservírovali politici na svém protipropagandistickém sjezdu v Poslanecké sněmovně tento týden.

 

Kdyby blost nadnášela, Langšádlová by...

Začněme u paní Langšádlové z TOP 09. Ta vidí propagandu za názory, které zpochybňují Evropskou unii.

Zde je postup tedy úplně lehký, stačí chválit EU a jste z onoho podezření, že jste oním idiotem, úplně venku.  Nebo ji ani chválit nemusíte, ale když se Vám některé kroky EU nebudou líbit, zkrátka to přejděte mlčením, tím nic nezkazíte. To samé pochopitelně platí i o paktu NATO. O této organizaci doporučuji mluvit v podobném duchu jako o EU, ale trochu ji vychválit by také neškodilo.

 

Gabal to má krásně promyšlené

Pokračujme u rady pana Gabala z KDU-ČSL.  Podle něho, by bylo dobré vysvětlovat lidem, že Rusko je skoro rozvojová země a nedosahuje úrovně ČR.  Já tedy sám osobně ve svém okolí neznám člověka, co by chtěl raději žít v Rusku, než u nás, ale tam kde se pohybuje pan Gabal, to může být dozajista jinak.  Prosím tedy, šiřte mezi svými známými osvětu, že je v Česku lépe a zadržujte na letištích ty davy našich občanů, co tam houfně prchají a chtějí v Rusku začít žít nový a lepší život.

Dalším nebezpečím podle pana Gabala jsou dezinformace a nabuzení dojmu, že nic není pravda. Takže zde je rada prostá. Věřit, věřit a hlavně věřit. Ale jenom pouze těm médiím, co nám doporučí pan Gabal a jiní. Česká televize, časopis Respekt nebo Hospodářské noviny. To jsou asi tak první jistoty, po kterých byste měli šáhnout. Tam je ta jediná pravda.  Jiná média, jako Parlamentní listy, nebrat.  Je to brak.  Pokud se v nějakém médiu dočtete zpochybnění práce USA, NATO a EU, už ho vícekrát nečtěte, zahoďte to a pokud jste věřící, tak do kostela, nebo doma otčenáš.

 

Je třeba vítat uprchlíky

Ideální by bylo mazat své přátele na  facebooku, kteří také pochybují, protože pochybování už je znakem oné propagandy.  Blokujte si stránky, kde jste četli něco špatného o EU, blokujte maily. Nikdy totiž nemůžete vědět, zda to není ruská provokace.

A celý návod ukončeme radou Karla Schwarzenberga, který vidí ruskou propagandu hlavně u nás v otázce uprchlické krize.  No není tedy nic jednoduššího, než hlásat, že uprchlíky tady chcete a čím více, tím lépe. Pokud budete mít na uprchlíky negativní názor, pak Vás cejch užitečného proruského idiota nemine.

V kostce tedy, nepochybovat, věřit a přijímat. A to jen dle rad těch, kteří tyto rady vytváří, protože ostatní jsou oni užiteční idioti. Žádné něco mezi neexistuje, to už je označeno jako cíl ruské propagandy.

 

Kdo je tady proruský idiot? 

No a co dělat, když Vás i přesto někdo označí za proruského idiota?  S tím se nedá dělat nic. Protože prokázat pravý opak, je pak už totiž nemožné.  Je to stejné, jako když Vás někdo označí za blázna a Vy pak musíte dokázat, že nejste, nebo když ve středověku měla dokázat prostá dívka, že není čarodějnice.  Jediný důkaz pak poskytla tím, že shořela na hranici a nedokázala odletět.

V moderní době by to šlo snad dokázat jen tím, že si zajdete pro osvědčení na BIS, či vstoupíte do TOP 09, nebo si pořídíte čtenářský průkaz do knihovny Václava Havla.

Každopádně tento návod, co přednesli oni poslanci, mi sice přijde naprosto hloupý, ale ve své podstatě je jednoduše geniální, až je svou jednoduchostí nebezpečný.  Trochu to připomíná něco, co jsme tu kdysi měli, ale to už zase pochybuji a moc přemýšlím, neboli prorusky propaguji.

převzato z blogu autora, titulek upraven redakcí

 

Čtěte také: 

Tito dva muži jsou prý prvotřídními užitečnými idioty Putina. Oba dva dobře znáte

Dnes není co slavit. Spíš naopak. Nechali jsme si totiž před očima vyrůst další totalitu

Prezident Putin prý přišel na způsob, jak ovlivňovat dění v mnoha evropských zemích. Včetně České republiky

Klíčová slova: Václav Havel  | TOP09  | Putin
7564 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Jsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...Pomozte nám, prosímMegakšeft s Covidem už se peče: EU objednává vakcíny za stamiliardy. Nikdo se na nic neptáSebedestrukce západu: Americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety revoluce ruskáJak se mohlo stát, že malá země obdařená mimořádnými přírodními krásami i schopnými obyvateli zažila tak dramatický pád? Libanon totiž představuje příklad uskutečněného ideálu multikulturní společnosti

euPortal.cz

Totalita vchází nenápadně: Kousek po kousku. Stara, dobra Anglija ide do hajzluEuroparlament navrhuje, aby si domácnosti musely kupovat emisní povolenky na topení

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITADnes to přijde! Bdělí už vyrazili do protiútoku!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

eOdborar.cz

Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobytMajdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%

ParlamentniListy.cz

Sto tisíc mrtvých! V optimální verzi promoření, volá Flegr. Dva roky utečou, říká k omezenímŠabatová do Senátu! volá dnes kníže Karel. Připomínka Havla i slov z roku 2010
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění