Hospodářské noviny publikují radikálního muslima

Autor: Redakce | Publikováno: 4.1.2007 | Rubrika: HotNews
Muslimka

Tarík Ramadán pro Hospodářské noviny:

Vychází stále zřetelněji najevo, že izraelsko-palestinský konflikt je klíčovým faktorem jakékoliv naděje na světový mír nebo jakéhokoliv trvalého zlepšení vztahů mezi společnostmi s islámskou většinou a Západem.

A tak dále a tak dále. Už to určitě znáte. Teroristické skupiny se stávají hnutími odporu, “Spojené státy ztrácí v očích muslimské populace po celém světě věrohodnost”, do hry by “s novým přístupem” měla vstoupit Evropa atd. Článek profesora Ramadána byl zveřejněn v “sérii článků, v nichž se autoři zamýšlejí, co zdědí rok 2007″ a Ramadána označuje za “předního odborníka otázky islámu, v současné době vyučuje na Oxfordské univerzitě v Anglii.” Ramadán je z nějakého důvodu považován za umírněného proponenta tzv. “Evropského islámu” - ačkoliv on sám tvrdí, že existuje pouze jeden islám - a je proto hvězdou v médiích a mezi politiky. Nějakou dobu byl dokonce poradcem Tonyho Blaira. Radikální organizace, když ho zrovna nezvou na konference, ho naoko “odsuzují” jako někoho, kdo sešel ze správné cesty.

Nesešel. Zde jsou “doplňující” informace zkompilované z různých protiteroristických zdrojů:

Ramadán sponzoroval dvě palestinské “charitativní” organizace, o kterých americké ministerstvo financí prohlašuje, že financují Hamas. Obě organizace vystupovaly v několika vyšetřováních financování terorismu od roku 1995. Z tohoto důvodu USA odmítly vydat Ramadánovi vízum.

Ramadán má spojení s organizacemi a jedinci, kteří se přímo podíleli na teroristických činech. Několik jeho společníků bylo usvědčeno nebo je o nich známo, že pronesli výroky, kterými podporovali terorismus. Seznam Ramadánových kontaktů uvádí nejméně šest usvědčených teroristů.

Stejná zpráva uvádí několik případů, kdy Ramadán ospravedlňoval terorismus osobně.

Úřední tisková zpráva vysvětlující zamítnutí žádosti o vízum uvádí další důvody:

* Vychvaloval brutální islámskou politiku vůdce Súdánu Hassana Al-Turabiho, který na oplátku nazval Ramadána “budoucností islámu”

* Kvůli podezření ze spojení s alžírskými teroristy mu byl v souvislosti s probíhající teroristickou kampaní v Paříži odmítnut vstup do Francie

* Jako takřka všichni islamisté popíral, že existuje “jakýkoliv jistý důkaz”, že za 11. září 2001 stojí bin Ládin a dále tvrdil, že Arabové a muslimové by z něčeho takového neměli žádný prospěch

* Nazývá teroristické zločiny z 11. září, z Bali a z Madridu “intervencemi”

Rozvědné agentury se dále domnívají, že se společně se svým bratrem Hanim setkal v Ženevě z Ajmanem Zawahirim, druhým mužem al-Kajdy, a se slepým šejkem Omarem Abdulem Rahmanem, který nyní sedí v americkém vězení. Jeho adresa se nachází v registru evropské banky Muslimského bratrstva al-Takwa, která podle Spojených států financuje terorismus.

Partnery konference, na které měl Ramadán v USA hovořit, jsou evropská organizace s těsnými vztahy s Muslimským bratrstvem (FEMYSO) a americká organizace známá svojí obhajobou radikálního islámu, jejíž několik vysoce postavených členů bylo usvědčeno z terorismu (CAIR).

Ramadán tvrdí, že podporuje integraci muslimů do západní společnosti, ale “jsme to my, kdo rozhodne o tom, jak bude vypadat”. Podporuje západní sekulární zákony, je tu ale háček: “pouze pokud mě nenutí dělat něco proti mému náboženství”. Nedokáže odsoudit některé brutální tresty, které zavádí šaría, protože jsou napsány v Koránu a místo jejich odmítnutí vyzývá k “moratoriu na všechny fyzické tresty”. Dokud nebude šaría zavedena i na západě?

Soud ve francouzském Lyonu prohlásil, že lidé jako Ramadán “mohou uplatňovat vliv na mladé islámisty a představují tak podněcování, které je může vést k připojení se k násilným skupinám”. Ve Francii ho za to, čím ve skutečnosti je, prohlásili dokonce i někteří levicoví intelektuálové. “Intelektuální šampión všech druhů pokrytectví” s “rasistickou vizí světa”, který šíří antisemitismus. “Naprostý podvodník bez historické paměti” a “nebezpečný člověk”. “Způsob, kterým odsuzuje některé židovské intelektuály má blízko k antisemitismu”.

A nakonec, Ramadánův děd Hasan al-Banna založil Muslimské bratrstvo a jeho otec Said Ramadán byl jednou z významých osobností tohoto nejradikálnějšího, dříve egyptského, nyní především evropského, islámského hnutí pracujícího převážně v mezích zákona (k Muslimskému bratrstvu v Evropě mnohem detailněji později).

Není to poprvé, co se nám díky českým médiím dostává pochybné cti pobývat ve společnosti radikálního muslima. Tarík Ramadán byl letos zvolen Evropanem roku. Můžeme tedy očekávat, že se s tímto radikálem budeme setkávat i nadále. Konec konců, prosazování těch nejradikálnějších muslimů a ignorování disentu a skutečně umírněných je v evropských médiích a politice, včetně těch českých, železným pravidlem.

zdroj : http://info.pravdaoislamu.cz

2982 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Řádění norského sociálního úřadu Barnevernet. Doslova krade lidem děti pod různými nesmyslnými záminkami typu, že děcko dostalo na zadek a podobněVědci přišli na to, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové, ale svědomití a pečliví lidé používající rozum. Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v postojích odmítačů nezapojují

Eurabia.cz

Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ...

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Odpad! Diváci zúčtovali s ČT za pořad o „fake news“. A koukejte, kdo se přidalZahradil: Jourovou budou všichni nesnášet. A nás s ní. Z EU se řítí něco, co nedokážeme odhadnout
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění