Další vítězství estébáků u policie – nový služební zákon

Autor: Nela Šmídová | Publikováno: 6.12.2006 | Rubrika: Politika
PČR

Do redakce Eportálu přicházejí v současné době zoufalé prosby policistů o pomoc, jelikož většina z nich už nevidí v práci u policie jakoukoliv perspektivu. Neustálé šikanování a výsměch od bývalých estébáků a komunistů, kteří jsou stále ve služebním poměru u PČR, bude navíc od nového roku posilněno novým zákonem o služebním poměru policistů, který podle mnoha zoufalých policistů byl snad přímo na míru napsán právě ve prospěch estébácké rakoviny u dnešní PČR. Přečtěme si proto jeden z nich. Všechny poctivé a slušné policisty bychom zároveň chtěli alespoň trochu uklidnit. Eportál má informace, že se v horizontu několika let připravuje odebrání všech výsluh pro všechny bývalé estébáky. Vše jen záleží na tom, jak rychle se podaří očistit vnitro od grosstapovských nitek…

Dobrý den.

Jsem policista a obracím se na Vás s prosbou o posouzení situace s případnou možnou Vaší pomocí k řešení situace.

Jak již dobře víte platnost zákona o služebním poměru policistů ( z.č. 361/2003 Sb.) nabývá účinnosti ode dne 1. ledna 2007.

Možná ani není tajemstvím, že u PČR slouží velmi mnoho policistů tzv. předlistopadových. Tak jak jsem všechny tyto policisty poznal a to skutečně a bez přehánění ( a bohužel i bez výjimky ) jedná se o velmi zaryté komunisty, kteří prošli jak skvělou komunistickou politickou školou, tak i útvary, které úspěšně potíraly cokoliv demokratického v tomto státě. Je až s podivem, jak jim tento vložený prvotní otisk zůstává až do dnešního dne. Jsou to lidé kteří do dnešní doby nepokrytě a bohužel mnohdy i bezostyšně dávají najevo svoji minulost a svoje fandovství ke KSČ. Nevím jestli díky tomu, nebo proto, že již slouží mnozí více než dvacet let se tito policisté dostali, nebo stále drží na vedoucích místech. Jejich vzdělání je v drtivé většině případů středoškolské, jejich chování silně levicové s nenávistí v cokoliv demokratického, včetně demokratických politických stran. Pracovní postupy jsou také tomu odpovídající - podle jim zažitých standardů. Tabulkové systémy, nic neřešící naoko však aktivní činnost. Moderní způsoby vedení a řízení nejsou ochotni v žádném případě akceptovat, jakákoliv kritika, nebo návrh na zlepšení práce, vztahů na pracovišti apod., byť i velmi konstruktivní nepřichází v úvahu a jsou považovány za útok na jejich autoritu. Na základních útvarech jsem si všiml i situací, kdy mnohdy užívají metody hraničící se šikanou jen proto, aby ukázali kdo je tady pánem a běda tomu, kdo by je mohl na jejich pozicích byť jen teoreticky ohrozit. Jsou útvary, kde takovýto neomalený kádr šéfuje i vysokoškolsky vzdělaným moderním manažerům, kteří jsou schopni mnohem lépe a efektivněji řídit určitý celek, ale kteří si ani nedovolí mít jakýkoliv jiný názor na cokoliv včetně politického pokud chtějí u PČR vůbec zůstat. Jinak to dostanou náležitě a do půl roku u PČR skončili jako neschopní se zničeným sebevědomím . Nejsou výjimky, kdy například na základních útvarech dělá vedoucího estébák, jeho zástupce také estébák, nebo jenom jeden z nich a druhý stejně dlouho sloužící nebyl jenom náhodou estébák, ale smýšlení je stejné.

S nadějí mnoho z nás demokraticky smýšlejících policistů čekalo na nový zákon o služebním poměru, který byl určitě potřebný a správný. V původním znění tohoto zákona bylo zakotveno, že dnem nabytí účinnosti tohoto zákona musí mít vedoucí útvarů tomu odpovídající vzdělání, pokud nemají, na této funkci končí, nemohou být na tuto funkci ustanoveni. Tím by byla elegantně vyřešena shora popsaná situace tupých a dosud vládnoucích estébáků, nebo i jejich soukmenovců. I na základním útvaru v Praze místním oddělení byla totiž pro výkon funkce vedoucího a jeho zástupců stanovena vysoká škola. Myslím, že to by měla být ta základní podmínka pro jakéhokoliv policistu, který řídí jakýkoliv, byť i ten nejzákladnější samostatný článek, útvar. Jistě to byl správný krok, neboť nově přicházející policisté ze škol přijdou do ruky právě vedoucím těchto základních útvarů. Je obzvlášť důležité formovat tyto nové policisty schopnými a moderními vedoucími manažery. Návyky, které tito noví policisté získají si nesou celý svůj služební poměr. Jsou to také útvary, se kterými se nejvíce setkává veřejnost a které podstatnou měrou dávají obrázek o stavu PČR.

Nová systematizace však posunula požadovanou úroveň vzdělání na střední školu s nástavbou t.j. vyšší odborná škola. Zřejmě to není správný krok, ale budiž, ani toto vzdělání většina našich estébáků nesplňuje. Problém je však v tom, že novelizací zákona vznikla možnost při využití § 215 z.č. 361/2003 Sb. bez výběrového řízení překlopit policisty, kteří nesplňují vzdělání opět do stávajících funkcí s tím, že si své vzdělání doplní po dobu 5, resp. 6 let. Je zřejmé, že si své vzdělání rozhodně nedoplní, ale mají možnost se tímto opět zakonzervovat na stávajících pozicích dalších pět, resp. šest. let. To je pravděpodobně ta největší prohra naší demokracie v řadách PČR.

Druhý, myslím společensky neméně důležitý prvek prohry naší demokracie tkví v tom, že těmto strukturám budou nabíhat další a další léta započítatelné služby. Na zvýšeném tarifu ve svých třídách již teď získají při svých min. dvaceti odsloužených létech okolo osmi až deseti tisíc korun navíc. K tomu přidejme ještě pár let služby, kde ještě v pohodě zakonzervovaní vydrží. Vezmeme-li v úvahu, že se tímto navýšením dostanou na plat okolo 40.000,-Kč ( a to bez odměn a dalších požitků ), zdá se že budou velmi slušně odměněni. Tím to ale nekončí, neboť při odchodu od PČR dostávají tzv. odchodné ( jednorázové ), které v jejich případě bude činit cca 50.000,-Kč a co je ještě podstatnější až do konce svého života měsíční výsluhu, která se neustále zvyšuje podle odpracovaných let. V jejich případě se již dostávají na maximum tj. padesát procent svého platu. Z toho plyne, že takovýto estébák bude až do konce svého života dostávat okolo 25.000,-Kč výslužného každý měsíc.

Myslím, že se jim náš stát za jejich činnost více než štědře odmění. Je tu však otázka morální jak tento člověk vůbec pracuje, co společnosti při svých názorech tak podstatného dal. Není tato situace více než dobře ušitá na míru právě těmto estébákům, kteří si budou nehorázné peníze užívat do konce svého života a vysmívat se poctivým slušným a pracovitým lidem, kteří si za svou dřinu mohou o takových penězích nechat jenom zdát. Proč není pro výsluhu stanoven třeba nějaký strop, např. 15.000,-Kč apod. je to snad málo?

Nevím, jestli není čas na nový listopad u PČR. Prosím Vás všechny demokraticky smýšlející občany tohoto státu. Zasaďte se podle svých možností o to, ať tito lidé nemohou po nabytí účinnosti zákona 361/2003 Sb. zpět na své funkce, ať nedojde k jejich zpět na místa, kde již dávno nemají co dělat minimálně už jen z hlediska vyššího principu mravního. Také Vás prosím zasaďte se o to, aby jejich výsluhy neurážely slušné a poctivé občany tohoto státu.

Děkuji Vám za přečtení mé prosby i za úvahu. Samozřejmě se nemohu ani podepsat, protože tím bych u PČR skončil - velmi se za to omlouvám, ale stávající situace je skutečně taková.

Přeji Vám hezký den a hodně úspěchů ve svém životě

7684 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění