Paroubek, Čunek, Filip – Otec, Syn a Duch svatý české politiky!

Autor: René Franěk | Publikováno: 30.11.2006 | Rubrika: Politika
KDU-ČSL

Senátor Čunek potřebuje změnit „příliš svazující“ ustanovení Lidovců, které zakazuje jakoukoli spolupráci s KSČ, podpora komunistů do předčasných voleb by mu nevadila … Nic mu přitom není cizí, s Paroubkem za ruku a ve všeobjímající Filipovi náruči půjdou spolu do předčasných voleb, které budou za hodně, ale opravdu hodně dlouho …. aby mohl se socdem vládnout téměř celé volební období s podporou komunistů.

Senátor Čunek to ostatním bratrům a sestrám na sjezdu vysvětlí a jsem přesvědčen, že uspěje. Stane se Lidoveckým předsedou a sjezd mu schválí vládu s podporou komunistů do „předčasných“ voleb. Takže de facto vláda na skoro celé volební období s komunisty a po lidovecku : vlastně bez komunistů a do předčasných voleb.

Paroubek opět jednal zároveň s ODS i lidovci, což prvně skončilo vzpourou lidovců. Nikoli kvůli jejich zásadovosti , protože význam toho slova lidovec jako takový vůbec nezná. To se akorát bratři v Kristu kandidující v komunálních a senátních volbách polekali, že nemusí být znovu zvoleni a vystoupili proti svému vedení, které ohrožovalo jejich vlastní ambice. Dnes, když jejich senátor Čunek jedná podobně, bouře nejsou, jelikož karty obojích voleb již byly rozdány.

Někde jsem četl hloupý názor, že senátor Čunek je rychlokvaška, a že je maximálně komunálním politikem a nemá na to být politikem celostátní úrovně. Podcenění soupeře je začátkem prohry. Já jsem měl tu čest (bez ironie!) seznámit se s bratrem pana senátora Čunka. A jelikož krev není voda a je nanejvýš pravděpodobné, že senátor Čunek ze Vsetína bude podobně geneticky mimořádně dobře vybaven, tak v žádném případě bych ho coby politického soupeře nepodceňoval, bylo by to skutečně naivní. Posuďte sami : Jeho bratr páter J. Čunek je Jezuitou a chybělo málo a mohl se stát provinciálem celého Jesuitského řádu v ČR. Málo kdo na mne v životě tolik zapůsobil svou inteligencí a schopnostmi jako tento člověk; snad už jen president V. Klaus. Doufám, že čtenář vychovaný v socialistickém "Husitství" se nepohoršuje nad slovem Jezuita. Jezuité si obvykle vybírají adepty jen z těch nejlepší v celém ročníku (to, že senátor Čunek nemá VŠ, nic neznamená) . Jezuité díky svým diplomatickým schopnostem dělali poradce panovníků a řešili diplomatické spory např. mezi ruským carem Ivanem Hrozným a Polským státem. A jestliže dnes vyjednává senátor Čunek s Paroubkem, dohodnou se, protože on je v tom mistr, přičemž Paroubek je dle mého názoru pro ČR ekvivalentem Ivana Hrozného. A tato dohoda nebude dobrá pro ČR!

Mě vždy činilo problém chápat „křesťanské“ jednání Lidovců a pana Luxe, který jeden den něco řekl a druhý den udělal něco jiného, taková ta lidovecká bezzásadovost. I Jezuitům byla v minulosti přičítána podobná lstivost, kterou bych pro nekřesťany vysvětlil na příkladu z Bible. Je v ní popisovaná mj. pasáž, kdy Kristus slíbí, že půjde tam a tam, pak se ale skryl a nešel tam, udělal něco jiného. Podobných situací je v Bibli více a pro Luxe a jemu podobné jsou krédem, kterým omlouvají své zrady. Kdo to pochopí, ví co je Lidovec zač a co lze od něho jako partnera čekat.

Lidovci dávají svým partnerům jeden políček za druhým a očekávají, že ODS jim (už pokolikáté), nastaví i svou druhou tvář a odpustí jim, protože je potřebuje. ODS vřele doporučuji, aby se zachovala stejně jako Kristus, který nejen že druhou tvář nenastavil, ale ještě se zeptal setníka „Proč mne biješ !“ Ptejme se na to veřejně i my lidovců… Rozdíl mezi Luxem a senátorem Čunkem je ten, že na Luxe bude ODS ještě ráda vzpomínat! Kde jsou dnes morální křesťané typu pana Bendy a jeho Křesťansko demokratické strany ? Je to dnes chucpe, když si Lidovci a senátor Čunek zadávají s Paroubkem a nad němi se jako Duch svatý vznáší komunista Filip se železnou pěstí. Dělají z lidí voly tím, že na oko budou vládnout s podporou komunistů „jen“ do předčasných voleb, ale ty budou předčasné za hodně dlouho,tak dlouho, že nám z toho bude zle! Ještě že se toho chudák Benda nedožil, asi by je oba dva musel z vlády vyhnat bičem, podobně jako to udělal Kristus.

Závěr: senátor Čunek není morální křesťan typu pana Bendy, ale Lidovec se vším co to obnáší. Rozhodně se za to, co dělá, nestydí a není mu to trapné. Řídí se heslem :“Účel světí prostředky“. Jistě použije své velké intelektuální a diplomatické převahy, kterou nad svými politickými soupeři má, a to i ve straně lidové. Lidovci mu schválí vládu s podporou komunistů do předčasných voleb, ale volební období skončí předčasně o měsíc, maximálně půl roku dříve . Při představě holportu Čunka s Paroubkem nezbývá, než se pokřižovat a přečkat dobu temna, která touto vládou s komunisty (ale po lidovecku vlastně bez), tady nastane!

4165 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?Modrý pták chytil ptačí chřipku a zfialověl až do odstínů sTOP 0,9. Předseda, předstírající rozhodného vůdce, slibuje konfliktnost a připomíná z kabelky statečně ječící čivavu s fialovou mašličkou

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Ondřej Hejma: Klaus ml. je Havel naší doby! A Bendo, pamatuješ, jak to tenkrát bylo?Vodečka, pívo, víno, rumíček, stříček, koktejly… Šéf Sněmovny Vondráček a další svědectví, které jiní novináři radši nevydají
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění