Přestaňte se už konečně vymlouvat na otrokářství. Mně taky Hitler zotročil židovské příbuzné! Obamo, ty už...

Autor: Odjinud | Publikováno: 30.4.2015 | Rubrika: Ostatní
USA

Americký politik a publicista Wayne Allyn Root adresuje černošské komunitě ve Spojených státech klíčové otázky související s násilnostmi v Baltimoru. Vytýká jim, že se stále jen vymlouvají, ale nejsou za nimi vidět žádné činy. Téměř půl století trvající boj proti chudobě Afroameričanů prý byl jen plýtváním peněz.

Sledoval jsem protesty černošské komunity ve Fergusonu i nyní v Baltimoru a povšiml jsem si transparentu s nápisem „Na životech černochů záleží“. Co jsem však nikde neviděl, je to, že by někdo z těch lidí nesl transparent „Na násilí páchaném černými záleží“. Nebo jim snad nevadí, že černoši rabují obchody a pálí automobily svým černým bratrům a sestrám? Ultra-liberální analytička CNN Sally Kohnová na svém Twitteru napsala dojemně politicky korektní komentář, ve kterém z násilí v Baltimoru obviňovala bílé Američany. Vyzývala celou „bílou“ Ameriku, aby byla násilím v Baltimoru alespoň z poloviny tak pobouřena jako policejním násilím vůči Afroameričanům.

Sally Kohnové bych chtěl něco vzkázat: Milá Sally, já bych si zase přál, aby byla černošská komunita alespoň z poloviny tak pobouřena vraždami, násilím, gangy, dealery drog, rabováním a likvidací celých čtvrtí spáchanými jejich černými bratry a sestrami, jako jsou pobouřeni zabitím jednoho černého kluka jedním bílým policistou. Napadá mě v této souvislosti několik klíčových otázek, na které by měli američtí černoši odpovědět:

Kde jsou otcové oněch rabujících afroamerických vandalů z Baltimoru?

Oni se snad někam vypařili. V ulicích města jsem viděl jen matky a jejich dcery. Ale nikde tam nebyli tátové těch kluků, aby jej vzali za límec a odvedli zpátky domů. Může být důvodem beznaděje, hněvu, chudoby a násilí v ulicích Baltimoru fakt, že ti kluci doma nemají táty?

Kde je prezident Obama?

Černoši zdevastovali americké město a náš první černošský prezident mlčí. Když je ovšem zastřelen afroamerický teenager, bez váhání obviňuje kde koho. Když však tisíce černochů terorizují město, neřekne k tomu ani slovo. Nemá co říct k tomu, že Afroameričané páchají výtržnictví, plení, pálí a vraždí i členy své vlastní komunity.

Kde je černošská starostka Baltimoru?

Nařídila policii, aby ustoupila, nikoho nezatýkala a nechala násilí volný průchod. Zatímco slibovala, že bude město chránit, shořelo mnoho obchodů i domů. Několik dní před vypuknutím nepokojů se nechala slyšet, že hodlá vytvořit „prostor pro ty, kteří páchat násilí“. Poté obvinila média, že její slova vzala doslovně.

Kde jsou vůdci baltimorské černošské komunity?

Co dělají Al Sharpton a Jesse Jackson? Jste velmi rychlí, když máte obvinit bílého policistu ze smrti černého kluka, ale když jde o to odsoudit násilí páchané černými obyvateli města, tak máte dost času? Nebo vám snad zdřevěněl jazyk?

Jak se válka proti chudobě promítla do života obyčejných Afroameričanů?

Nejdelší a nejnákladnější „válka“ v amerických dějinách trvá už od dob Lyndona Johnsona. Přesto města jako Baltimore vypadají stále stejně. Stejná chudoba. Stejná beznaděj. Stejný vztek a násilí. Stejné nepokoje, obviňování a výmluvy. Na tento projekt jsme vynaložili 22 bilionů dolarů, což je více než na všechny války v historii Spojených států.

Z černošské komunity zaznívá mnoho výmluv. Tvrdí, že prý se cítí bezmocní. Fakt? Vždyť prezidentem je černoch, státní žalobci jsou také černoši, dokonce i starosta Baltimoru má černou pleť. A to samé platí o některých členech městské rady, šéfovi policie? Fakt se cítí černá komunita bezmocná? Biliony dolarů byly vynaloženy na zlepšení životních podmínek vašich lidí. To zahrnovalo stravenky, bezplatnou zdravotní péči a stovky mandatorních programů. I po tom všem máte pocit, že jste bezmocní? Co by se tedy ještě mělo dělat, aby se učinila přítrž násilí, chudobě, výmluvám a obviňování všech kolem sebe?

Jak moc pomohl první černošský prezident Spojených států Afroameričanům? Nezaměstnanost u černochů dosáhla dvojnásobku nezaměstnanosti mezi „bílými“ Američany. Koho z toho chcete obviňovat?

A ještě mě napadá několik otázek, na které by měli reagovat Sally Kohnová a další liberálové...

Čeho se v posledních padesáti letech plných sociální péče a výhod pro černé dočkali Afroameričané žijící ve městech typu Baltimore nebo Detroit? Kde je vidět ten kýžený pokrok ve městech, která ovládají demokraté?

Tvrdilo se, že v ulicích měst Detroit a Baltimore se pohybují bílí republikáni. Šlo však jen o fámy. Mezi vládnoucími úředníky města nebyly zjištěny žádné „bílé tváře“, jen černý starosta, členové městské rady černé pleti, policejní šéf černé pleti. Suma sumárum, 100 % černochů ve vedení města. Přesto jsou tato města absolutně v rozkladu. Je na čase, aby ti lidé z toho všeho vyvodili osobní zodpovědnost. Nelze se stále vymlouvat na otrokářství. To je přece dávná historie. Moji židovští příbuzní byli zase zotročeni Hitlerem a jeho nacisty. A to je mnohem bližší historie než otroctví. Je čas jít dál.

Je na čase bojovat o práci, nikoli o sociální péči. Je na čase podívat se sám na sebe. Je na čase přestat obviňovat ostatní. Je čas pohnat k zodpovědnosti černošské otce, vůdce, ale i prvního černošského prezidenta. Je nejvyšší čas zeptat se Demokratické strany, co pro tuto komunitu kdy udělala kromě toho, že z nich učinili bezmocné lidi plné beznaděje, kteří jsou plně závislí na vládě. Je čas podívat se kriticky na celou tu slavnou válku proti chudobě.

Ano, na životech Afroameričanů záleží. Ale také nastal čas přiznat si, že násilí páchané černošskou komunitou nelze dále tolerovat.

Wayne Allyn Root je americký politik, podnikatel a politický komentátor, kterého v roce 2008 Libertariánská strana navrhovala na amerického viceprezidenta. O čtyři roky později však vstoupil do řad republikánů, v jejichž dresu bude v příštím roce usilovat o post senátora ve státě Nevada.

Root se často objevuje v televizním i rozhlasovém vysílání, zejména na CNBS a Fox News. Vedle toho vystupuje na konferencích pořádaných Tea Party po celých Spojených státech. Rootovy politické komentáře se objevují v The Washington Times a internetových serverech, jako je TheBlaze.com, Townhall.com či FoxNews.com.

převzato z Parlamentních Listů

Čtěte také: 

 

Tady jsou ohlasy světových médií a vlivných komentátorů k nejžhavějšímu tématu posledních dní

 

Česká televize se dopustila rasistického jednání. Bude se za to zodpovídat?

 

Mají běloši na kahánku? V roce 2042 budou v USA tvořit stárnoucí Američané bílé pleti menšinu...

Klíčová slova: Obama  | rasismus  | Adolf Hitler
4711 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaPropaganda na výbornou: Jak to funguje u ČTPodle michprdů má uvědomělý lid vyjít do ulic a manifestovat své odhodlání nejít cestou našich kolegů z V4 Maďarska a Polska Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útokVelký Bratr nám dýchá na krk. Celá Evropa se pomaličku mění na zónu, v níž se sleduje a eviduje vše

euPortal.cz

Pokrokové médium London Times objevuje, že ty trapné genderové role jsou formou extremismu ve stylu ISISZdražování masa se v EU chystá. Připravuje se Zelený úděl chudoby

Eurabia.cz

Šíření coronaviru uprchlíky české vládě nevadí, ale do českých občanů by klidně stříleliO NEOMARXISMU A FABIANISMU

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Migrace? Evropa může kleknout. Hladomor. Do ČT mě už nepozvou. Bojím se kolapsu Západu, Rusů ne, říká diplomat Jaromír NovotnýBoris Němcov? Piráti jásají. Ale pozor: Vymstí se nám to, padlo. A šíří se vážný text
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění