Tak to je šok. Neonacisté protestovali proti karikaturám Adolfa Hitlera! Podívejte se na podrobnosti

Autor: Vítězslav Kremlík | Publikováno: 17.2.2015 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

Po stížnostech muslimů na karikatury Mohameda je tu další podobná aféra. Neonacisté jsou uraženi kvůli karikaturám Führera. „Doufám, že nedojde k fanatickému rozdmýchávání nacifóbie kvůli zítřejším útokům na synagogy,“ nabádal ke klidu vůdce umírněných nacistů.

Nejsem Charlie, stálo na trasparentech demonstrantů.

Shromáždění národních socialistů nedávno v Berlíně protestovalo proti karikaturám Adolfa Hitlera, které se objevily v izraelském satirickém časopise Charlie Hebro. „Jde o hanobení našeho přesvědčení. Věříme, že Führer – čest buď jeho památce – byl nepochopený humanista,“ stěžoval si mluvčí organizátorů Franz Höss. Demonstranti po symbolickém pálení knih předali petici, kde požadují, aby antifašisté byli stíháni za hlásání nenávisti vůči skupině obyvatelstva.

"Nacismus je hnutí za mír," okomentoval situaci Pavel Kamas, který Hitlerovy projevy vydal nedávno česky.

Zajímavá byla televizní debata na Deusche Welle. Tzv. umírnění nacisté hájili tezi, že démonizace nacismu je jen projev xenofobie.  Nacistická ideologie je podle nich poselství míru a nemá s válečnými zločiny Třetí říše nic společného. Křesťané přece také mají na svědomí spousty mrtvých (conquistadoři, křižáci) a přesto křesťanství nikdo neoznačuje za zločineckou ideologii.

Následovala skoro teologická debata, kde zástupce antifašistů citacemi dokazoval, že agresivní povaha nacismu přímo vyplývá z Mein Kampfu. Vůdce nacistů Höss to odmítl jako překroucenou nacifóbní propagandu. Mein Kampf lze prý pochopit jen německého originálu, protože překlady nevystihnout jemné odstíny německého jazyka. Na závěr televizní diskuse se oba diskutující před kamerami poprali. Höss bil odpůrce po hlavě Mein Kampfem a vykřikoval „Nacismus je proti násilí.“

Argumentace obhájců nacismu pozoruhodně připomíná argumentaci obhájců islámu.

Dánský historik Knud Jorgensen v New York Times - známý popírač holokaustu - uklidňuje veřejnost, že nacismu není proč se bát. Národní socialismus je prý hnutí za zdravý národ a sociální spravedlnost. Lidé, kteří vykřikují „Sieg Heil“ a zabíjejí židy nemají s pravým nacionálním socialismem nic společného a nerozumí mu. Plynové komory – podle tzv. umírněných nacistů - prý nemají také s nacionálním socialismem nic společného – to je věc, která se děla bez vědomí většiny členů NSDAP za jejich zády.

„Vy byste nejraději všechny nacisty nechal označkovat jako dobytek a nechal odsunout,“ varují před vlnou nacifóbie obránci lidských práv. Nelze prý uplatňovat princip kolektivní viny a většinu mírumilovných nacistů obviňovat za to, jak hrstka pomatenců nacismus překroutila a zneužila. Většina nacistů jsou přece slušní lidé jako Oskar Schindler, který zachránil spoustu židů před koncentrákem. Nebo horolezec Heinrich Harrer, který se v Tibetu spřátelil s Dalajlámou (viz film Sedm let v Tibetu). „Sami máme z nacistických radikálů strach,“ píše umírněný nacista,  který se skrývá pod policejní ochranou. Slušní nacisté jsou ale mezi dvěma mlýnskými kameny. Z druhé strany se totiž obávají populistů, kteří navrhují odsunout všechny nacisty do mýtické árijské pravlasti, tj. do Hyperboreje kamsi za polárním kruhem.

Úřady se snaží vlnu nacifóbie sklidnit. Fejsbůček zablokoval stránku „Nácky v Čechách nechceme“, protože prý vyzývala k šíření nenávisti. Na webu se vypočítávalo, v kolika případech Hitler osobně nařídil nějaké vraždy. Nacisté ale vedení Fejsbůčku přesvědčili, že ve všech případech se Hitler jen bránil proti agresi, šlo o sebeobranu proti terorismu. "Potřebujeme umírněné nacisty na boj proti radikálům, nemůžeme si je odcizit napadáním jejich Vůdce. O mrtvých jen dobře," řekl ředitel Fejsbůčku.

Aby došlo k zmírnění vášní, Evropská unie nyní představuje projekt „Národní socialismus očima českých školáků“. Děti budou prý vedeny ke kritickému myšlení a kritické analýze textů o nacismu. Aby uměly rozpoznat, který autor je proti nacismu zaujatý. Aby uměly rozpoznat texty odborníků s certifikátem od NSDAP (jako Pavel Kamas) od textů tendenčních. Na titulní stránce webu se píše: „Ve společnosti je spousta stereotypů a předsudků proti národním socialistům, s touto xenofobií v sobě musíme každý bojovat. Když Hitler – čest buď jeho památce – mluvil o svém boji za lepší rasu, myslel tím právě mravní zdokonalování a růst.“ Podle kritiků tím EU napomáhá šíření hnutí, které směřuje k potlačování lidských práv a svobod.

Předseda českého Sluníčkového svazu chce problém řešit multikulturně. „Jestli nacisté chtějí ve svých čtvrtích uplatňovat norimberské zákony, je to jejich věc. Bylo by arogantní říkat, že naše kultura a naše hodnoty jsou lepší než jejich.“ Korunu všemu nasadil Vyorálek ze strany ČSAD, když odsoudil nacifobní demonstraci občanů Ústí nad Vltavou. Uprostřed města vyrůstá krajské sídlo NSDAP s mohutným hákovým křížem v průčelí. „Jde o starý indický symbol míru, nevidím v tom problém,“ řekl Vyorálek.

 

PS: Výše uvedený článek je pochopitelně pouhá mystifikace a výmysl. Vzhledem k tomu, že nacisté stáli u kořenů ekofašismu a europeismu, je snad čtenářům jasné, že k nacismu žádné sympatie nechovám. Připadá mi ale unfair, když neplatí stejná pravidla pro všechny. Když jedni říkají, že islám není nebezpečný, říká se jim umírnění muslimové. Když druzí říkají, že nacismus není nebezpečný, říká se jim "popírači holokaustu". Proč se oběma neměří stejným metrem?

převzato z blogu autora na idnes.cz, titulek upraven redakcí 

Čtěte také: 

Vyšly karikatury Mohameda, všichni povinně jásejte!

 

O této záležitosti vám v souvislosti s islámem neustále lžou. Otevřete konečně oči!

 

Kdo tedy útočil? Že by buddhisté? Nebo hinduisté? Případně "pomateni mladíci"?

5259 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Politika všech azimutů, nebo vazalstvíPodpořte prosím EUportal.cz

Eurabia.cz

Nadílka: Do španělské Ceuty připlavalo na 5000 imigrantůImigranti na pro-palestinských demonstracích vyzývají k zabíjení židů

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu BartošoviZelený-Atapana: Rasa, černoch, cikán, to nezakážete. Lezeme Němcům do zadku a čekáme. Ale nastává změna
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění