Jedno z trestních oznámení na Semelovou podal Dušan Makovský ze sdružení ProtiAlt. Podle něj se poslankyně dopustila také trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy, a to právě výrokem, v němž zpochybnila, že přiznání Horákové k protistátní činnosti bylo vynucené. Zmíněný výrok však ke stíhání stačit nebude. „Tato skutková podstata nehrála hlavní roli, protože ta by se týkala jen jednoho výroku.

Kdežto předmětem trestního řízení byl celý Hyde Park, kde zaznělo výroků více,“ zdůvodnil státní zástupce. Marta Semelová byla kvůli prošetřování případu u výslechu. Policistům řekla, že si za svými výroky v pořadu Hyde Park stojí. Na podrobné otázky však odmítla odpovídat. Vůči jejím výrokům se ale ohradili mnozí její spolustraníci. „Toto je zcela osobní postoj paní Semelové a co se mne týče, nesouhlasím s ním,“ uvedl například Jiří Dolejš. A já říkám, že jsme tak nějak symbolicky, v návaznosti na plíživé roztahování se z bažin vylézajících starých struktur, oslavili 25.výročí sametového převratu. Díky pane Havle, že jsme nebyli jako oni. Teď jen počkejme až to tu vezmou zase do ruky. Oni to heslo určitě upraví na jsme jako jsme byli. No a teď už jen pár výroků soudržky Semelové.


O STB: "Spolupracovník STB pro mě není známka, že by to byl někdo neslušný."
O bezpečnostních složkách: "Každá země má bezpečnostní složky. Pokud byli lidé, kteří chránili ekonomiku této země, tak si myslím, že byli v plném právu."
O vnímání minulosti: "Každou událost je třeba vnímat tehdejším pohledem, tehdejší situací. Je třeba zohlednit historickou souvislost."
O počtu obětí režimu: "Když sleduju, kdo všechno byl údajně obětí režimu, tak to je pomalu víc lidí, než má tato země obyvatel. Ta čísla jsou značně nadsazená."
O politických vězních: "Za politického vězně se považují i lidé, kteří jimi nebyli. Měli za sebou jen obyčejnou kriminální činnost. Někdo mohl být vězněn z politických důvodů, ale není jich tolik, o kolika se mluví."
O Miladě Horákové: "Dost pochybuju o tom, že to byla vynucená přiznání. V každém případě je to smutná záležitost. Nemáme z ní nikdo radost."
O ruské invazi: "Já bych to v žádném případě nenazvala okupací. Nazvala bych to internacionální pomocí, která nám ovšem do budoucna udělala mnohé problémy."
O Vasilu Bilakovi: "Byl to významný politik Československa. Pro mě to byla pozitivní postava."
O kondolenci k úmrtí Kim Čong-ila: "Nevidím nic špatného na zaslání kondolence do KLDR. Je to akt slušnosti."
O rozdílu mezi KLDR a Jižní Koreou: "Já jsem tam nebyla a nemohu to posoudit. Myslím si ale, že v obou státech jsou problémy. Nakonec i v té jižní části jsou velké problémy, také kolem hladu."
No a tato baba učí naše děti. Já du ven blejt.