Spějeme do gheta. Smíříme se s tím?

Autor: Jiří Karas | Publikováno: 3.7.2006 | Rubrika: Kulturní válka
Homosexualove

Sněmovna před časem většinou jednoho hlasu schválila zákon o registrovaném partnerství. Nepomohla ani petice 60.000 občanů apelující na zdravý rozum poslanců, ani tisíce dopisů a e-mailů adresovaných jednotlivě všem členům sněmovny. Nepomohlo ani veto prezidenta republiky ani žádné věcné argumenty. ČSSD za předem domluvené spolupráce s KSČM konečně prosadila homosexuální „sňatek“ jako společensky přijatelný či dokonce žádoucí styl chování. Hanebnou roli sehráli i všichni přítomní zástupci US-DEU, kteří rovněž hlasovali pro. Tak byl prosazen právní a mravní zmetek, zpochybňující tradiční rodinu jako základ státu.

V ohlušující homosexuální kampani téměř zaniklo, že stejný komunisticko-socialistický a ultraliberální komplot se pokoušel v trestním zákoně legalizovat beztrestnost eutanazie – neboli vraždění „ze soucitu“. To jsou dva nejkřiklavější případy, které snad žádného člověka u nás nenechají na pochybách, že stávající parlament ještě před novými volbami vychýlil směr vývoje společnosti. Kdybychom vyšli z této dnešní situace, mohli bychom říci, že česká společnost už není a nechce být křesťanská. Máme se s tím smířit? Máme rezignovat na obranu křesťanských zásad, stáhnout se do ústraní a modlit se o to horlivěji za záchranu naší společnosti?

Jako děti jsme o něčem takovém, jako je homosexualita, většinou asi netušili. Dokonce ještě dlouho po pubertě jsme reagovali nevěřícně, když jsme se o tomto chování dozvěděli. Dnes už to mají žáci základních škol v osnovách, a jak jsem nedávno slyšel tajně nahraný záznam hodiny občanské nauky od jedné paní učitelky z jižní Moravy, mluví se opravdu o mnoha detailech tohoto zvráceného sexuálního života. Mělo by nás to probudit z letargie. Už nelze setrvávat v iluzi „ono to nějak dopadne“. Zákon o registrovaném partnerství je vědomým políčkem křesťanství i kulturním kořenům země. Je to vědomé a a odhodlané poddání se kultuře smrti, která výměnou za budoucnost a naději nabízí jen krátkodechý požitek. Je to mentalita postoje: po nás potopa.

Co lze dělat? Myslím, že situace je jasná a úkoly rozděleny. Společnost je stále více pohanská a nutně potřebuje evangelizovat, nemá-li jít ve šlépějích starověké Sodomy či pohanského Říma. My politici máme svůj zcela zvláštní díl. Není v našich silách vést misie. To přísluší především biskupům a kněžím, kteří musejí laiky vést příkladem a ne jít cestou sice prošlapanou, ale mimo aktuální dění. V silách křesťanských politiků – vzhledem k jejich dnešnímu zastoupení v parlamentu - je zatím jen zpomalovat onen pád do propasti. Nic víc, nic míň. Můžeme se při přijímání zákonů dohadovat o co nejlepší znění, můžeme se snažit pronikající zlo zmírnit, ale pokoušet se zcela zvrátit protikřesťanský kurs v dnešní společnosti je nad naše síly.

Kdysi si lidé stěžovali, že politici jsou pasivní a nechtějí o etických tématech mluvit. Myslím, že za posledních pět let se karta obrátila. Jsou to bohužel téměř výhradně politici, kteří jsou nuceni obhajovat křesťanskou morálku a je jedno, zda se jedná o boj proti prostituci, registrovanému partnerství, eutanázii nebo třeba proti práci v neděli. Hlas církve, krom čestných výjimek, k tomu zpravidla nezazní, a to zvláště pokud by měl zaznít i za zdmi kostelů. Ale misie nejdou dělat za zavřenými dveřmi. Nelze si stále svědomí konejšit citací, že modlit se máme ve skrytosti. Ono Písmo také říká, že pravda má být hlásána i ze střech. A při každé besedě i s nevěřícími se přesvědčuji, že po té pravdě, po jasném a nebojácném slovu touží většina české společnosti.

Čteme-li starověké církevní otce, často nás zarazí jak aktuálně a konkrétně tepali zla své doby. Proč to dělali? Protože kdyby mlčeli, nutně by si to okolí vyložilo jako souhlas a řadoví věřící by zlu podlehli snadněji. Podobně jako dnes. Konec konců vždyť i komunismus nechtěl po věřících nic jiného než aby mlčeli a velmi dobře věděl proč. To ale není křesťanství!

My politici můžeme pád brzdit. Ale jak dlouho? Pokud se i ostatní křesťané neprobudí podobně, jako se probudilo hnutí modliteb matek, nebo lidé kolem hnutí pro život, bude to proces velmi rychlý a my velmi brzy skončíme v ghetu. Čas čekání už vypršel.

19853 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Tohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...To je hlína. Takhle se sluníčkáři zachovali, když si měli vzít k sobě domů imigranty. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Až vám budou v nedělním Newsroomu vysvětlovat, proč „nepustili“ video z útoku na Novém Zélandu... Takto to bylo doopravdyStrach z migrace a nemocí, málo peněz, zničená krajina, cikáni... Z malé obce, kterou navštívil Zeman. Toto trápí místní
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění