Tak na tuhle "chytrou hlavičku" tam už čekají

Autor: Karel Kříž | Publikováno: 19.7.2014 | Rubrika: Politika
Hurvínek

„Budeme hrát v Evropě 1. ligu!“ sliboval na předvolebních billboardech Jan Keller, leader kandidátky do Europarlamentu za ČSSD. Jak se taková liga po česku hraje předvádí jeho stranický šéf, předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka i vítěz eurovoleb, Babišovo hnutí ANO.

V první řadě jde o peníze. V případě naší současné vlády hlavně o ty evropské. Musíme mít zákon o státní službě, jinak je nedostaneme, musíme čerpat, musíme rychle vytvořit hodně projektů, jinak dostaneme málo, máme v Bruselu nachystáno, evropské dotace nám rozhýbou ekonomiku, musíme se proinvestovat k blahobytu! Nic jiného od našich vrcholných představitelů téměř neslyšíme.

I president Zeman jmenoval bez ohledu na platné zákony na post ministra financí člověka bez platného lustračního osvědčení jen za příslib projednání onoho zákona o státní službě, bez kterého by prý Česká republika nedostala z Bruselu příští rok sociální dávky. Obětoval, chudák, svoje svědomí a přesvědčení pro dobrou evropskou věc! Obětoval se pro rozvoj vlasti a další cyklostezky i kruhové objezdy! Vláda bude proevropská i sociální a europeníze k nám za to potečou proudem!

Jaký je však reálný současný stav? Ze všech slibů koalice se podařilo splnit zatím jen jeden: Stát se bude řídit jako firma. Firma Andrej Babiš a spol., kde majitel a výkonný ředitel v jedné osobě právě dokončuje kádrovou „obrodu“ ku svému obrazu a „čestný předseda správní rady“ Sobotka se nestačí, se svojí stranickou buňkou, koukat kde co zrovna lítá. Takže od počátku vládnutí tohoto podivného propletence klientelistických vztahů a příjemců dotací či jiných erárních peněz se neřeší nic jiného než obsazení trafik, utažení daňových šroubů a právě zákon o státní službě, který má dobyté pozice zabetonovat.

To se však hrubě nelíbí opozici od mateřského prsu „oposmlouvy“ odstavené. Vždyť i ona má zájem o dostatečný přísun státního „sociálního“ ovsa pro svoje sedřené koně. Tedy zalehla na matrace a o koryta je odhodlána bojovat do poslední muže, do posledního řečmi zemdlelého poslance, ve středu a v pátek.

Mimoděk tak poukázala na „kvalitu“ našeho leglasivního „rámce“. Jednoduchou obstrukční kličkou prý zabrání přijetí inkriminovaného zákona. Pokud ano, znamená to, že by nemusel být již nikdy žádný další zákon přijat. Ne, že by to bylo tak špatné, zákonnou džungli máme již zaplevelenou více než dost, ale je to vůbec možné jaké kostlivce má naše legislativa ve skříni?

Vláda ústy svého premiéra však kontruje, že si Kalousek a spol můžou žvanit co chtějí, neboť služební zákon už je vlastně od roku 2002 dávno přijat, akorát se tak nějak jen nedostalo na iniciování data jeho účinnosti. Kocourkov? Slabé slovo … Má tedy smysl zákony vůbec číst? Má smysl se těmito nedodělky a zmetky vůbec řídit? Má smysl zákony dodržovat, když všude jsou nějaká otevřená vrátka pro jejich obcházení?

Vláda tedy vyslala na parlamentní a mediální bojiště o služební zákon Jiřího Dienstbiera, který má za úkol předstírat činnost a velcí kapři se dále věnují svým primárním klientelistickým bitkám. Nejnověji o eurokomisaře. Vláda proevropská, tedy jistě dobře připravená. Jen to ale šéfovi firmy nevyšlo s Teličkou, zvedla se opona a fraška se již hraje v přímém přenosu. Muži a ženy se tahají jak králíci z klobouku, portfolia se licitují ještě primitivněji. Budeme mít evropského „ministra – ministryni“ přes ryby, raky nebo jazykolamy?

Bohuslav Sobotka je z toho již tak vyčerpaný, že si raději jel nechat sladit noty přímo do Bruselu. Když nabídneme tohoto králíka, co bude? Když jiného nebo jinou, bude více? Tak se hraje první evropská liga po česku! My holt máme tolik vynikajících hráčů, tolik vysoce kompetentních odborníků, že sami ani téměř po roce kutí piklí nevíme, komu ty evropské kopačky nazout. Ano, první liga … trapnosti.

Celému tomuto povídání dá pak interesantní rámec vyjádření senátora za ČSSD Zdeňka Škromacha na jeho facebookovém profilu:

„Sluníčkovým ránem s trochou pošty a restů. Ale bez kafíčka by to nešlo. Tureček hned nahodí myšlenky. Že nám evropský lidovecký supereurokomisař vnucuje za eurokomisařku Jourovou, kterou prý už si s ním kuloárově domluvili naši lidovci s Babišem nemá smysl ani komentovat. Zase jedno vykopnutí za neschopnost. Nějak si totiž nemohu vzpomenout, co vlastně tato paní jako ministryně dokázala vytvořit natož prosadit. Užijte si léta přátelé. Hezký den.“

Tedy taková hezká tečka za tím naším případem (Cimrmanologové vědí), která výše uvedené názorně sumarizuje. Vládní koalici tahanice o trafiky a koryta pomalu rozkládají. Sobotka slábne více než je únosné. Hodně lidí v ČSSD je z toho všeho dosti rozladěno. Mám pocit, že takto se hraje tak maximálně okresní přebor.

psáno pro pravyblok.cz, titulek upraven redakcí ePortál

Čtěte také:

Tohle a solidní politická strana? Nenechte se vysmát. Je to jen spolek slibotechen na jedno funkční období

Babiš, Věci veřejné a nezlomná imbecilita voličů

Měl by pravicový volič podporovat Babišovo ANO?

 

Klíčová slova: ČSSD  | Bohuslav Sobotka  | Babiš
4747 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaV tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...Kdo se bojí květáku? Skutečná míra inflace je vyšší než vykazuje Český statistický úřadGeorge Soros. Génius hybridní válkyKoronáč to rozsekl: Zaplaťpámbu za českou korunu

euPortal.cz

Pro-migračního francouzského aktivistu zamordoval migrant, se kterým spalSpojené národy ovládnuté gender ideologií vyhlašují za politicky nekorektní říkat „manžel“ nebo „manželka“

Eurabia.cz

Imigranti si udělali z kostela záchod a chtějí pokračovat dále do EvropyVláda Itálie odsouhlasila Kataru ideologickou kontrolu nad muslimskou komunitou ve své zemi ...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?EU jako Hitler? Jaroslav Bašta připomněl projev z roku 1938, ze kterého mrazí
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění