Politici k nám nespadli z Marsu, politiky jsme si sami zvolili. Jen jednodušší občané a hloupí novináři si myslí, že nadáváním a neustálým zdůrazňováním toho, jak je politika špinavá, něco změní. Politika bude tak špinavá nebo čistá, jako budou voliči, kteří politiky volí a novináři, kteří o ní píší.

Že se v politici mohou objevit i exemplární charakteroví kriplové, o tom nás už 25 let přesvědčují především komunisté se svojí stálicí Grebeníčkem, který jde věrně ve stopách svého otce – sadistického vyšetřovatele StB, dále to byla Minkovická bestie Josef Vondruška a dnes v parlamentu komunisty reprezentuje nová generace dr. Ondráček, který ještě v roce 1989 mlátil v ulicích protikomunistické demonstranty.

ČSSD nemohla zůstat za svojí matkou daleko pozadu a tak jsme se v dresu Lidového domu setkali s udavači (KATO), nájemci vrahů (Srba, pravda, ten nebyl poslancem, jen sekretářem ministra), zloději (Svoboda, Snopková), papaláši (Palas, Paroubek), politruky (Chládek) a mnoha dalšími panoptikálními figurami.

Bachaři, fízlové, StBáci a lampasáci, to bylo vždy bohaté intelektuální zázemí našich levicových (spíše komunistických) stran. Politicko-historické vzdělání těchto gigantů bylo směsicí Malého Bobše, Vávrovy husitské trilogie a 30 případů majora Zemana.

Dnes nás o tom opět přesvědčil další gigant v dresu ČSSD, bakalář pořadového kroku Igor „čo bolo, bolo, terazky som poslancom“ Jakubčík.

Jeho projev zcela zaslouženě vyvolal u slušné a demokratické části sněmovny vlnu nevole. V civilizované zemi by takový politik okamžitě složil mandát, za starých časů by možná před něj předseda položil pistoli a odešel z místnosti…

V poválečném Německu byla služba byť jen ve Wehrmachtu pro politika či úředníka silným handicapem. Kdo sloužil v ČSLA, jako důstojník z povolání, byl až na velmi čestné výjimky, dost velký darebák. Naše komunistické strany, ale bohužel i nemalá část veřejnosti, nevidí v minulosti takovýchto lidí sebemenší problém…

Politická kultura je taková jací jsou politici a lidé, kteří je zvolili. Dnes jeden bývalý lampasák opět pozvedl naši politickou kulturu o několik pater výše…