ODS se uzavřela do věže ze slonoviny. Ani volební neúspěchy nevedou k sebereflexi a změně kurzu

Autor: Martin Kohout | Publikováno: 26.6.2014 | Rubrika: Politika
ODS

ODS je stranou kde ani katastrofalni volebni porazky nevedou k sebereflexi a změně kurzu. I malé dítě ví, že poslední volby dopadly pro ODSku opět naprosto katastrofálně. Z 31 procent v roce 2009 dokázal volební lídr J. Zahradil a jeho volební štáb vykouzlit letošních 7,7procent. Soudná politická strana by svolala krizové zasedání a minimálně by odsunula do politického důchodu neúspěšného politického lídra Zahradila a zcela určitě vyhodila hlavního manažera Kočího a jeho tým.

Nic takového se nestalo. Na webové stránce ODS si naopak můžete přečíst rozhovor s lídrem Zahradilem v pravdoláskařských Lidovkách, kde volební propadák hodnotí jako „úspěch“ a nehodlá z toho vyvodit žádné osobní důsledky. Hlavní manažer Kočí se také úspěšně drží své funkce. Jak je to možné?

Důvodů je několik. Jednak pevné semknutí současného vedení, nazývaného „bratrstvo pravdoláskařské pracky“, které si navzájem kryje záda. Dále tragická postava velmi slabého předsedy P. Fialy, který se bojí jít do sporu s pravdoláskařskými členy ve vedení ODS, aby ho nepomlouvali v mediálním meanstreamu. Opomenout nelze ani pasivitu členské základny a naopak hyperaktivitu pravdoláskařské naplaveniny.

Vše má za následek, že se ODSka uzavřela do jakési věže ze slonoviny. Ze které jí současné vedení vede do politické historie. Pěkným příkladem je webová stránka ODS. Ta by měla být výkladní skříní nového vedení. Zde by nové vedení mělo horovat pro pravicové myšlenky, burcovat členy a bývalé voliče. Místo toho se tam řeší, že dva europoslanci ODS (ODSka jich mívala 9!) jsou členy třetí největší frakce v EP. Frakce, jejíž hlavní strany (britští Konzervativci a ODS) utrpěly zdrcující porážku při posledních volbách. Pro informaci ODS v má v této frakci přesně 3,33 procent europoslanců….! Koho to zajímá???

K dalším tématům se ODS vyjadřuje tak, že si i vzdělaný člověk musí vše přečíst nejméně 3krár, aby pochopil, co tím chtěl autor vlastně říci. A on většinou nechtěl říci nic…. Myslím, že lze oprávněně předikovat, že podzimní senátní a komunální volby budou další fiasko a ODS se stane zcela bezvýznamnou stranou. Příští parlamentní volby pak budou pro ODSku nejspíše otázka přežití. Většinu nás pravičáků to nebude ani nostalgicky bolet.... O jednu pravdoláskařskou stranu méně, koho to zajímá….

Čtěte také:

Pohled marketingového šamana: Volební výsledek ODS je nutno považovat za obrovský úspěch

Opustil Václav Klaus ODS či opustila ODS Václava Klause?

Proč nebude akademik Fiala v čele ODS dobrou volbou…

 

Klíčová slova: ODS  | Václav Klaus  | Mirek Topolánek  | Petr Nečas
3589 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímSebedestrukce západu: Americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety revoluce ruskáJak se mohlo stát, že malá země obdařená mimořádnými přírodními krásami i schopnými obyvateli zažila tak dramatický pád? Libanon totiž představuje příklad uskutečněného ideálu multikulturní společnostiEvropská unie připravuje nový migrační pakt. Má to znamenat, že se máme připravit na příchod dalších migrantů? Další střet zájmů Prymuly? V červnu si založil živnost na výrobu zdravotnických prostředků

euPortal.cz

V Evropské unii totálně zešíleli a pokračují v budování svého centralizovaného totalitního superstátu. Brusel chce zničit suverenitu států, jejich ekonomiku i svobodu lidí a prosadit přerozdělování imigrantůZase o krok dál k úplné debilitě: Jak naslouchat pocitům zeleniny? Práva zvířat už nestačí. Papež drží se cvoky krok

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAImigrant jí na ulici za bílého dne vyrazil zuby: chtěl telefonní číslo

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Západní civilizace prochází inkluzíLukašensko proti Rusům. Proč se před volbami nemá lavírovat

eOdborar.cz

Majdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%Letadla NATO a Ukrajiny nacvičovala útoky na ruské cíle kolem Krymu?

ParlamentniListy.cz

„Premiér nás chce ulhat a ukřičet!“ Václav Moravec přes veřejnoprávní kamery opět zaútočil na BabišePosaďte se. Prymula varoval z Partie: Pražská hygiena je přetížená, systém je na hraně. Budeme stoupat až na 8 tisíc denně. Jsem zděšen...
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění