Paroubek: Hysterie zhrzeného socana

Autor: Ondřej Šlechta | Publikováno: 5.6.2006 | Rubrika: Politika
Paroubek 2

Po povolebním výstupu Paroubka, vedle čehož by i scéna vztekajícího se spratka v hračkářství vypadala jako špatná parodie, je snad již každému jasné, že ČSSD není nic jiného než banda ubožáků a extremistů, kteří se od skutečných bolševiků liší jen názvem a také tím, že nejsou (zatím) ochotni používat násilí. I o tom však ale poté, co jsem v televizi viděl projev, který byl vrcholem zpupnosti, zášti a nactiutrhačství z arzenálu hulvátské politiky, kterou ČSSD předvádí, začínám pochybovat.

Při sledování celé té scenérie, která zbořila veškeré mé již tak hodně špatné mínění o socialistech a Paroubkovi, mi došla jedna věc. Přesto, že je výsledek voleb těsný, Paroubek nesplnil očekávání, pro něž byl loni do čela ČSSD kooptován rychlostí blesku. Kdyby jasně vyhrál, byl by hrdinou. Takto se pod ním začne velice silně houpat křeslo a bude rád, pokud ho Miloš Zeman ochrání před hněvem těch, které při svém vzestupu „zbuldozeroval“.

Paroubek dští síru a vyhrožuje žalobou kvůli údajné neregulérnosti kampaně. Stěžuje si, jakou vedla ODS údajně nactiutrhačnou a neférovou kampaň. Je úžasné sledovat, jak tento český Lukašenko, dovede účelově zkreslovat věci. Pokud vím, tak ODS vedla kampaň velmi racionální a založenou na argumentech. Facka pana Macka byla jeho individuálním činem, ne činem politické strany. Naopak to byl Paroubek, či jeho kolega neméně sprostých způsobů Rath, kteří (ostatně jako celá ČSSD) během kampaně uráželi své soupeře seč mohli, označovali je za duševně choré a vedli jasně negativní a poškozující kampaň (kupříkladu ODS minus). Ať si Paroubek raději zamete před vlastním prahem, než se bude na veřejnosti ztrapňovat.

Za jeho výstup bychom mu však mohli svým způsobem i poděkovat. Všimli jste si jak, opocen, hystericky volal cosi o tom, že levice má přesto většinu? Najednou už se s komunisty spojuje naprosto bez skrupulí. To bylo před volbami ujišťování, jak je kontinuita bohumínského usnesení stále platná, nyní se Paroubek nádherně podřekl a vyjevil tak, co si vlastně celou dobu ve skutečnosti myslel. Děkujeme Jiří.
Paroubek zkrátka ztratil nervy, soudnost a poslední zbytky slušnosti. Jeho záměr ani nepogratulovat vítězi voleb a výlevy typu „vzkazuji Klausovi na Hradě“ to jen podtrhují. Bývalo rytířským zvykem, že poražený pogratuloval sebevětšímu soupeři a v demokratické politice to platí dvojnásob. Ale to je věc nedostatečných mravů Paroubka a nemá cenu to dále komentovat.

Přesto, že je ODS vítězem voleb, celkový výsledek se za bůhvíjaké vítězství však považovat nedá. Bude jistě velmi zajímavé sledovat další vývoj a především sestavování koalice, které bude jistě velmi složité. Snad potěší alespoň to, že komunisté získali o pět procent méně, než při minulých volbách. O to však vyvstává nebezpečí pro demokracii o nic menší. Jiří Paroubek bude chtít pravděpodobně opravdu revidovat výsledky svobodných voleb. Je naší povinností udělat všechno proto, aby k takové bezprecedentní a po listopadu 89 nemyslitelné revizi demokratické vůle občanů nedošlo.

8142 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Gretenismus dneška: Stačí málo a lze rozvrátit celý svět. Blažené doby, kdy nebyli idioti online. Zdroje na zničení našeho národa jsouMigrant v Německu vzal kojence jako rukojmí, aby zůstal v EU

Eurabia.cz

Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění