Díky ti za vše a ještě jednou přijeď!

Autor: Jiří Kohoutek | Publikováno: 26.5.2014 | Rubrika: Ostatní
Jágr

Upřímně řečeno, nemám rád takové to "kdo neskáče, není Čech". Ani nemohu říci, že bych patřil mezi nějaké náruživé fanoušky fotbalu či hokeje. Na stadiónu jsem byl dohromady tak pětkrát až šestkrát. Nemyslím si, že sportovci jsou bozi a nejsem v rauši pokaždé, kdy získají placku. Přesto jsem lehce roztřesen po oznámení Jaromíra Jágra, že končí s reprezentací. 

Když je totiž někdo nejlepší ve svém oboru, tak by si ho člověk měl vážit. A já si Jaromíra Jágra právě proto vážím. Proto mi vadí, když jej začne tolik mudrců kritizovat. Je už starý. Je pomalý atd. Tomu se říká neúcta. Jágr přece sám ví, že ve svých 42 letech není rychlý jako v Naganu před 16 lety. Má ale takový talent, že i přes drobný věkový hendikep, byl stejně i letos nejlepší. 

V České republice máme bohužel tendenci z kavalce a od pivka nemilosrdně sepsout kohokoli. Pamatuji si, že podobně vytýkali zaručení sportovní odborníci Horstu Sieglovi, že je pomalý a už na nejvyšší úroveň nestačí. Jako kdyby zrovna Siegl někdy po placu lítal jako čamrda. 

Obdobné je to s Jágrem. Ten při své váze a výšce nikdy nepatřil mezi motorové myši. Při jeho genialitě to nebylo nutné. On jen, jak sám správně říká, potřebuje mít puk na hokejce  a spoluhráče na své úrovni. To se mu bohužel ne vždy poštěstilo. Byl to i případ posledního MS, po kterém už nechce dále oblékat reprezentační dres. 

Je to škoda. Myslím, že hráč Jágrova ražení by si zasloužel americký happy-end v podobě účasti na domácím šampionátu příští rok. Mel by se vykašlat na těch pár hospodských kritiků a přijet se domů naposledy ukázat své umění. Pro spoustu mnohem větších fanoušků, než jsem já, patřil po celých 25 let reprezentační kariéry mezi božstvo. 

Osobně jsem velmi spořivý, ale na Jágra bych příští rok prostě šel taky. I kdyby stály lístky 2 - 3 000 Kč. Ne všichni Češi si neváží šikovných a úspěšných lidí. Bohužel jsme méně slyšet. Asi můj hlas k jeho uším nedoletí, ale přesto bych chtěl Jaromírovi vzkázat jedno:

"Jardo, přijeď se příští rok rozloučit do Prahy na MS. Hráč tvého kalibru a drtivá většina uznalých fanoušků si to společně zasloužíme."

 

Čtěte také: 

"Obyčejný fotbalový člověk" vždy nenáviděl Milana Baroše. Teď si může konečně oddechnout...

 

Postavme jim pomník za blbost

 

 

4330 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění