Já jím říkám "slabé kusy". Těm není pomoci, i kdybyste se rozkrájeli

Autor: Jiří Kohoutek | Publikováno: 11.5.2014 | Rubrika: Ostatní
stop

Jsem rád, že šéfredaktor ePortálu Provazník nakonec svolil s publikováním mého textu. Nabádal mě, aby "nebyl jen o Bartošové a měl přesah". Pokusím se jeho přání vyhovět. 

Sám se divím, že mám potřebu se vyjádřit k úmrtí popové zpěvačky Bartošové. Nechci psát ale jen oni.  Mám dojem, že téma domácího násíli má opravdu přesah. 

V médiích se v posledních měsících kromě Bartošové objevil ještě případ spisovatelky Monyové. Její knihy jsem neznal a její jméno jsem slyšel až tehdy, když ji zavraždil manžel. 

V obou případech šlo o to, že ženy měly silně dominantního a psychicky nevyrovnaného manžela. Obě nejspíš nehledaly rovnocenného partnera, ale někoho, kdo se o ně postará se vším všudy. Prostě pořádného chlapáka, který všechno zařídí a s ničím nemá problém. 

Nedokážu se vžít do myšlení submisivních žen. Nejsem ani žádný psycholog. Ale ono to pro ně je asi ze začátku fajn. Chlapák je sebevědomý a žena se cítí tak nějak jako v bavlnce. Časem se ale zákonitě musí stát, že takový sebevědomý chlapák si své ženy přestane vážit. Převezme vše do svých rukou a než se žena naděje, tak se ho pomalu musí ptát, kdy může na toaletu. 

Něco takového se pravdědpobně dělo u Monyů i Rychtářů. 

Źenám, které se nechají mlátit, psychicky týrat a vůbec omezovat na svých právech, já říkám "slabé kusy". Jejich okolí o jejich nebohé existenci sice ví, ale přesto nemůže dělat vůbec nic. Ať dělá stát kampaň proti domácímu násilí, tento typ žen se raději nechá zničit. Neváží si samy sebe a vybírají si psychopaty. 

Každé zboží si najde kupce. Kde je poptávka, tam je i nabídka. Tyhle dva typy mužů a žen se většinou přitahují. Psychopatický chlapák má rovněž malé seběvědomí a když mu dá taková žena dostatek prostoru, narostou mu křídla. Než se ta chuděra naděje, zachází se s ní jako s kusem hadru. 

Je to smutné, ale domnívám se, že to je prostě zákon přírody. Pokud hledáte druhého tátu ochranitele, lehce se může stát, že narazíte na tyrana, milé dámy. 

Často se divím, že se jinak i třeba úspěšné ženy stávají doma puťkami bez vlastního názoru. Nechápu, že se nechají bít a terorizovat a přesto "mají toho svého prostě rády". Být příbuzný takové oběti, vyčítal bych si svoji neaktivitu do konce života. Zbytečně. Jisté věci prostě neodvrátíte.

V médiích jsem zaslechl, že Bartošová si dokonce na Rychtáře stěžovala na Policii ČR. Nakonec obvinění stáhla a zůstala s ním dál. Naprosto iracionální. Normální člověk totiž nezůstává  s tím, kdo jej tluče a omezuje. 

Podobný problém mají stovky, možná tisíce žen v České republice. Většině z nich není pomoci. Z některých se stanou trosky, ale nějak to prostě doklepou. Jiné za svoji nešťastnou povahu zaplatí životem. Smutné, ale neřešitelné. 

Dokud budou tyto ženy hledat ochranitele a ne rovnocenného partnera, budou dopadat jako Monyová a Bartošová. Proto si myslím, že vůbec nemá smysl dělat nákladné kampaně na účet státu. Nejde mi jen o to, že to stojí peníze. Jde mi pouze o to, že každá taková kampaň je zákonitě neefektivní. Jako nemůžeme odvrátit bídu v Africe, tak neodvrátíme osud "slabých kusů". 

Smiřme se s tím. A to platí zejména pro lidskoprávní aktivisty, kteří chtějí zachraňovat nejenom tyto "slabé kusy", ale bezdomovce, Romy a další skupiny obyvatelstva. 

Ve všech těchto případech platí, že když nechtějí oni sami, nikdo jiný jim nepomůže. A mně přijde, že ani většina takto týraných žen si prostě pomoci nechce, byť jim jejich okolí nabízí pomocnou ruku. Škoda. 

Čtěte také: 

Feminismus se žen zastat na pravém místě neumí

 

 

7406 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czPohroma se podle všeho blíží... Nemůže být vítězství Pirátů přece jen k něčemu dobré?

Eurabia.cz

Vzpomínky na Sýrii od českého diplomataVyhlazeni Evropanů je OK. Prostě jedna tlupa té druhé pobije samce a unese samice

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Rusko ovlivnilo volby v USA? Někomu hrabe!“ Advokát si vyšlápl proti JourovéA dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění