Tak to je peklo. ODS už nevěří ani tento přední politik 90. let a vzkazuje jí následující

Autor: Odjinud | Publikováno: 17.1.2014 | Rubrika: Politika
ODS

V úvodu svého textu Macek odkazuje k hodnotám, na kterých byla ODS založena. „Občanská demokratická strana byla založena proto, aby zastupovala a hájila zájmy vznikající střední třídy, lidí, kteří se živí prací svých rukou a hlav, svojí podnikavostí a umem, a kteří od státu požadují jen jedno jediné: Aby jim nepřekážel a nekomplikoval jim život. Jak se jí podařilo tyto zájmy svých přirozených voličů hájit a uhájit, vidíte dnes sami,“ konstatuje Macek.

Připomíná pak situaci střední třídy v celé EU, která je podle něj pod neustálým socialistickým tlakem zákazů, příkazů a regulací.

Místo zjednodušení jakési politbyro

Macek se pozastavuje nad snahou občanských demokratů instalovat do vedení strany co největší počet lidí namísto zjednodušení struktur strany. „Je zde snaha o vytvoření jakéhosi nového politbyra o sto členech a ponechání funkcí 1. místopředsedy a čtyř místopředsedů, jen aby se ukojilo více ambicí, ač by dva tradiční místopředsedové bohatě stačili.“

Miroslav Macek odhaluje spektrum kandidátů do vedení ODS a vyjmenovává: „Deset (!) stávajících poslanců a senátorů, jeden politolog, dva starostové, bohužel jen jeden živnostník a jeden podnikatel. Opravdu se domníváte, že to je ten dobře sestavený rezervoár lidí, kteří přirozeně osloví ty zbytky střední třídy, které ještě věří v renesanci ODS? Já tedy ne,“ konstatuje.

Miroslav Macek ještě připomíná „starou neřest“ – handlování pod heslem „my vám zvolíme vašeho, vy nám zase našeho“. „Pokud toto vše delegátům kongresu nedojde, nechytí se za nos a nezvolí do vedení nové zástupce, důvěryhodně reprezentující střední třídu a její zájmy (je jich v té nabídce doslova pár), pak živoření potrvá dál,“ uzavírá poznámku ke kongresu bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek.

Celý text Miroslava Macka:

Právě jsem dopsal text k zítřejšímu kongresu ODS... Občanská demokratická strana byla založena proto, aby zastupovala a hájila zájmy vznikající střední třídy, lidí, kteří se živí prací svých rukou a hlav, svojí podnikavostí a umem, a kteří od státu požadují jen jedno jediné: aby jim nepřekážel a nekomplikoval jim život. Jak se jí podařilo tyto zájmy svých přirozených voličů hájit a uhájit, vidíte dnes sami. Navíc za situace, kdy je střední třída celé EU pod neustálým socialistickým tlakem zákazů, příkazů a regulací. Z výše řečeného jednoznačně vyplývá program ODS - nového nic vymýšlet netřeba. Z výše řečeného vyplývá též nezbytnost příkladně zjednodušit a zefektivnit struktury a chod ODS - namísto toho je snaha o vytvoření jakéhosi nového politbyra o sto členech a ponechání funkcí 1. místopředsedy a čtyř místopředsedů, jen aby se ukojilo více ambicí, ač by dva tradiční místopředsedové bohatě stačili. Mezi kandidáty na vrcholné funkce můžeme nalézt: deset (!) stávajících poslanců a senátorů, jednoho politologa, dva starosty, a bohužel jen jednoho živnostníka a jednoho podnikatele. Opravdu se domníváte, že to je ten dobře sestavený reservoir lidí, kteří přirozeně osloví ty zbytky střední třídy, které ještě věří v renesanci ODS? Já tedy ne. Navíc jsem, bohužel, přesvědčen, že opět zapracuje dávná neřest delegátů kongresu: není důležité, zda je kandidát nejlepší, ale že je od nás, takže hurá do handlů „my vám zvolíme vašeho, vy nám zase našeho“. Pokud toto vše delegátům kongresu nedojde, nechytí se za nos a nezvolí do vedení nové zástupce, důvěryhodně reprezentující střední třídu a její zájmy (je jich v té nabídce doslova pár), pak živoření potrvá dál.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Doktor-Macek-prave-dopsal-pichlavy-vzkaz-kongresu-ODS-Vazne-si-myslite-ze-300220

Čtěte také: 

Kongres ODS jako Sjezd přátel opery

 

Pohled marketingového šamana: Volební výsledek ODS je nutno považovat za obrovský úspěch

Klíčová slova: ODS  | Václav Klaus  | Mirek Topolánek  | Petr Nečas
6452 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Megakšeft s Covidem už se peče: EU objednává vakcíny za stamiliardy. Nikdo se na nic neptáPomozte nám, prosímSebedestrukce západu: Americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety revoluce ruskáJak se mohlo stát, že malá země obdařená mimořádnými přírodními krásami i schopnými obyvateli zažila tak dramatický pád? Libanon totiž představuje příklad uskutečněného ideálu multikulturní společnostiEvropská unie připravuje nový migrační pakt. Má to znamenat, že se máme připravit na příchod dalších migrantů?

euPortal.cz

V Evropské unii totálně zešíleli a pokračují v budování svého centralizovaného totalitního superstátu. Brusel chce zničit suverenitu států, jejich ekonomiku i svobodu lidí a prosadit přerozdělování imigrantůZase o krok dál k úplné debilitě: Jak naslouchat pocitům zeleniny? Práva zvířat už nestačí. Papež drží se cvoky krok

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAImigrant jí na ulici za bílého dne vyrazil zuby: chtěl telefonní číslo

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

eOdborar.cz

Majdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%Letadla NATO a Ukrajiny nacvičovala útoky na ruské cíle kolem Krymu?

ParlamentniListy.cz

„Premiér nás chce ulhat a ukřičet!“ Václav Moravec přes veřejnoprávní kamery opět zaútočil na BabišeCílek promluvil u Moravce na rovinu. Zastánci plánů EU nebudou nadšeni
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění